ארגון מען – הזמנה לאירוע האחד במאי: מוסיקה עובדת

ארגון העובדים מען מזמין אותכם לציין את האחד במאי, יום הפועלים הבינלאומי, 2016 עם מורי המרכז למוסיקה בראש העין, שחתמו על הסכם קיבוצי תקדימי, ומלמדים עכשיו בשכר הוגן מל תל אביב, שבת ה- 30.4, שעה 4 אחה"צ, בית היוצר (ביתן 22)

מוסיקה עובדת

מוסיקה עובדת \ رنين المعاول

שורה מרשימה של מוסיקאים צפויים לעלות על הבמה של כנס "מוסיקה עובדת" שמארגן ארגון העובדים מען לרגל האחד במאי, לחגוג את ההישג של המורים במרכז המוסיקה ראש העין, שחתמו על הסכם קיבוצי פורץ דרך למוסיקאים.

על הבמה – מוסיקאים מראש העין: ג'ס קורן – סקסופון, אורית גורי – חליל, קובי הגואל – תופי המזרח הקרוב, ואלון הררי – שירה. יצטרפו אליהם בסולידריות: מחמד מוסא ח'לף – כינור, אביחי יעקוביאן – פסנתר, יוסי מר חיים ויותם כהן – פסנתר ושירה.

ידברו בשם התארגנויות עובדים: אורית גורי – ועד מורי המוסיקה, ראש העין; חאתם אבו זיאדה – ראש ועד העובדים של מוסך צרפתי במישור אדומים; משה מזרחי – ועד נהגי המשאיות של מובילי דרור; מוזה גאנם – פרויקט נשים וחקלאות של ארגון העובדים מען; יוני ניב – ועד מורי בית הספר לצילום מוסררה; שאדי חמוד – נציג הקואליציה למאבק בתאונות בענף הבניין; אסף אדיב מנכ"ל ארגון העובדים מען. ינחו חנאן מנאדרה ויוסי מר חיים.

אלפי מורים למוסיקה מלמדים במרכזים עירוניים וקהילתיים ברחבי הארץ בשכר נמוך, ללא קידום, לעתים ללא זכויות סוציאליות וללא תשלום בתקופת החופשות. מורי ראש העין נהנו עוד לפני ההסכם הקיבוצי מתלוש שכר ותשלום לפנסיה, אבל לא היה להם סולם שכר והם לא קבלו תשלום עבור חודשי הקיץ, או עבור ניהול הרכבים ותזמורות.

אחרי שנתיים וחצי של מאבק עיקש, ארבע הכרזות על סכסוך עבודה, שביתה אחת, קונצרט מחאה מול העיריה, התדיינות בבית הדין לעבודה ומאבק ציבורי שגייס את ההורים והתלמידים למוסיקה – הם הצליחו לחתום על הסכם קיבוצי. ההסכם העלה את המשכורות הממוצעות של המורים ב-15%, הסדיר שכר בחודש אוגוסט ויצר רצף תעסוקתי, והוא מתגמל על וותק, תארים אקדמאים וניהול הרכבים ותזמורות. שכרם של מורים וותיקים עלה ביותר מ -20%, ומגיע עד לתוספת של 2,000 ₪ בחודש.

לעומתם, ברוב מרכזי המוסיקה והמתנ"סים, אלפי מורי מוסיקה מועסקים כ"קבלנים בחשבוניות" או כפרילנסרים. למעשה מדובר בעובדי קבלן המועסקים בשכר עלוב וללא בטחון תעסוקתי. רובם מתרוצצים בין מספר מקומות עבודה במאמץ להשיג עוד כמה שעורים ולפרנס את משפחתם. כל זאת בחצר האחורית של המעסיק הציבורי, עיריות ובתי ספר שאמורים לתת לילדים ולנער חינוך חינם.

החינוך למוסיקה הוא מרכיב מרכזי וחיוני של התהליך החינוכי בעולם המודרני. אסור להשלים עם המצב הבלתי נסבל שמורים למוסיקה, בעלי כשרון ותארים אקדמאיים, מלמדים את ילדינו בתנאי עבודה פוגענים, שמשדרים שאין הערכה לעבודתם.

קבוצת המורים של ראש העין, שהפכו את עירם למרכז מוסיקה בינלאומי, עשו את הצעד הראשון במסע הארוך לקראת העסקה הוגנת של מורי המוסיקה בישראל.

הודעה מאת: מיכל שורץ  דוברת מען

Tags: , , , ,

Leave a Reply