postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ליברמן בביטחון, שום דבר לא השתנה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ליברמן בביטחון, שום דבר לא השתנה

נושאים דעות, מדיני-בטחוני, פוליטי ב 26.05.16 0:01

מה שהיה הוא שיהיה, ליברמן לא יהיה "רע" כשם שיעלון לא היה "טוב". ממשלה עם שר ביטחון בשם ליברמן תהיה אותה ממשלה כמו זו ששר הביטחון נקרא בה בוגי. הפשיזם הוא אותו פשיזם ולמען זיהוי קל יותר, אפילו טוב יותר כשהוא לא מסתתר מאחורי מסכה של מתינות
מאת: ק. טוכולסקי

 

כניסתו של ליברמן לממשלה במקום יעלון אינה משנה בשום דבר את עמדות הממשלה וגם לא תשפיע על פועלה. בניגוד למראית העין שמנסים ליצור פרשנים פוליטיים שרק לפני שנה סיפרו לנו כמה ליברמן חותר למרכז כדי לחבור עם כחלון ודרעי לממשלת שמאל מרכז (לא היה ולא נברא) מספרים לנו עכשיו שהוא הדחליל המפחיד. אבל ממשלה עם שר ביטחון בשם ליברמן תהיה אותה ממשלה כמו זו ששר הביטחון נקרא בה בוגי. הפשיזם הוא אותו פשיזם ולמען זיהוי קל יותר, אפילו טוב יותר כשהוא לא מסתתר מאחורי מסכה של מתינות.

בוגי יעלון היה רמטכ"ל כושל ולא בגלל שהתבטא נגד עמדת הדרג המדיני אלא בגלל שהצבא שהוא הותיר אחריו הופתע לגלות שנה לאחר תום כהונתו שהוא לא מוכן למלחמה. רמטכ"ל בעל יושרה היה מתפטר לא מכהן בשקט ומותיר לבאים אחריו צבא לא מאומן ולא מצויד והכי גרוע לא מוכן ללוחמה בסבך ושטח בנוי. כהונתו הכושלת כרמטכ"ל לפחות לא הובילה לתבוסה צבאית, אבל כשר ביטחון אחראי יעלון לתבוסה היחידה עד כה במלחמה של ישראל, תבוסת צוק איתן. חמש שנים אחרי תחילת כהונתו כחבר קבינט ושנה וחצי לאחר תחילת כהונתו כשר הביטחון גילינו שוב צבא לא מוכן. לא מוכן לאיום המנהרות למרות העדויות מהשטח במשך שנים על חפירת מנהרות, צבא לא מוכן ללוחמה בשטח בנוי וצבא שלא מסוגל להגיע להכרעה מול האויב הכי חלש של מדינת ישראל. בקיצור דמות ביטחונית גדולה כמו שמנסים לבנות אותו הוא לא.

הוא גם לא ממש מתון שפוי ושמאלני, הוא סמן של קיצוניות ימנית בכל מה שלא קשור לרטוריקה מתלהמת. הוא מצביע עקבי נגד כל נושא בעל משמעות חברתית וצמצום פערים, הוא נתן יד להליך ההפרטה של צה"ל, הוא הצביע בעד מתווה הגז, מעולם לא שמענו את קולו כשהפערים בחברה הישראלית הפכו לקרעים. הוא נאמן לארץ ישראל השלמה, הוא חסיד גדול של וילות אדומות רעפים בהרי יהודה ושומרון. אז כן הוא לא מתלהם כמו אלקין, אקוניס ויריב לין, הוא פשוט לא צריך. את קולות המתנחלים הוא קנה באמצעות היתרי בנייה של המנהל האזרחי והכרזה על אדמות מדינה, כשאתה נותן לקבלני הקולות שוחד בצורת אדמות ובתים אתה לא צריך להתלהם כדי לרצות אותם.

בקיצור גנרל כושל וימני שמוכן לדפוק את המדינה העיקר שיהיה לה צבא גדול וחזק ובעלי הון מרוצים. העובדה שהתקשורת מצגיה אותו כמתון ושפוי בדיוק כפי שלפני שנה וקצת ליברמן הוצג כמתון ופרגמטי שילך לממשלת מרכז מעידה בעיקר על כך שהפרשנים הפוליטיים בתקשורת ממשיכים להוליך את הציבור שולל. מפלגת החלומות של הימין של כחלון, סער, יעלון אינה תחליף ראוי לשלטונו הכושל של ביבי, היא המשך מאותו דבר. האנשים האלה לא שפויים יותר, לא צמאי דם פחות ולא משרתי הון פחות מביבי, הם רק צעירים יותר ולא כיהנו עדיין כראשי ממשלה.

