חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדיון בוועדת החינוך על העברת בי"ס רבין בקריית ים ל"קדימה מדע"

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 20.03.16 0:25

ועדת החינוך קבעה דיון על העברת בי"ס רבין בקריית-ים ל"קדימה מדע" של אורט העולמי. ההעברה בוצעה למרות התנגדות גורמים רבים ובחשד לניגוד עניינים הקשור לשמואל סיסו, בעבר ראש עיריית קריית-ים ובהווה מנכ"ל אורט העולמי. להלן פניית ח"כ אייל בן ראובן שנשלחה לוועדת החינוך. התאריך שנקבע נדחה ויתקיים ב-29 במרץ

ועדת החינוך קבעה דיון על כך בעקבות העברת הבעלות על ביה"ס מהעירייה ל"קדימה מדע". ההעברה בוצעה למרות התנגדות גורמים רבים ובחשד לניגוד עניינים: ראש עיריית קריית-ים הקודם, שמואל סיסו, משמש כיום מנכ"ל אורט העולמי והוא זה שניהל את המו"מ להעברת ביה"ס ל"קדימה מדע" שמה של אורט העולמי בישראל. להלן פניית ח"כ אייל בן ראובן (מהמחנה הציוני) שנשלחה לוועדת החינוך. התאריך שנקבע נדחה. הדיון יתקיים בסופו של דבר ב-29 במרץ, כך כתוב בסדר היום של ועדת החינוך.

הכנסת
כ"ו באדר א' התשע"ו
06 במרץ, 2016
3217

לכבוד

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין

אדוני היושב ראש,
אבקש להעלות על סדר יומה של הכנסת הצעה דיון מהיר בנושא:
עתיד בית הספר התיכון "רבין" בקרית ים
דברי הסבר:
לאחרונה החל תהליך העברת בעלות וניהול בית הספר רבין מעיריית קריית ים לרשת "קדימה מדע", שהייתה ידועה בעבר כרשת "אורט" העולמית.
בעקבות זכיית רשת "קדימה מדע" במכרז לניהול בית הספר רבין, נחתם לאחרונה הסכם בין הרשת לבין עיריית קריית ים בנושא העברת הבעלות, בו סוכם כי עובדי ומורי בתי הספר יעברו מהעסקת העירייה להעסקת "קדימה מדע", אולם לא נקבעו הגנה ושימור זכויותיהם, החל מתנאי העסקתם ועד ותק, קביעות וכו'. בבית הספר מועסקים כ-150 מורים.
לרשת אין ניסיון בניהול מערכות חינוך בהיקף עירוני נרחב בישראל, ועל כן בית הספר "רבין" יהיה שפן ניסיונות בהעברתו לניהול הרשת.
העברת הבעלות סוכמה על אף התנגדויות ארגון המורים, גורמים במשרד החינוך, ועד ההורים העירוני ומורים מסגל ההוראה של בית הספר.
בנוסף, מן העסקה בין העירייה לבין הרשת עולה חשד לניגוד עניינים, שאותו חשוב מאוד ללבן טרם תצא העסקה לפועל: ראש עיריית קריית ים לשעבר פרש מתפקידו כראש העיר בסוף שנת 2013 לטובת ניהול הרשת, והוא המייצג את הרשת בהסכם העברת הבעלות מול העירייה.
לפני כשנה עצרה ועדת המכרזים של עיריית קריית ים ניסיון של רשת "קדימה מדע" לקבלת בעלות על בית הספר מכיוון שלא הוצגו בפניה הסכמים קודמים בין ראש העיר לשעבר לבין הרשת, זאת על אף בקשתה.
עקב כל הכתוב מעלה, אני קורא לנהל בדחיפות דיון מהיר בוועדת החינוך, התרבות והספורט על נושא זה.
בכבוד רב,
חבר הכנסת איל בן ראובן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. אמא :

  מסתבר ששמואל סיסו, שפעם דאג לעיר שלנו דואג היום לאורט עולמי ולקדימה מדע.
  אנחנו כבר יודעים את האמת.

  תעזרו לנו להפיץ.
  תפירת מכרז זאת עבירה פלילית

 2. אמא :

  אך אני יכולה להשתתף בדיון , כי יש לי ילד שלומד בכיתה ז'. וממה שקראתי בעיתונות , אין לקדימה מדע ניסיון בכלל , בניהול בית ספר בגודל כזה .

 3. אמא :

  הדיון בוועדת החינוך מחר ב 11:30.
  אפשר לשלוח בקשה לועדת החינוך, מספר הטלפון הוא:
  026408075

  בהצלחה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.