חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרצוג הביתה!

נושאים דעות, פוליטי ב 18.05.16 0:25

ביקורת על יו"ר המחנה הציוני המנהל מגעים לכניסה לממשלה ומעמיד את מפלגת העבודה כשסתום שנועד להציל מנהיגי ימין מעצמם. העבודה כאופוזיציה צריכה להפיל את הקואליציה ולהוות חלופה  שתציל את המדינה משלטון הימין

מאת: קורט טוכולסקי

ראשית אני רוצה לומר שמה שהרצוג עושה זה כבר אפילו לא מביך. יכול להיות שהתרגלנו, יכול להיות שכבר אין ציפיות, יכול להיות, שאי שם בפאתי תת ההכרה שלנו, מבעבעת ההכרה שעו"ד ששתק לפני 15 שנים בחקירות פליליות, ואחר כך הפריט את עובדי הרווחה לעמותות של עלוקות, לא היה ראוי אף פעם לשבת על כיסאם של בן גוריון, שרת, אשכול, גולדה ורבין, גם לא עם  אחרים כמו פרס וברק שכבר טינפו אותו לא מעט.

אתמול התקשרה אלי חברת מפלגת העבודה ואמרה לי שהגיעו אליה מכתבי השמצה נגד רוזנטל, ח"כ שחטאו היחיד היא הבוטות שלו בהתקפות על הרצוג. אנשי הרצוג כל כך היסטריים שהם מוכנים לעשות הכול, גם להכפיש ח"כ אחר במילות גנאי. עברו לי פלשים בראש ובהם ראיתי את עו"ד רם כספי בסרט שיטת השקשוקה. זאת הרמה של החבורה ששולטת כיום במפלגת העבודה. זאת אפילו לא בדיחה, גם לא אחת ממש רעה, זה פשוט מכעיס. נפלנו קרבן, כבר ב-2011, כשברק לקח חלק מנאמניו ופרש, הבעתי צער על כך שהוא לא לקח אתו גם את פואד והרצוג וידעתי למה. את המחיר על שני הסוסים הטרויאנים האלה אנחנו משלמים בשנתיים האחרונות.

האסטרטגיה של הרצוג בשנה האחרונה הייתה פשוטה, לחתוך ימינה בצורה בוטה ומכוערת ולעשות התאמה בין ההשקפות הימניות כלכליות חברתיות שלו ושל אנשיו חסידי הניו-לייבור להשקפות המדיניות. הנזק שהרצוג גרם בכך אדיר. ראשית הוא לא קרב בוחרים לעבודה, כי הבוחר הימני לא יהפוך לשמאלני בשביל ימין חדש.

בשביל להביא לשמאל בוחרים צריך לעבוד כמו בארני סאנדרס, לדבר על מה שמדאיג אנשים, לתת להם אלטרנטיבה משמאל שתבטיח להם ביטחון סוציאלי, שירותי בריאות וחינוך טובים, יותר נגישים יותר וחינם, מדינת רווחה מתום חופשת הלידה ועד תום טכס הקבורה. את כל זה הרצוג לא עשה כי זה לא מעניין אותו. הוא עוד משרת הון לא אלטרנטיבה.

חמור מכך, הרצוג גרר את השיח ימינה. כשהוא זז ימינה כל המערכת זזה ימינה, ביבי נהיה ימני יותר, ליברמן ולפיד נהיו ימניים יותר בנט נהיה ימני יותר. הוא גרם לכך שלעצם השימוש במונח שמאל כבר אין לגיטימציה במיינסטרים של המרחב הציבורי בישראל. בכל מדינה אחרת שהיא דמוקרטיה ליברלית, שיש בה יו"ר מפלגה סוציאל-דמוקרטית שהיה נכשל ולו חלק קטן מהכשלים שלו, הוא כבר היה הולך הביתה. רק הרצוג נאחז בקרנות המזבח ביד אחת ומשחית אותן ביד השנייה.

