הצעה: מס הכנסה מופחת לנשים

התאחדות המלאכה והתעשייה מקדמת בכנסת החלת מס הכנסה מופחת לנשים בתעשייה ובעסקים קטנים ומענקי לימוד לנשים במקצועות טכנולוגיים. לדברי ההתאחדות מענקים אלה יעודדו כניסתן למפעלים ועסקים קטנים  ויצילו את התעשיה הישראלית המקרטעת

מאת מערכת עבודה שחורה

 יוסי אלקובי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשיה קורא לממשלה להחיל מס הכנסה מופחת על נשים בתעשיה ובעסקים קטנים ולהעניק להן מענקי לימוד למקצועות הטכנולוגיים על מנת להגדיל את השתתפותן במגזר העסקי בכלל ובתעשיה בפרט.

לדברי אלקובי, העובדה כי אנו מציינים את יום האשה הבינלאומי 2016 עם שיעור של 14% בלבד מהעסקים בבעלות נשים, עם שיעור של 10% נשים בלבד בהנהלות בענף התעשיה ועם שיעור של פחות מ-30% סטודנטיות במקצועות הטכנולוגיים, הינה תעודת עניות למדינת ישראל ולשוויון המגדרי אליו אנו שואפים.

נשיא התאחדות המלאכה והתעשיה טוען כי תמרוץ ועידוד נשים ליזמות ולטכנולוגיה הינו אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה בעל רציונל כלכלי חזק וברור: הגדלת שיעור ההשתתפות בכח העבודה, הגדלת הפריון והצמיחה והגדלת שיעור הריווחיות של העסקים.

"כל המחקרים מדברים על יתרונות הניהול הנשי ועל הרווחים הכלכליים העצומים הטמונים בהעלאת שיעור הנשים בעסקים, ועדיין מדינת ישראל לא נוקפת אצבע כדי לעודד נשים לפתוח עסקים ולהשתלב בהנהלות מפעלי תעשייה. אין בנמצא ולו תוכנית אחת המעודדת נשים לעשות כן, אין הטבות מס, אין מענקי לימודים ואין הכרה בהוצאות טיפול בילדים. התעשיה הישראלית במשבר חמור, מאות מפעלים נסגרו בשנים האחרונות, ואין ספק שאנו זקוקים לזריקת מרץ נשית שתעיר לחיים את חוד החנית של המשק הישראלי", אומר אלקובי.

לדבריו, התאחדות המלאכה והתעשיה לא תחכה לפעולת הממשלה בעניין ותתחיל לקדם הצעות חוק פרטיות עם חברי הכנסת שיקבעו מס הכנסה מופחת לנשים בעלות עסקים ומענקי לימוד מלאים לנשים הבוחרות ללמוד מקצועות טכנולוגיים.

אלקובי מציין כי מאחר והטכנולוגיה המודרנית, הפכה את התעשייה ובתי המלאכה למפעלי הייטק עתירי ידע ומחשבים, אין מניעה כיום לשלב בהם נשים בתפקידי מפתח: " כבר לא מדובר בעבודה פיזית קשה, אלא באתגרים טכנולוגיים ויצירתיים בהם נשים תהיינה טובות במיוחד", אומר נשיא התאחדות המלאכה והתעשיה.

פורום הנשים של התאחדות המלאכה והתעשיה מזמין אותך לערב מרתק בנושא "נשים עסקים ופמיניזם". עם יו"ר סיעת המחנה הציוני ויו"ר שדולת העצמאים והעצמאיות בכנסת – ח"כ מרב מיכאלי.

יום רביעי,  9.3.2016, מתכנסים ומתכנסות ב-19:30 ב"קפה יפו" (עולי ציון 11 יפו). – להרשמה לחצי כאן

 

 

Tags: , , ,

One Response to “הצעה: מס הכנסה מופחת לנשים”

  1. נגה תדמר הגיב:

    הדברים שאתם מצטטים מיו"ר התאחדות המלאכה והתעשיה אינם מופיעים כלל באתר שלהם. אפשר קישור לדבריו במלואם?

Leave a Reply