חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי אינטרנשיונל לגלעד ארדן: לעצור הרג אזרחים במהלך מעצר ולחקור את הרג סנד חאג' יחיא

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 29.02.16 0:54

ארגון זכויות האדם "אמנסטי אינטרנשיונל" ישראל קורא לשר לביטחון פנים גלעד ארדן לחקור את נסיבות הריגתו של סנד חאג' יחיא במהלך ניסיון לעצור אותו בטייבה. ככלל קורא הארגון לעצור הרג אזרחים במהלך מעצרים ולמנוע התנהלות של יד קלה על ההדק מצד המשטרה

אנו עוקבים בדאגה רבה אחר הדיווחים על הריגתו של סנד חאג' יחיא, בן 27 מטייבה, על ידי כוחות משטרת ישראל במוצאי שבת החולפת (27.02.16) בעילה שהתנגד למעצרו. אנו חרדים מהדברים שמסרו עדי ראייה רבים לכלי התקשורת השונים כי אף על פי שחאג' יחיא כבר היה שרוע על הקרקע לאחר שנפגע מהירי לעבר פלג גופו התחתון, וכבר לא היווה כל איום כלפי הכוחות, השוטרים הוסיפו לכאורה לתקוף אותו. לפי חלק מהעדויות השוטרים הוסיפו לירות בו ולפי עדויות אחרות הם היכו אותו.

המקרה של חאג׳ יחיא מתווסף לשורה של מקרים שבהם מגלה משטרת ישראל יד קלה על ההדק כלפי אזרחים פלסטינים. לרשות משטרת ישראל עומדים אמצעים שאינם קטלניים להשתלטות על חשודים, למעצרם ולהבאתם לדין.

"אמנסטי אינטרנשיונל" ישראל קוראת בבהילות לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, למפכ״ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך ולמחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים לחקור לאלתר, באופן בלתי תלוי, את נסיבות הריגתו של סנד חאג' יחיא ולהביא את האחראים למותו לדין בהקדם. כמו כן, אנו דורשים כי מגבלות השימוש בכוח יובהרו מיידית לכוחות השיטור וכי יוזכר להם כי תפקידם אינו לבצע פעולות שעל פי הדין הבינלאומי עשויות להיחשב כהוצאה להורג ללא משפט.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.