postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המאבק בחדרה נגד אנטנות סלולאריות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאבק בחדרה נגד אנטנות סלולאריות

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 10.05.16 2:04

תושבים בחדרה התארגנו למאבק במטרה להרחיק אנטנות סלולאריות מבתי-מגורים. להלן מכתב שנשלח בתפוצה רחבה לגורמים מקצועיים הנוגעים בדבר, לשרים, לחברי-כנסת, לתקשורת ועוד, המבקש סיוע במאבק

לכב'

————-

שלום רב,

הנדון: ילדים מוקרנים

במזרח העיר חדרה (מול השכונות: אפרים, גבעת בוסל ודניה), ניצב תורן אנטנות סלולאריות הנמצא בבעלות משותפת של החברות הסלולאריות. מכיוון שמדובר בשטח הפתוח, הרי שאנטנות אלו פולטות קרינה מסוכנת ברדיוס גדול, ומקרינות  בתים פרטיים, 20  בניינים רבי קומות, וכן את בתי ספר "שירת העשבים", וגני הילדים שניר ורקפת. הדיירים  והורי הילדים מוטרדים ומודאגים מאוד.

לאחרונה, התפרסם לצערנו, כי בשכונת בית ישראל בירושלים, נפטרו 4 שכנים הגרים בסמיכות לאנטנות סלולאריות, וביניהם בנו של הרב עובדיה יוסף, (הרב יעקב יוסף) ורעייתו נצחיה. טרגדיה זו, היא אחת מיני רבות הדומות לה.

בשנים האחרונות הולכים ומצטברים ברחבי העולם מחקרים רבים (מאוד), אודות סכנה לסיכוי מוגבר לחלות בסרטן (ומחלות נוספות), למתגוררים או נמצאים בקרבת אנטנות סלולאריות. ישנן כמובן אוכלוסיות הרגישות במיוחד לקרינה, כגון ילדים, קשישים וחולים. מחקר מברזיל (2011) מצא, כי לתושבים הגרים בסמיכות (500 מטר) מאנטנות סלולאריות, יש סבירות גבוהה פי 7 למות ממחלות סרטן שונות. גם בישראל (2004), התפרסם מחקרם של ד"ר דני וד"ר רוני וולף שנערך בנתניה, ובו נמצא, כי לאוכלוסייה המתגוררת  בצמידות לאנטנות, היו פי 4.5 יותר מקרי תחלואה בסרטן.

באם נתבקש – נמציא לכב' מבחר מחקרים נוספים.

על מנת להתרשם מחומרת סכנת הקרינה, מומלץ לעיין בכתביו של פרופ' זמיר שליט"א על נזקי קרינת רדיו, באתר זה . מדגם מחקרים נוספים, ניתן למצוא באתר "ללא קרינה בשבילך",

לפני 12 חודשים התחלנו במהלך להרחקת האנטנות. יצרנו קשר עם החברות הסלולאריות. פלאפון וסלקום לא מתקשרות אתנו, ואילו פרטנר – טענה שהאנטנות מוצבות באישור. אישור זה כבר אינו תקף כיום, היות שבהיתר ההקמה של האנטנות, נאמר כי מדובר בקרקע חקלאית, אבל משאושרה תכנית מתאר חדרה, הרי שמדובר ב"אזור לבניה עירונית וכפרית"ואילו תמ"א 36 א1/ (4) קובעת מפורשות, שאין להקים מתקן שידור קרקעי בתוך אזור זה.

קיום האנטנות במקום זה, מפר לדעתנו סעיפים נוספים ומהותיים בחוק, ע"פ המפורט בתמ"א זו, ובאם נתבקש – נמציא לכב' את הפירוט .

לאחרונה, הוציאה לשמחתנו עיריית חדרה מכתב לחברות הסלולאריות, הדורש מהן להרחיק את האנטנות, אולם  כל יום שעובר, טומן בחובו נזק מצטבר לדיירים ולילדים (הרגישים פי כמה ממבוגרים, לנזקי הקרינה). החברות הסלולריות גם  מעולם לא מסרו כתב שיפוי בגין תביעות לפיצויים לנפגעים מהקרינה, וזאת – בניגוד גמור לחוק, המפורט בתמ"א !  אנחנו מכירים את הדרכים החמקמקות, שבהן גופים כלכליים גדולים מנסים לעכב או לסרב לדרישות הנוגדות את האינטרסים הפיננסים שלהם.

אנו מבקשים לפנות ולהרחיק את האנטנות למרחק של כ-2 ק"מ לפחות, באופן מידי.

גם פרופסור סיגל סדצקי, האחראית מטעם המדינה על בריאות הציבור בישראל בנושא קרינה בלתי-מייננת, והאמורה להנחות את משרד הבריאות בנושא זה,  הבהירה לאחרונה, שכל האנטנות בישראל, הוצבו בעצם מבלי לתת הגנה בריאותית לציבור. לדבריה"תקן  לקרינה בלתי מייננת, הוא תקן שלמעשה, אין לו שום משמעות בריאותית. אפשר לומר שהוא די שרירותי. הוא נקבע על סמך השפעות חימום, ולא על סמך, למשל, סרטן"

כיום, 9 שנים (!) לאחר שחוקק חוק הקרינה, עדיין לא הותקנו לו תקנות. היינו שמחים אם הייתה קמה שדולה של חכי"ם שתפעל למניעה וצמצום הקרינה, ובכלל זה טיפול בשערוריית התקן, שלא רק שאינו מגן כלל מפני נזקי בריאות, אלא שרמתו בישראל  היא מהגבוהות בעולם.

מה נאמר להורים, אם בעתיד יחלו חלילה תלמידי בית הספר במחלת הסרטן, או אף גרוע מכך? או אז, נשמע את המשפטים הבאים: "לא שיערנו את חומרת הבעיה…", "הדבר לא נמצא בתחום אחריותנו…", "חשוב להקים וועדת חקירה לאלתר…", ושאר נוסחים דומים.  האם נוכל לומר אז "ידינו לא שפכו את הדם הזה"? האם לא כדאי שנעצור את הסכנה מבעוד מועד?

אני פונה אליך, היות ומאז שנעשיתי רגיש לקרינה,  אני לומד ומעמיק בנושא הקרינה, ונחרד מגודל הסכנה הנשקפת לדיירי השכונות ולילדינו, הלומדים בבתי הספר הנ"ל. אני מבטא בזאת את תחושותיהם של רבים מהדיירים וההורים. ריכזתי חלק מהידע, בבלוג (יומן-רשת) שאני כותב, וניתן לקרוא בו בתמצית על סכנות הקרינה, בקישור זה .

האם יש ביכולתך לייעץ לתמוך או לעזור לנו,  במטרה  להרחיק את האנטנות המסוכנות מהשכונות ומבתי הספר של ילדינו?

מצ"ב סרטון המתאר את הקרינה בתוך הכיתות.

בתודה ובברכה

השם שמור במערכת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.