חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא לחוק העמותות

נושאים מידע על פעילויות, משפט ופלילים, פוליטי ב 25.05.16 1:15

שרון אברהם-ויס, מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח, פונה אל הציבור בבקשה לכתוב לחברי הכנסת שלא יצביעו בעד הצעת חוק העמותות, אשר תחת דגל השקיפות, כביכול, מבקשת לחייב ארגונים המקבלים תרומות ממדינות ידידותיות (שהצעת החוק מכנה אותן "ישויות זרות") להצהיר על כך בעל-פה ובכתב בכל פעם שהם מדברים או כותבים

 

חברות וחברים יקרים,

רק נפתח מושב הקיץ של הכנסת, וכאילו שאין דבר דחוף יותר על סדר היום – כבר מחר תעלה לדיון בוועדת החוקה הצעת חוק סימון העמותות. זוהי הצעה פוליטית, מיותרת ומסוכנת לדמוקרטיה בישראל, ואסור לנו לתת לה לעבור. אתם ואתן יכולים לסייע לעצור אותה בלחיצת כפתור.

תחת דגל השקיפות, כביכול, מבקשת הצעת החוק לחייב ארגונים המקבלים תרומות ממדינות ידידותיות (שהצעת החוק מכנה אותן "ישויות זרות") להצהיר על כך בעל-פה ובכתב בכל פעם שהם מדברים או כותבים. צריך לומר זאת באופן חד וברור: הצעת חוק סימון העמותות היא מוטה ופוליטית, ומטרתה סתימת פיות. היא מתייחסת רק לתרומות ממדינות זרות, שעליהן כבר ממילא חלה מזמן חובת השקיפות בחוק: כבר היום העמותות מדווחות על התרומות ארבע פעמים בשנה לרשם העמותות, ומפרסמות אותן באתרים שלהן. למרבה הנוחות, ההצעה מחריגה עמותות וארגונים רבים המקבלים תרומות מחו"ל מגורמים אחרים – מבעלי הון, מגורמים עסקיים או מגורמים אחרים בעלי אינטרסים מגוונים הנסתרים מעיני הציבור.

אי אפשר להוציא את הדברים מההקשר הרחב: מדובר בצעד נוסף ומביש שכל מטרתו להוציא אל מחוץ למסגרת הלגיטימית של השיח כל ביקורת נגד מדיניות הממשלה, ולפגוע בערכי הדמוקרטיה הבסיסיים ביותר. במיוחד מבקש החוק לפגוע בארגוני זכויות אדם ובארגונים לשינוי חברתי, אשר פועלים לתיקון החברה בישראל ומשמיעים את קולן של הקבוצות החלשות הפגיעות ביותר בה.

אנחנו באגודה לזכויות האזרח לא ניפגע ישירות מהחוק, משום שהמימון שאנחנו מקבלים מארה"ב וממדינות אירופאיות נמוך מ-50% מההכנסות שלנו. אך אנחנו נאבקים בה שכן מדובר ברדיפה פוליטית ובפגיעה קשה בדמוקרטיה, בחופש הביטוי ובזכויות האדם, שמשמעותם בסופו של דבר פגיעה בתחושת החופש והביטחון של כל אזרח ואזרחית בישראל. אם אתם מאמינים כמונו שמחלוקות יש לברר וללבן במסגרת דיון ציבורי, ולא באמצעות דה-לגיטימציה והכפשה ובאמצעות חוקים המגבילים את יכולתו של מי מביננו להביע את דעתו או לפעול, פעלו עכשיו ודרשו מחברי ועדת החוקה להתנגד להצעה ולהגן על הדמוקרטיה.

שלכם,

שרון

שרון אברהם-ויס, עו"ד
מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

 

פעלו עכשיו – שלחו מכתב לחברי ועדת החוקה בלחיצת כפתור

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

5 תגובות

 1. דליה :

  זה פשיזם. גורמים בממשלה שפועלים למען חקיקת החוק אינם משרתים את טובת הציבור. הם פועלים נגד הציבור.

 2. נטע - חובה לצפות. :

  מחר בערוץ 10 כתבה של רביב דרוקר על עמותות הימין שפועלות במזרח ירושלים. כשהשר אלקין נשאל על המקורות הכספיים שלהן הוא עונה: "למה אני צריך לדעת?"

  מחר בערוץ 10 כתבה של רביב דרוקר על עמותות הימין שפועלות בירושלים. כשהשר אלקין נשאל על המקורות הכספיים שלהן הוא עונה: "למה אני צריך לדעת?"

 3. לקסי :

  הכתבה בערוץ 10, הלילה ד' 25/5

  הכתבה בערוץ 10, הלילה ד' 25/5

 4. נוסח החוק היה עוזר. :

  נוסח החוק היה עוזר.

  .

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ככה לא בונים חומה.

  נכון לעכשיו שלחו 654 איש מכתבים.
  זה יותר גרוע מאשר לא לשלוח בכלל.

  יש להניח שהמידע הזה הופץ בין הרבה אנשים.
  אבל אולי גם ההנחה הזו אינה נכונה.

  ככה לא בונים חומה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.