חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבוקר – דיון בפרסום דוחות המפקח על הבנקים בנושא קבוצת דנקנר

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 2.05.16 0:02

היו (יום ב') יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון בנוגע לגילוי דוחות הביקורת שערך המפקח על הבנקים בנוגע להליכי מתן האשראי לקבוצת דנקנר. הודעה עיתונות של התנועה לאיכות השלטון

 

הבוקר בשעה 10:00, יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בעתירת התנועה לאיכות השלטון כנגד בנק ישראל. העתירה הוגשה על פי חוק חופש המידע לבית המשפט המחוזי בירושלים במטרה לקבל את דוחות הביקורת הסופיים שערך המפקח על הבנקים בנוגע להליך מתן האשראי לקבוצת דנקנר, וכן מסמכים נוספים הנוגעים להליך הביקורת שקיים המפקח על הבנקים בסוגיה זו.

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים לפני כשנה כנגד בנק ישראל בבקשה על פי חוק חופש המידע לקבל את דוחות הביקורת שערך המפקח על הבנקים בנוגע להליך מתן האשראי לקבוצת דנקנר. זאת, על מנת לדעת האם מילא המפקח על הבנקים את תפקידו כאחראי על התנהלותם של הבנקים המחזיקים בכספי הציבור כנאמניו, ובדק לעומק את הליכי מתן האשראי לחברות בקבוצת דנקנר.

גילוי המידע שנתבקש הינו הכרחי קודם כל על מנת להעמיד את הליכי מתן האשראי בבנקים תחת שבט הביקורת הציבורית, בצורה שתאפשר לקיים דיון ציבורי מעמיק וממצה בסוגיה חשובה זו הנוגעת לכל אזרח ואזרחית במדינה.

לצד זאת, גילוי הדוחות האמורים חשוב לא פחות מכך, על מנת לדעת כיצד התנהל הפיקוח על הבנקים בסוגיה קריטית זו. לציבור הזכות לדעת האם ערך המפקח על הבנקים הליכי ביקורת דקדקניים בנוגע להליכי מתן האשראי בבנקים לקבוצת דנקנר ומה היו מסקנותיו והמלצותיו; האם ביקורתו לוותה בצעדי אכיפה מוחשיים; האם נערכו ביקורות המשך על מנת לוודא כי ליקויים שנמצאו אכן תוקנו; האם טופלו בביקורות גם נושאי משרה קונקרטיים שנמצא כי כשלו בהתנהלותם; האם הפעיל המפקח את סמכויות החקירה הפליליות הנתונות בידו; כיצד בחר המפקח על הבנקים את התאגידים הבנקאיים שיבדקו במסגרת הליכי הביקורת; וכיוצא בכך.

התנועה טוענת בעתירה כי המידע שנתבקש אינו רכושם של התאגידים הבנקאיים. הוא אף אינו רכושו הבלעדי של המפקח על הבנקים. מידע זה – רכושו של הציבור הוא, ולציבור הזכות לדרוש לקבלו לידיו.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.