מולד – תחקיר על מדיניות "תג מחיר"

בעקבות חשיפתה של רשת טרור יהודי חדשה, בה חברים מתנחלים מקרית ארבע ומההתנחלות נחליאל, יחזרו בימין לטעון שמדובר ב"עשבים שוטים" או "חבורת מטורפים", שבינם לבין הנהגת הימין המתנחלי אין כל קשר

תג מחיר

אך פעילות החוליה החדשה היא המשך ישיר של פעולות "תג מחיר" בשנים האחרונות, כולל הצתת התינוק עלי דוואבשה בדומא. לראייה, כנקמה על מעצר מציתי בית משפחת דוואבשה, השליכה החוליה רימוני גז צה"ליים לבית שבו משפחה ותינוק בכפר הפלסטיני ביתילו. על קירות הבית רוססו המילים "ד"ש מעצורי ציון". החוליה ביצעה סדרה של פעולות "תג מחיר" נוספות: תקפה חפים מפשע, הציתה כלי רכב של פלסטינים, יידתה אבנים ועוד – כל זאת רק במהלך השנה האחרונה.

התחקיר המובא בפניכם מראה בבירור כי מדיניות "תג מחיר" צמחה והתפתחה בעידוד ובתקצוב הנהגת הימין המתנחלי, ובמימון המדינה – במטרה לאיים על צה"ל, על כוחות הביטחון ועל הציבור הישראלי כולו מפני פינוי התנחלויות. חברי כנסת, רבנים ושרים בכירים מתנערים מהאלימות בפני הציבור הרחב, אבל במגרש הביתי מקיימים ביקורי תמיכה בפעילי "תג מחיר", מחבלים בניסיונות לעצור את פעילי "תג מחיר" ומסייעים לפעילי ימין לרגל אחר כוחות צה"ל.

כך המדינה מממנת גופים המכנים את חיילי צה"ל ומשטרת ישראל "כוחות ההרס", מטיפים לפירוק הדמוקרטיה בישראל, מסיתים צעירים לאלימות וחותרים להוריד את המדינה על הברכיים.

מאחורי הקלעים של "תג מחיר" – לתחקיר המלא

הודעה מאת שרון שחף,  מולד – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

2 Responses to “מולד – תחקיר על מדיניות "תג מחיר"”

  1. נטע חוצן הגיב:

    !

  2. החק ×”-2 של ניוטון הגיב:

    קנאי שמאל קובעים בתודעת הצבור נורמה חדשה: המטרה של הצלת המדינה מעצמה מצדיקה כפית דעתו של המעוט הצודק על הרוב הטועה (באמצעות עדוד חרם בינלאומי). הנורמה הזאת תשרת את כל הקנאים מכל הצדדים.
    לא כל שכן כאשר המרי השמאלני נתפס בימין כ(תבוסתני, מחליש את המתגונן, מעודד את התקפן וכך) זורע את זרעי המות.

Leave a Reply