postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » על "קדימה מדע" בקריית-ים ועל שמואל סיסו באורט העולמי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על "קדימה מדע" בקריית-ים ועל שמואל סיסו באורט העולמי

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 29.03.16 1:27

"קדימה מדע" תרמה בעבר לעיריית קריית-ים 30 מיליון ₪. זה היה בעת ששימש שמואל סיסו ראש העירייה. כיום משמש סיסו מנכ"ל אורט העולמי שהיא "קדימה מדע" בישראל. לאחרונה זכתה "קדימה מדע" במכרז לניהול מערכת החינוך העל-יסודית בעיר. כתבת תחקיר של שי זילבר ברשת ב'

שמואל סיסו שימש ראש עיריית קריית-ים. בעת כהונתו חתם על הסכם סודי עם "קדימה מדע" שתרמה לעיר 30 מיליון ₪. כיום משמש שמואל סיסו מנכ"ל אורט העולמי שהוא "קדימה מדע" בישראל. לאחרונה זכתה "קדימה מדע" במכרז לניהול מערכת החינוך העל-יסודית בקריית-ים. האם יש קשר בין מינויו של שמואל סיסו למנכ"ל אורט העולמי לבין זכייתה של "קדימה מדע" במכרז לניהול 3 בתי-ספר על-יסודיים בקריית-ים? כתב החינוך של רשת ב' שי זילבר ערך על כך תחקיר והוא שודר בכתבה בתכנית "סדר יום" של יום שני 27 במרץ 2016.

""קדימה מדע" זכתה במכרז לניהול שלושה בתי-ספר על-יסודיים בקריית-ים. "קדימה מדע" הנציגה של אורט העולמי בישראל הייתה הגוף היחיד שהתמודד במכרז. בתחילה ניסתה עיריית קריית-ים להעביר שלושה בתי-ספר אלה ללא מכרז (בתי-ספר רודמן, רבין, לוינסון), אבל משרד הפנים פסל את ההחלטה. אבל בהסכם סודי שחתם עם החברה, ראש-העירייה הקודם שמואל סיסו, נקבע שרשת אחרת לא תוכל להיות עצמאית בניהול בתי-הספר. זאת בגלל תרומה של "קדימה מדע" לכמה מהמבנים בסך 30 מיליון ₪. בפועל רק "קדימה מדע" התמודדה במכרז. במלים אחרות, במשך שנים נהנו בקריית-ים מהתרומות של "קדימה מדע". בנו מתחם מדע ואצטדיון אתלטיקה, ואחרי כמה שנים הגיעה העת לפרוע את החוב ו"קדימה מדע" מאיימת על העירייה שאם היא לא תקבל לידיה שליטה, היא תמשוך בחזרה את אותן תרומות נדיבות.

ואותו שמואל סיסו מה קורה אתו? הוא  מונה לתפקיד בכיר בחברה בלונדון וזה קרה 12 יום לפני הבחירות לראשות עיריית קריית-ים." (עד כאן ציטוט מהכתבה)

שמואל סיסו פרש מהמירוץ והתמנה למנכ"ל אורט העולמי שהוא "קדימה מדע" בישראל.

שמואל סיסו שרואיין בתכנית אמר שאין קשר בין מינויו למנכ"ל אורט העולמי לבין הזכייה במכרז של ארגון זה בקריית-ים. אין פה תפירת מכרז, לדעתו. הטענה של תפירת מכרז בדויה לחלוטין, לדבריו.

להאזנה לכתבה המליאה

ועדת החינוך תדון בנושא בישיבתה ביום שלישי 29 במרץ.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

8 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ראש עיריית קריית ים זכה למחמאות מיו"ר ועדת החינוך של הכנסת בעת דיון על מערכת החינוך בעיר

  יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, יעקב מרגי, החמיא לראש העיר דוד אבן צור על דאגתו והשקעתו במערכת החינוך של העיר. היושב ראש אמר את הדברים בעת דיון הוועדה בנושא העברת ניהול בתי הספר התיכוניים של העיר לידי חברת קדימה מדע אשר זכתה במכרז לצורך זה.
  הוועדה התכנסה ביום שלישי השבוע בעקבות טענות שונות שהועלו בעקבות החלטת העירייה.
  ראש העיר הסביר בדיון כי על העברת בתי הספר הוחלט במטרה להבטיח לילדי העיר ולמערכת החינוך ניהול איכותי ומקצועי ותקציבים מוגדלים.
  "אין זה סוד כי אירגון שנושא החינוך הוא ייעודו המרכזי מסוגל להביא למערכת תקציבים מוגדלים אשר יגדילו משמעותית את ההשקעה בכל תלמיד" אמר ראש העיר.
  הוא הדגיש כי הסיבה היחידה לכך שקדימה מדע היה הגוף היחיד שהתמודד במכרז היא – הרף הגבוה ביותר שהציבה העירייה בפני המתמודדים בו והדרישות המחמירות של העירייה להשקעה במערכת.
  הוא גם הדגיש כי אחת הדרישות המרכזיות במכרז היתה שמירה על זכויותיהם המלאות של המורים וכי אף אחד מהם לא ייפגע כתוצאה מהעברת הניהול.
  בדיון הדגישו נציגי העירייה כי המכרז התנהל בדיוק על פי אמות המידה שקבעו משרדי הפנים והחינוך אשר קבעו אף הם כי הוא תנהל ללא דופי.
  נציגי וועדי ההורים אשר השתתפו בדיון הדגישו את דאגתם להשקעה בילדיהם בעקבות העברת הניהול לגורם חיצוני. נציגי הוועד קיבלו את עמדתו של מנכ"ל קדימה מדע, אבי גנון, אשר הבטיח כי השינוי היחיד הצפוי כתוצאה מצעד זה הוא הגדלת ההשקעה בחינוך בבתי הספר בהיקף של מליון שקל בשנה והקמתו של מרכז העשרה ושיעורי תגבור כפי שדרשה העירייה במכרז.
  יושב ראש הוועדה, יעקב מרגי, אשר קיבל את הדברים סיכם את הישיבה בכך שהוועדה תמשיך לעקוב אחר התנהלות בתי הספר תחת הניהול החדש והדגיש כי ברור לו שהצעד שעשתה העירייה נעשה מתוך כוונות טובות ודאגה לילדי העיר הן מצד העירייה והן מצד חברת קדימה מדע.
  בדברי הסיכום ציין היושב ראש כי בכל מקרה ראוי שגורמי הממשלה השונים יקפידו לבדוק אף הם את נושא העברת ניהול בתי הספר בישראל לרשתות חינוך חיצוניות משמעותו ונחיצותו בהמשך לדיון שקיימה הוועדה.