בקיצור לא צריך להכנס להיסטריה, שום דבר משמעותי לא הולך להשתנות. אפשר ללמוד שוב על תפקידה של התקשורת שבמשך שנים הציגה את שמעון פרס הנאו ליברל כמנהיג שמאל בעל סיכויים לשלטון ואחריו עוד שורה של משרתי הון מושחתים. הם לא רוצים שנחשוב על אלטרנטיבה אמתית, הם כולם בכיס של בעלי הערוצים והעיתונים בהם הם עובדים. תסתכלו על ארצות הברית עכשיו היכן שלמרות התעלמות התקשורת כולל זו הליברלית מצליח בארני סאנדרס לגרוף 45% מקולות הדמוקרטים בבחירות ולהיות פופולארי בסקרים יותר מכל המועמדים המסוקרים גם יחד. אנחנו צריכים אלטרנטיבה מול שלטון הימין ושלטון הימין הוא ימין גם אם מפלגת השלטון תורכב מכחלון ולפיד גדעון סער וגובי יעלון ולא מביבי אלקין אקוניס ורגב. הם כולם אותו דבר. כל הבלגן של השבוע הוליד הרבה רעש וצלצולים אבל לא שינה מהותית דבר, מדינת ישראל נשלטת בידי ממשלת ימין צרה וכושלת שעושה הכול כדי לפגוע במדינה עליה היא הופקדה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

7 תגובות

 1. דליה :

  טוכולסקי, האם החייל היורה היה מועמד לדין תחת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון?
  משה יעלון לא התלהם נגד אזרחי המדינה הערבים, ולא נגד הפלסטינים. ליברמן עשה את זה. הצהרותיו המתלהמות של ליברמן משקפות את עמדותיו הלא דמוקרטיות. ליברמן מקרב אלינו פוליטיקה בנוסח רוסיה, פוליטיקה חסרת תקווה, שלטון בעלי הון, שחיתות, כזענות ועוד מרעין בישין.
  בני בגין אמר שמינוי זה הזוי. משה ארנס אמר שמינוי זה הזוי. התקשורת במערב מגיבה בדאגה למינוי זה. זה לא סתם ימין קיצוני. מינוי זה משקף ימין לא דמוקרטי, גזעני, תזזיתי, לא מקצועי, מושחת וחסר תקווה.
  תקרא את הספר "תיק ליברמן…" של אביה אלף ותבין את גודל השבר במינוי כזה.
  ולגבי נתניהו, אנו למדים, שהדבר החשוב ביותר עבורו הוא הישרדות בשלטון במחיר הרס המדינה עד היסוד.ואולי זו מטרתו – להרוס את המדינה.

 2. טוכולסקי בשבילך :

  ראה מאמרו של יוסי גורביץ "הנחש המוכש" ב"החברים של ג'ורג'". הוא מתייחס להתנהלותו של משה יעלון כלפי הימין.

 3. נטע :

  אני באמצע

  בעיקרון נראה לי שטוכולסקי צודק.
  הוא מזכיר לנו את הדיווחים על ליברמן המתמרכז וה"מתמתן". הבעת נכונות לשתי מדינות ואפילו התפנות מההתנחלות שלו לצורך כך, כשמצד שני ליעלון יש רקורד די בעייתי.
  ההבדל הבולט ביניהם הוא הסגנון.

  מצד שני – תיווצר כמעט בהכרח תחרות בנט/ליברמן. ליברמן/ימין קיצוני בליכוד.
  השאלה היא לאיזה כיוון תמשוך התחתרות הזו – האם ליברמן ינסה להציג עצמו כשפוי לעומת ההזויים או ינסה להוכיח שהוא קיצוני מהם.

  בשורה התחתונה – נראה לי שבמבט כולל הממשלה הזו לא תשנה הרבה – היא תייצר "ברוכים" כלכלים, חברתיים, פוליטיים מדיניים.

 4. נטע :

  לדליה

  (בלי שום קשר למה שכתבת)
  לא שלחנו אותך לנוח?

 5. הכל על הקרח :

  .

 6. דליה :

  לדעתי, יש הבדל גדול בין ליברמן ליעלון. יעלון הוא שר מקצועי, עם ניסיון. לליברמן אין ניסיון וידע מקצועי בענייני צבא. מינויו מסכן את ביטחון המדינה.

 7. בין שרל'ה לשרל'ה גם זה קרה :

  ליברמן לא מכשיר את יעלון.

  נציב קבילות החיילים, אלוף במיל' יצחק בריק, מותח בדו"ח לשנת 2015 שפורסם היום (שני) ביקורת חריפה על יחס הצבא לנגדים המוצבים ביחידות מחסני החירום (ימ"חים), הממונות על הציוד המיועד לשימוש בעת חירום. מהדו"ח עולה שכשירות הימ"חים ירודה, וכי היחידות סובלות ממצוקת כח אדם משמעותית. במסיבת עיתונאים אמר האלוף במיל' בריק כי לפני כחצי שנה העביר מכתבי התראה בנושא לאלופי צה"ל, לרמטכ"ל ולשר הביטחון אך לפני כחודש מצא כי המצב בימ"חים רק החמיר.

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2959780

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.