postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ה"מאבק בטירור" הוא מפלטו של הנבל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ה"מאבק בטירור" הוא מפלטו של הנבל

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 31.03.16 1:15

ה"מאבק בטרור" הוא מפלטם של מנהיגים ששולטים באמצעי הפחדה ובחזון המלחמה התמידית.  טרור הוא הפחד שמחלחלים משטרים וארגונים בליבם של אזרחי העולם כדי שלא ישימו לב שמנהיגיהם לא מטפלים בבעיות אזרחיהם, אלא משרתים קומץ של תאגידים וטייקונים

מאת: קורט טוכולסקי

ביום רביעי שעבר נסעתי לעבודה ובדרך שמעתי בחדשות שביבי אמר שהפיגוע בבלגיה והפיגועים בארץ אחד הם ושהמאבק בטרור הוא אותו מאבק. חמש דקות אחרי סיום הדיווח מישראל דיווח עיתונאי אחר באותה מהדורה שראש ממשלת טורקיה ארדואן אמר, שהמאבק בטרור בטורקיה ובאירופה הוא אותו מאבק, ושנשיא רוסיה אמר שהמאבק בטרור ברוסיה ובאירופה הוא אותו מאבק, ובהמשך דיווחו אפילו, שהחיזבאללה ואיראן גינו את הפיגוע בבריסל, ואמרו שהמאבק בטרור הסוני בסוריה/עיראק ואירופה הוא אותו מאבק. אני לא חושב שברשות השידור הבינו מה בעצם הם עשו בדיווחים האלו. אבל החברה הטובה של ראש ממשלת ישראל שאומר, שכל טרור הוא אותו טרור, וכל מאבק נגד אינטרסים ממוסדים של מדינה, באמצעים שאינם אמצעי מדינה, צריך להתמודד איתם באותה צורה, ולא צריך להתייחס לסוגיות מקומיות כמו, הכיבוש הישראלי שחונק את העם הפלסטיני בשטחים, או הפצצות האוויר הבלתי פוסקות "טרור הפצצות" שהעם הסורי נופל לו קרבן, או הדיכוי של הכורדים בטורקיה ושל המוסלמים בקווקז הרוסי שמגיבים בטרור לדיכוי האלים ורב השנים שלהם. הטרור מכה בהרבה מקומות אבל התגובה של ישראל, טורקיה, איראן רוסיה וחיזבאללה הייתה אותה תגובה ולא בכדי.

ביום רביעי בערב ישבתי וראיתי את הפרק האחרון של בית הקלפים, עוד סדרה אמריקנית בדיונית שמביטה על המציאות במבט מפוכח לגמרי. בפרק, הנשיא המכהן אנדרווד נשיא לא מוצלח במיוחד שבאמצעים לא כשרים משמר את שלטונו, עומד להיחשף על שחיתות. התגובה שלו לחשיפה היא לצאת למלחמה בטרור. הוא אומר לאשתו לא צריך לזכות בליבם באהבה, אפשר גם בפחד. בסצנת הסיום הם מביטים יחדיו למסך ואומרים אנחנו הטרור. נשיא ארצות הברית הנוכחי של ארצות הברית, בניגוד לקודמו, אמנם אינו נוקט בשיטה הזו, אבל אותם אנשים ששמעתי בבוקר, איך הם מדברים על מאבק גלובלי בטרור, כן עושים זאת. ביבי אומר: תנו לי לדכא את הפלסטינים ואת הדמוקרטיה, אני אמכור לכם אמצעי לחימה בטרור. ארדואן אומר, תנו לי לדכא את העם הכורדי ואת הדמוקרטיה, אני אלחם בשבילכם בטרור. נסראללה אומר, תנו לי לדכא את אויבי המשטר בסוריה, ואת הדמוקרטיה בלבנון, אני אלחם בשבילכם בטרור הסוני. פוטין אומר, תנו לי להילחם באסלם הסוני ותפסיקו להציק לי על זה שחיסלתי את הדמוקרטיה.

זה מה שמציעים לנו מנהיגים כמו ביבי ופוטין, חמינאי, נסראללה וארדואן. שום תקווה ושום שיפור, חזון של מלחמה תמידית, חיים על החרב מהלידה ועד המוות, שכול ואימה, צער יגון ובעיקר פחד. טרור אינו בהכרח מחבל מתאבד שמתפוצץ בלב בירה מערבית, טרור הוא הפצצות מהשמיים, טרור הוא טילים שנוחתים משום מקום בליבה של אוכלוסייה אזרחית, טרור הוא גם מה שקורה באפריקה שלא מזיז לאף אחד כששם מתפוצץ מחבל מתאבד. טרור הוא הפחד שמחלחלים משטרים וארגונים בליבם של אזרחי העולם כדי שלא ישימו לב שהם לא מטפלים בבעיות שלנו אלא משרתים קומץ של תאגידים וטייקונים או בונים כאלו בעצמם. הטרור אינו מתרחש רק בבריסל או בירושלים, הטרור הוא לא רק מחבל מתאבד או מטען חבלה, הטרור הוא גם מטוס שמוריד פצצות על עזה, חלב, רקה או צנעה ללא אבחנה והורג בעיקר אזרחים. הטרור הוא הפחד שהמלחמה המופרעת של מנהיגים צבועים שנאחזים בכיסאותיהם מנהלים נגדנו אזרחיהם בראש ובראשונה.

כמו שלא נגד כל סוג סרטן נאבקים באותם אמצעים, כך גם בסוגים שונים של לוחמת גרילה. הפיגוע הוא רק הסימפטום. באבחון המחלה הלא קלישאתי של המצב בטורקיה או ברוסיה יגיד הרופא שהטרור הזה נובע מהכיבוש והדיכוי הלאומי שמלווים בניצול כלכלי מחפיר והעדר תקווה. וראו איזה פלא, זאת תהיה גם המחלה של הטרור בישראל, הטרור בסוריה עיראק, מרחבי המדינות הבעתיסטיות המודרניות החרבות, שהמערב הרס, הטרור לא יפסיק לצאת מהם עד שהטרור בהן לא יפסק. אין תשובות קסם בייצוב המצב שמביא לטרור. אבל יש פתרונות אמתיים, הפסקת הדיכוי של החלשים ביותר הוא דרך מצוינת להפסיק את הטרור, הפצת חינוך אוניברסאלי מודרניסטי של זכויות שוות חברתיות, כלכליות, חוקתיות הוא דרך מעולה להילחם בטרור. העפת מנהיגים מעודדי טרור שתלויים במלחמה מתמדת כדי לשרוד כמו ארדואן, פוטין, נסראללה, ביבי היא גם אמצעי משמעותי. המאבק בטרור כמו שהוא נעשה היום הוא מפלטו של הנבל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.