חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עוז לתמורה: דרישה לעצור את הרפורמה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 7.06.16 0:01

השבוע נערך בבג"ץ דיון בעתירתן של מורות חרדיות שלא להחיל עליהן את רפורמת "עוז לתמורה". מורים המתנגדים לרפורמה שלחו מכתב לחברי-הכנסת בתביעה לפתוח את ההסכם מחדש

אנו מורים בחטיבות העליונות נאבקים כבר חמש שנים ברפורמת "עוז לתמורה". בכל הארץ התארגנו קבוצות פייסבוק, קבוצות של חדרי מורים, עצומות, מחאות פיזיות, מפגשים עם חברי כנסת, מפגשים עם עורכי דין לענייני עבודה ועוד. ולצערנו קולנו לא נשמע. והנה הגענו לישורת האחרונה שבה עלינו להצטרף בעל כורחנו לרפורמת "עוז לתמורה" בכפייה ובחוסר רצון בשנת הלימודים הבאה ואין עם מי לדבר על כמה הרפורמה עושה עוול למקצוע ההוראה, מפקירה את ציבור המורים ומרעה את תנאי העבודה והשכר.

בשבועות האחרונים התעוררה מחאה מצד ציבור נשים מהמגזר החרדי שהוציאו גיליון ובו מפורטות העוולות הנוראיות במסגרת ההסכם לציבור המורים בכלל ולציבור הנשים בפרט. בגיליון פירטו את ה"תמורות" המרעות עם המורים וקראו להצטרף למאבקן. עבר זמן לא רב והוגשה עתירה לבג"צ על ידי סמינר בית חנה בירושלים שמנהליה דורשים לא להחיל עליהם את רפורמת "עוז לתמורה". אחת הטענות שהועלו בעתירה קובעת שההסכם הקיבוצי "עוז לתמורה" הוא חד צדדי ללא התייעצות עם מוסדות המגזר החרדי שחלקם פרטיים. אנו המורים החילוניים זועקים כבר חמש שנים שמבחינתנו ההסכם הוא חד צדדי משום שההסכם נכפה עלינו ללא רצון וגם ללא שום תמורה נאותה. אמנם הארגון המייצג אותנו, ארגון המורים, חתם על ההסכם, אבל לאחר בדיקות בשטח נוכחו להבין בארגון שההסכם מופר במרבית בתי הספר ולא מיושם כהלכה. הארגון הכריז במהלך השנים עיצומים חלקיים במגוון תחומים כמו אי בדיקת הערכות חלופיות, אי יציאה לפעילויות מחוץ לתחומי בית הספר וכדומה. אולם משרד החינוך התעלם מאותם התראות והחליט ליישם את הרפורמה במלואה ללא שום מענה ופתרונות למורים בשטח. הרפורמה הובילה לכך שמורים בשטח קורסים, מתלוננים על שחיקה עצומה, עייפות, חוסר מוטיבציה ובעיקר קיימת תחושה קשה שהארגון ומשרד החינוך רימו את ציבור המורים והוליכו את המורים שולל. ההסכם אמור להיפתח בשנת 2017 ולא ייתכן שלפני שההסכם נפתח ודנים על הסעיפים הבעייתיים הדורשים דיון וטיפול מחדש, רוצים להחיל את הסכם באופן גורף על כל המורים. ההסכם כפי שהשכילו להבין במגזר החרדי פוגע בתנאי ההעסקה ומנוגד באופן נחרץ לכל הסכם עבודה ראוי ולכן אין לעשות איפה ואיפה ויש לדון בכובד ראש על כל סעיף בהסכם ולעצור באופן מידי את החלתו על כל המורים עד לדיון מעמיק, הקשבה למורים שבשטח והפנמה שקיימות גזרות בהסכם שהציבור לא יכול לעמוד בהן.

עוד טענה שהועלתה מצד מנהלי הסמינרים החרדיים הייתה שלמגזר יש מאפיינים ייחודיים. רוב המועסקים הינן אימהות למספר רב של ילדים וקיים קושי להשקיע שעות מרובות מצד מגזר של נשים הצריכות לשלב עבודה בהוראה וטיפול בילדים. לעניות דעתנו גם במגזר החילוני האימהות מהוות אחוז ניכר ונכבד מעובדי ההוראה בבתי הספר והעובדה שממוצע מספר הילדים במגזר החילוני עומד על שניים-שלושה ילדים, אינו מפחית את הקשיים העומדים גם בפני ציבור האימהות החילוניות האמורות לתמרן בין עבודתן בהוראה לטיפול בילדים. אין שום הצדקה לעשות אפליה בין ציבור האימהות החרדיות לבין ציבור האימהות החילוניות.

