עיסאוויה – פעילות המשטרה ומג"ב להרתעה קולקטיבית

 תנועת  "אמנסטי אינטרנשיונל" ישראל מדווחת על פשיטות ליליות ומעצרים, שבוצעו אתמול ובלילה הקודם,  לרבות של קטינים – חשש מפני הרתעה קולקטיבית וענישה קולקטיבית של תושבי עיסאוויה

התנגדויות להקמת גן לאומי במזרח ירושלים - דיון בוועדה המחוזית לתכנון ובניה

 הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של ירושלים תדון מחר בתכנית להקמת גן לאומי במורדות הר הצופים.  עשרות תושבי שכונות אל-עיסאווייה וא-טור הגישו התנגדויות לתכנית ויגיעו לדיון:"אישור התכנית יגזור על השכונות הגובלות בה עתיד של צפיפות קיצונית ועוני"

לקריאה נוספת

תנועת זכויות האדם הבינלאומית "אמנסטי אינטרנשיונל" ישראל הביעה דאגה חמורה מפעילות משטרת ישראל ומשמר הגבול בכפר עיסאוויה שבירושלים המזרחית הלילה והיום. לידינו הגיעו ראיות ודיווחים שמעלים חשש שפעולת המשטרה ומג"ב בכפר נועדה להרתעה קולקטיבית של התושבים, וכוונה בעיקר כלפי הילדים והנוער, ושאופן הפעולה כלל מעצרים שרירותיים המכונים "מניעתיים" של קטינים, האסורים לפי החוק הבינלאומי וגובלים בענישה קולקטיבית שאסורה גם היא לפי החוק הבינלאומי. כמו כן, לפי הראיות והעדויות שהצטברו אצלנו, במקום נגרם נזק נרחב לרכוש התושבים.

אנו קוראים בדחיפות לשחרור הקטינים שנעצרו ולבחינה עצמאית ובלתי תלויה של החשדות לכאורה להפרות זכויותיהם של תושבות ותושבי הכפר.

בין הראיות שהגיעו לידינו פלאייר שלפי תושבי הכפר הפיצו המשטרה ומג"ב, שבו נטען, בין היתר, כי "תנועת חמאס עושה שטיפת מוח לילדים שלכם וגורמת להם לעשות פיגועים, הזהרו מהתוצאות האפשריות – מוות או כליאה לשנים ארוכות".

כמו כן, תמונות וסרטונים שהגיעו לידינו ושחלקם זמינים בעמוד הפייסבוק של הכפר (https://www.facebook.com/Esawiah1/timeline) מעידים על פעולה אלימה וקולנית בשעות הלילה המאוחרות באופן שניתן לפרשו כ"למען יראו וייראו".

בנוסף, ישנם דיווחים של תושבי הכפר לפיהם במהלך הפעילות נעצרו קטינים רבים, לרבות הילד בן העשר מוחמד חאלד מחמוד והנער הצעיר בן ה-13 אחמד אנואר ג'מג'ום.
הודעה מאת: גיל נוה, ראש יחידת דוברות ותקשורת, אמנסטי אינטרנשיונל ישראל

Tags: , ,

Leave a Reply