חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם נציג "העבודה" בעיריית ירושלים רוצה לחבור לניר ברקת מ"הליכוד"? תגובת מרצ על כך

נושאים מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 28.02.16 0:22

לורה ורטון, נציגת מרצ במועצת העיר ירושלים במכתב ביקורתי לנציג "העבודה" במועצה, איתי גוטלר, שהודיע, כי הוא “שובר ימינה” וחובר לקואליציה של ראש העיר ניר ברקת ("ליכוד").  מרצ ו"העבודה" התמודדו בבחירות ברשימה משותפת, כך שהצטרפותו המתוכננת לקואליציה היא גם פרוק השותפות עם מרצ בעירייה. האם זה חלק מההתנערות של מפלגת "העבודה" מהדימוי השמאלני?

לכבוד

איתי גוטלר

נציג מרצ-העבודה

מועצת עיריית ירושלים

                                                                                                21 פברואר 2016

איתי, שלום,

היום מסרת לי שאתה מעוניין לפרוש מהסיעה כדי להצטרף לקואליציה. חבל.

אנחנו מכירים כבר יותר משנתיים, מאז הקיץ לפני הבחירות. אז פעלנו יחד לשכנע את המפלגות שלנו לעבוד יחד ולרוץ כסיעה אחת למועצת העיר. חתמנו על הסכם, שיתפנו פעולה וביוני (אחרי כשנתיים שדי נעלמת) נשבעת אמונים כחבר מועצה. זאת, אחרי ההתפטרות של פפה ובהתאם להסכם החתום בינינו.

לצערי, מאז, רק התלבטת. לא לקחת יוזמה ונראה לי טרם נכנסת לעניינים. לא הגשת אף שאילתה, לא הצעת אף הצעה לסדר, ונראה לי שלא כל כך התעניינת. פפה ואני ניסינו לדבר איתך על דמוקרטיה, אופוזיציה, תחומים שונים – אך כנראה שלא השפענו. ועכשיו החלטת ללכת לקואליציה, עוד בלי לדעת איך או למה. אתה ומפלגתך גם מפירים את ההסכם בינינו.

יגאל אלון כתב שמפלגה ללא אידיאולוגיה היא כמו סירת מפרשים ללא רוח.

בקואליציה מחכים לך אנשים כמו אריה קינג, המציג את עצמו כממשיך דרכו של מאיר כהנא, המפיץ גזענות ושנאה ברחבי העיר. מחכה לך חיים אפשטיין, סגן ראש עיר ונציגו של שמואל אוירבך, אחד הרבנים החרדים הקיצוניים ביותר שמוביל את המאבק נגד גיוס לצה"ל, שרות אזרחי ומכללות לחרדים. מחכה לך נציג מחב"ד, יעקב הלפרין, מי שניר מינה לחלוש על תיק הרווחה החשוב והעצום, למרות שבקדנציה הקודמת הוא ניסה לעצור הקמת מרכז תעסוקה לאנשים עם מוגבלות מחשש לפגיעה בערך הנדל"ן שלו באותו רחוב. יחד איתם יושבים החברים הכי צייתנים שראיתי בחברה דמוקרטית, שמצביעים פה אחד בעד כל מה שראש העיר מציע — גם בעד סגירת מרפאות לנזקקים, גם בעד מימון חלק ממסע הבחירות של ראש העיר בעלות של כמעט חצי מיליון ₪, גם בעד הבאת מכוניות ספורט מאיטליה לעיר הענייה במדינה. כל זאת כמעט בלי לומר מילה, כי ראש העיר לא מרשה. מעדיפים לנסות לחפות על הכל עם פוסטים המפרגנים לעצמם בפייסבוק. אני מניחה שאתה מכיר את המשפט של דנטה על "המקום הכי חם בגיהנום" ולמי הוא מיועד.

אבל עיקר ההחלטה שלך הוא לחבור לראש העיר.