 2. דליה :

  לפי תגובה 1 מה שנאמר בוועדת החינוך נשמע אידיליה, טוהר המידות. ולא כך הוא. ריח רע נודף מהעברת מערכת החינוך העל יסודית לידי חברה פרטית בזכות הקשר של ראש העירייה לשעבר איתה ומינויו למנכ"ל באותו גוף שזכה במכרז.
  בישיבה נאמר שהחברה שזכתה במכרז היא חסרת ניסיון ניהולי. בי"ס רבין זכה להביא להישגים את תלמידיו בבגרות. האם התלמידים יגיעו להישגים טובים גם במצב החדש? מה שטוב לא צריך לתקן ובודאי לא לקלקל.
  מה שהובן מהישיבה הוא שלא איכות החינוך מדברת אלא הכסף והעניין הכלכלי.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נחכה לפרוטוקול

  .

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הון שלטון וחינוך

  הדיון מעלה הרהורים קשים. זה הוא יום עצוב שבו ראש עיר בוחר בתרומה כספית על פני טובת תלמידי עירו. יום עצוב שבו החינוך הפך לכלי משחק בידי בעלי ההון ואנשי השלטון העושים איתם יד אחת. יום שבו ראש עיר בוחר להתנער מכל אחריות כלפי האזרחים להם הוא מחויב בשביל תרומה כספית. ולמי שחושב שיהיה בסדר כי המכרז מחייב את הזכיין שיחשוב שוב. מומלץ להורים ולמורים של קרית ים לחזור למכרז לפיו הזכיין מפעיל את פרויקט שלבים שבו זכה לפני יותר משנה. מומלץ להורים ולמורים של תלמידי קרית ים לבדוק מה קרה למורים בפרויקט שלבים שהיו אמורים להיות מועסקים בהתאם לתנאי המכרז בו זכתה החברה ולתלמידים שהיו אמורים לקבל שרותי חינוך בהתאם לתוכנית העבודה במכרז ההוא.

 5. כל האמת :

  תרמת כסף, תביא לי משהו…
  אחלה פטנט, קדימה מדע תורמים כספים שקיבלו, ובתמורה דורשים טובות הנאה, שיתפרו להם מכרז…
  הם רוצים להיות משרד החינוך הבא!!!
  בלי ניסיון פדגוגי, עם קמצנות ויהירות רבה מאוד.

  אנשי קרית ים לא רוצים אתכם, הורי הילדים החולים לא רוצים אתכם. קדימה מדע לכו הביתה

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שיטה

  שיטה

  1. המכרז של קדימה מדע בפרויקט הילדים היולים היה מכרז "תפור" ולראיה הם היו המתמודדים היחידים.
  מה הם עושים בפרויקט הזה אנו קוראים ושומעים כל כמה ימים.

  2. הבעיה היא לא קדימה מדע, למרות שהיא זוכה במכרזים בדרכים לא כשרות. הבעיה היא שמשרד החינוך אישר את הזכייה שלהם למרות העובדה שהמכרז "תפור", ולא הפסיק את ניהולם למרות שהוא כושל לכל הדעות.

  3. במקרה של קרית ים, השיטה דומה. זוכים במכרז "תפור" ושוב משרד החינוך מאשר את המכרז.

  4. מכאן שהבעיה טמונה באנשי משרד החינוך שמתנערים מהחינוך.
  אם הכל מופרט לא ברור, מה הצורך במנגנון המנופח והיקר של מנהלים ומפקחים במשרד.

  5. אולי כדאי לפרסם מכרז לניהול משרד החינוך ו"לתפור" אותו למידותיה של קדימה מדע. עדיף לשלם כסף לנוכל אחד ולא לשניים.

 7. לינדה :

  כסף הפך לערך

  כמה חבל שבמקום לפרגן לאנשים שעובדים כל כך קשה, ראשות העיר עסוקה באינטריגות קשות. היכן הפירגון? היכן ההבנה? מערכת החינוך עברה שינויים מהותיים בשנה האחרונה : איחוד בתי ספר תיכוניים וכניסה לעו"ז לתמורה? צריך עוד?
  חבל שכסף הפך לערך- אם משלמים- מקבלים כל מה שרוצים התורמים. חבל !

 8. קרית ים :

  תרומה צריכה להיות נקיה…
  השקט של משרד החינוך בנושא הילדים החולים ובנושא המכרז עליו מדובר כרגע מעלה לכאורה חשדות…
  קדימה מדע חייבת להבדק לעומק
  הם מאיימים ולוחצים על כולנו לשתוק

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.