על פי הפרסומים בתקשורת , מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א הורה לדחות לאלתר את יישום תוכנית "עוז לתמורה" בסמינרים החרדיים. אנו כמובן בעד דחיית הרפורמה אבל לא רק לציבור מסוים, אלא לכולם בצורה שוויונית. אנו מחזקים את הציבור החרדי ותומכים בטיעוניו אבל יחד עם זאת זועקים שהבעיות הינן משותפות לכל המגזרים ויש לתת את הדעת על ההסכם כשלעצמו ולא לפטור מגזר זה או אחר. אין הבדלים בין מורה עם שלושה ילדים לבין מורה עם שמונה ילדים. מקצוע ההוראה הוא שונה בתכלית ממקצועות אחרים ולא ניתן ליישם רפורמה שוויונית לכאורה לכלל המשק כאשר למקצוע ההוראה יש אופי ייחודי שלא משתווה לאף מקצוע במגזר הציבורי וכך צריך להתייחס אליו ולציבור העובדים בהוראה.

הרפורמה הולידה מחאות ועצומות רבות. אחת המחאות "עוז לתמורה – עכשיו המחאה" החלה בפייסבוק משנת 2011 והצטרפו אליה כ- 5,000 מורים. המאבק הארוך, המתיש והעיקש קורם עור וגידים  ומחר בתאריך 31.05.16 יתקיים דיון בעתירת 450 מורים נגד רפורמת "עוז לתמורה" באמצעות עורכת דין ענת שני-רבה ותמר ניב- ישראל בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. הטענה המרכזית בעתירה היא שהארגון התחייב בצורה מפורשת שההצטרפות לרפורמה תהיה וולנטרית ולכן החלת הרפורמה בכפייה בשנת הלימודים תשע"ז היא הפרה בוטה מצד הארגון. המורים נדרשים בכפייה לשינוי עמוק וקשה בתנאי עבודתם, השולל את הגמישות ופוגע באורחות חייהם. כמו כן קיימת עצומה ביוזמתה של אתי נוי שמעוני  וחתומים עליה למעלה מ- 3,000 מורים ומורות, הטוענים שההסכם מרע את תנאי העבודה והשכר של המורים ויש להתייחס למצוקה ולתחושות הקשות בקרב המורים בכובד ראש ובדיון מעמיק.

החינוך צריך להיות בראש מעיינו של הציבור בכלל ונבחרי הציבור בפרט. חברי הכנסת אמונים על עתיד מדינתנו שהחינוך הוא חלק אינטגרלי ממנו ואחד האתגרים החשובים במדינה. תפקיד המורים  הוא להוביל את הילדים של היום לאופק של מצוינות והצלחה שיהיו המנהיגים של המחר ולכן יש לשמור את המורים האיכותיים ולעודד כמה שיותר הצטרפות של אנשים איכותיים שיגיעו למערכת החינוך עם חזון, רצון ומוטיבציה לתרום, להשקיע וללמד את הדור הצעיר. אולם רפורמת "עוז לתמורה" מייאשת את המורים, גורמת לבריחת מורים טובים ואיכותיים מהמערכת ודחייה מצד אקדמאים רציניים ואיכותיים להגיע למערכת החינוך שמערימה קשיים ופוגעת בעבודת הקודש של המורים.

אנו פונים אלייך ואל כל חברי הכנסת מכל המגזרים ומכל התחומים כי החינוך צריך להיות בנפשו של כל אחד ואחת שאכפת לו מהמדינה ומעתיד ילדנו, להרים את הכפפה ולזעוק יחד אתנו, ציבור המורים: עצרו את הרפורמה, תפתחו את ההסכם, תדונו בבעיות, בקשיים, בחוסר ההלימה בין התרומה לתמורה, תגיעו לשטח, תשמעו את הקולות, את הקריסה והייאוש. אנו לא ציבור שאטום לשינויים ולחידושים. אנו כל הזמן מתחדשים, משתלמים ומעשירים את עצמנו על מנת להיות בשביל הילדים ולהוביל אותם להצלחה מרבית, אבל הרפורמה מתעלמת מהצרכים הייחודיים של המקצוע ובשם השוויון הפכה את המקצוע לבלתי אפשרי.

 

 

בכבוד רב,

 

מורים ומורות מהתיכונים בכל רחבי הארץ.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.