ראש העיר ניר ברקת, אליו אתה כיום זוחל, שובר חזק ימינה כדי לאגוף את ביבי נתניהו מימין. בזמן שתושבים נדקרים ברחוב ועסקים קורסים כלכלית, ראש העיר הוציא סרטון בחירות, כשאין בכלל בחירות. בזמן שהוא לא עסוק בלפקוד אנשים לליכוד, הוא הספיק בשנתיים האחרונות להטיל עוצר על מזרח העיר, לבנות מקווה בעלות של 11.2 מיליון ₪ עבור 100 משפחות בהתנחלות, להעניש את שכונת קרית יובל בגלל הקרנת סרטים בשבת, ולחטוף כמה דו"חות קטלניים ממבקר המדינה על בזבוזים וניהול כושל. רק לפני חודש הוא הורה להוציא מכתבי פיטורין למאות עובדים – רק כתרגיל פוליטי. החלטת בית משפט (בעקבות עתירה של פפה ושלי) על הדרת נשים מוועדות העירייה הזכרתי? קצרה היריעה…

הרבה מעבר לאכזבה ממך אישית, קשה לי לראות את מפלגתך, מפלגת העבודה, הופכת לסמרטוט. האם באמת כל מה שחשוב הוא להתחבר לשלטון? האם מפלגת העבודה שכחה לגמרי מהו מינהל תקין? מהו צדק חברתי? מהי סובלנות? מהו חזון לעיר הבירה? ניר ברקת גורר את תושבי העיר לביוב, וחבל לי לראות את מפלגת העבודה ההיסטורית שם. לא ברור לי איך בכירי המפלגה הסכימו למהלך כל כך מבזה, בלי שום הישג עד עכשיו, בלי שום הבטחה לעתיד, להיות סרח עודף של קואליציה של ימין כלכלי ומדיני.

אז זהו. אני לא מאמינה שנכון לנסות לעצור אותך. אתה חופשי להיפרד ולפרק את הסיעה, בהסכמתי ומפלגתי. נחתום על כל סוג של שחרור מאחריות שתרצה; אנחנו, כידוע, מתנגדים לכפייה.

אמשיך את דרכי, עם מפלגתי מאחורי, ועם בטחון שצריך להמשיך לשרת את הציבור כאופוזיציה לוחמת. לא אצטלם עם ראש העיר אבל אמלא את חובותיי להיאבק על העקרונות שאני מאמינה בהם ושמפלגתי מייצגת למען הציבור הירושלמי.

בהצלחה. בוא לבקר.

בברכה,

לורה

לעיון במכתב במקור: מלורה ורטון לאיתי גוטלר (1)

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. אני לא מכאן? :

  מי לעזאזל חברי הסיעה - כמה מהם חברי מרצ כמה חברי עבודה?

  מה אומר ההסכם ביניהם?
  ומי זה בכלל איתי גולטר ואיך הפך נציג העבודה בסיעה?

  בלי כל המידע הזה, אי אפשר להבין את המכתב.

  גם באתר העירייה קשה להשיג מידע בסיסי.

  ומי בירושלים שמע עליהם בכלל?

 2. דליה :

  לתגובה 1. היו בחירות לעירייה. לפני הבחירות חתמו מרצ והעבודה הסכם על שיתוף פעולה קואליציוני. המועמדים היו פפה אללו ולורה ורטון ממרצ ואיתי גוטלר מטעם העבודה. בהסכם ביניהם נקבע שפפה יפרוש כעבור שנה ואיתי גוטלר יכנס במקומו. זאת לאחר שבבחירות זכתה הקואליציה הזו לשני מקומות במועצת העירייה. פפה אללו פרש כפי שהבטיח. במקומו נכנס איתי גוטלר. פתאום מבקש איתי לבטל את ההסכם בין מרצ והעבודה ולחבור לקואליציה של ברקת במועצת העירייה.

 3. אני לא מכאן. :

  מי הכתובת האמיתית - גוטלר או מפלגת העבודה?

  תודה על ההבהרה.
  עדיין-
  איך נבחר גוטלר לייצג את העבודה? והאם העבודה עומדת עכשיו מאחורי החלטתו?

 4. אני לא מכאן. :

  ודרך אגב - העיר כולה קורסת כלכלית. במצבה הכלכלי של ירושלים - לא צריך הרבה. מספיק גיגית מים כדי להטביע את העיר הזאת.

  .

 5. עבודה שחורה » "העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו מאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת :

  […] של לורה ורטון פורסמה במכתב ששלחה לאיתי […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.