הרבה שמענו על הפחדנות של חברי ליכוד בכירים, שבמקום להתכנס בישיבת סיעה ולדרוש מביבי להתפטר, מיד נאחזים בו ובשלטונו ומחכים לנס משמים שיגאל אותם מהטירן בגרוש והמנהיג הכושל והמושחת של תנועתם. המצב בעבודה לא טוב יותר. מאנשים כמו איתן כבל, אין לי ציפיות. אבל הגיע הזמן שאנשים שאמורים להיות ישרים וחכמים כמו, מרב מיכאלי, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ יפסיקו לגבות את היו"ר, הוא צריך ללכת.

מפלגת העבודה, באמון שהיא נותנת לכהונתו של הרצוג, תורמת לכך שהציבור מתרגל לכישלונות. הרצוג שוב גורם נזק, חסר בושה, חסר יכולת וחסר כישורים, הוא לא יעזוב לבד. מי שנותן לאטד למלוך, שלא יפתח ציפיות. הרצוג לא ילך הביתה בלי קרב. הגיע הזמן להוליך אותו לשם. במפלגת העבודה יש חברי כנסת ומנהיגים ישרים, מוכשרים, טובים וחרוצים, אנשים כמו יוסי יונה וסתיו שפיר, מיקי רוזנטל ושלי יחימוביץ, עמיר פרץ ומרב מיכאלי, כמה זמן הם עוד יתנו לבדיחה הזו להימשך?

אומרים שגם יו"ר ההסתדרות עו"ד ניסנקורן בוחש בקלחת. לא מפתיע. ההסתדרות צועדת כבר שנים משפל אל שפל, והיא הולכת ומחווירה כארגון עובדים לא יעיל שפוגע באינטרסים של מעמד העובדים ומדכא כל ניצנים לדמוקרטיה באיגוד. הופעת "כוח לעובדים" רק גורמת להסתדרות להראות יותר ויותר כמו גוף מאובן שלא דואג לעובדיו ומנהל אותם לפי הצרכים והגחמות של מעסיקים תאגידים ובעלי הון ולא למען העובדים המאוגדים בו. מההסתדרות, אם היא באמת מודאגת מהמצב, אני מצפה בדיוק לדבר אחד, שביתה כללית במשק עד שהממשלה הרעה הזו תתפטר ותלך הביתה, זה הדבר היחיד שההסתדרות יכולה וצריכה לעשות. אם ההסתדרות לא מסוגלת למשהו כל כך משמעותי, אז לפחות לשביתות נקודתיות בכל פעם שהממשלה הזו מנסה לקפח שוב כהרגלה את העובדים.

הרצוג חייב לעוף הביתה, כהונתו המתמשכת היא נזק שרק הולך וגובר. את ביבי צריך להפיל לא להחליף. מפלגת העבודה היא לא שסתום שנועד להציל מנהיגי ימין מעצמם, היא אמורה להיות אלטרנטיבה שתציל את המדינה מהימין ואם היא לא מסוגלת להיות אלטרנטיבה שכזו אז אין צורך לא בה ולא במנהיגיה. הרצוג חייב לעוף ולמען האמת גם ניסנקורן.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ח"כ אחמד טיבי הגדיר נכון את המצב: במקום שהאופוזיציה תפיל את הממשלה. הממשלה מפילה את האופוזיציה.

 2. נטע :

  גם אם תבוטל החתונה – ביבי את שלו כבר השיג. – הפיל (בלשון עבר) את האופוזיציה.
  וזה זה לא היה קשה כל כך.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  החגיגה עוד לא נגמרה. הבעיה איזה מהמחזות של שקספיר מתאים הכי טוב לסיפור שהולך פה. בשלב זה עדיף בעיני לגחך. יישאר לנו מספיק זמן לבכות נ נ

  .

 4. נטע :

  ומשהו אומר לי שליברמן לא יהיה שר הביטחון. את המחנ"צ ביבי כבר "נטרל". למה הוא צריך לתת לליברמן את משרד הביטחון כדי

  שליברמן יעשה קואליציה עם בנט נגדו?
  או כדי להכין מבעוד מועד אליבי לדו"ח המבקר?
  חוץ מההרס שעזר לזרוע במחנ"צ כל השאר לא ברור לי. ביבי מהמר פה על כמה דברים והיפוכם.
  נחכה ונראה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.