בגצ מתווה ×”×’×–: ביבי מוכר את האינטרס הציבורי – והאופוזיציה שותקת

הופעתו של ביבי לפני שופטי בג"ץ הייתה עוד הופעה במעמד צד אחד. כשמולו אופוזיציה שלא מוכנה להוקיע אותו על מעשה הנבלה שהוא עושה באחד המשאבים הלא מחולקים האחרונים של מדינת ישראל - יכול היה ביבי לחזור על שקריו ולהמשיך להציג את גרסתו. הגיע הזמן שלא רק הרחוב יגיד זה שוד       

מאת: ק. טוכולסקי

ביבי לא יגיד את האמת על שוד הגז, הגיע הזמן שהאופוזיציה כן תגיד

למה ציפינו? שביבי יעלה בבית המשפט ויגיד את האמת? שהוא יגיד שבתור לוביסט מקומי זוטר של תאגיד אמריקאי זר, הוא בסך הכול עושה את העבודה שזה הטיל עליו? שיודה שהאינטרסים של אזרחי ישראל בהווה ובעתיד לא מעניינים אותו? הרי זה לא יקרה. לא הוא, ואפילו לא המריונטה שלו במשרד האנרגיה, יעשו כך אי פעם. כשמולם אופוזיציה שמשחקת את המשחק שלהם, גם אין להם סיבה. זה באמת נחמד לדעת שאיתן כבל הגיש תצהיר כיו"ר וועדת הכלכלה לבית הדין, ובו הוא קובע שביבי לא נימק את הפעלת סעיף 52 בפני הוועדה. זה שווה אולי כותרת ב"הארץ", אבל מעבר לכך זה חסר ערך.

בכל מדינה דמוקרטית, ולא משנה אם שמה בריטניה או ארצות הברית, קנדה או צ'ילה, יו"ר אופוזיציה מהותית וחברי כנסת מהאופוזיציה בעמדות מפתח, היו מתקיפים ראש ממשלה שמוכר את האינטרס הציבורי בצורה כל כך גסה, השכם והערב ומציגים אותו כשודד, נוכל, אויב הציבור. רק בישראל, היכן שהאופוזיציה לא מבינה במיוחד את מהות תפקידה, יכולה ממשלה חלשה כל כך לבצע שוד גדול כל כך, בלי שום הפרעה מהותית מצד מי שמתיימרים להיות  האלטרנטיבה.

למה אנחנו יכולים לצפות מאופוזיציה, שמול מעשה שוד כל כך ברור וכל כך מרושע משחקת את המשחק של השלטון? היכן יו"ר האופוזיציה הרצוג ויו"ר וועדת הכלכלה כבל? , היכן מי שמתיימרת להיות אלטרנטיבה להרצוג, יחימוביץ? למה אף אחד מהם לא מסוגל להגיד שהמלך הוא עירום? כמה שנים ישחקו ראשי מפלגת העבודה את משחק הממלכתיות, שמשאיר אותם עמוק בבוץ ורק גורם נזק לממלכה? ביבי הוא נזק למדינת ישראל, לא איזו אפיזודה חולפת שתיכף תצליחו לתקן. הוא ראש ממשלה רע וכושל, שמשרת אינטרסים זרים ובז לאזרחי ישראל שבוחרים אותו פעם אחר פעם.

מאופוזיציה אחראית, הייתי מצפה לחשוף את עירומו של המלך: להגיד לו מעל כל במה שהוא שודד, שמתווה הגז שלו הוא מעשה גניבה בשירות תאגידים זרים, שכאשר הוא יודח סוף סוף מהשלטון הוא ייתן את הדין בחקירה פלילית, שממשלה בראשות מפלגת העבודה לא תכבד את מתווה הגז, אלא תבטל את המתווה ותחקור גם את חברות הגז עצמן על חלקן בשוד. מה יביא  את יו"ר האופוזיציה לאמר, שסעיף היציבות הרגולטורית לא יכובד דקה ושחברות הגז צריכות לקחת זאת בחשבון כבר היום? כל כך קשה להרצוג להגיד משהו מהותי? כל כך קשה ליחימוביץ להפסיק לטרחן ממלכתיות? כל כך קשה לכבל להיות יו"ר וועדת כלכלה לעומתי לממשלה ולחבל בנזק שהיא עושה לציבור? אם התשובה היא כן והם לא מסוגלים, אז הגיע הזמן לשאול איך האנשים האלה עוד נמצאים בהנהגת האופוזיציה?

מפלגת העבודה נכשלת כבר שנים אבל, אין לה הלוקסוס שיש לאחיות הקטנות שלה למחנה: חד"ש יכולה לסגור את עצמה בגטו של המשותפת ולדמיין שההסתגרות הזו תביא אותה להשגים, אולי זה אפילו יקרה אם הם יהיו מספיק גדולים לצד עבודה גדולה. מר"צ היא מפלגה חביבה חסרת חשיבות אמתית ורלבנטיות לפוליטיקה הישראלית, שכל מערכת בחירות ניצבת על סף אחוז החסימה. אבל, העבודה אמורה להיות אלטרנטיבה, רק שהיא לא ואם היא לא תהיה אלטרנטיבה, היא תהפוך למר"צ - מפלגת שמאל קטנה וחסרת חשיבות, שעושה המון עבודת נמלים פרלמנטרית שלא תביא אותה לשום מקום.

הגיע הזמן שלא רק הרחוב יגיד זה שוד. הגיע הזמן לשמוע זאת בפרלמנט, בראיונות עם מנהיגים, במאמרי דעה של ראשי מפלגות, בדיוני וועדת הכלכלה ובמליאת הכנסת. הגיע הזמן שביבי ידע שהוא לא יכול להגיע לשום במה שיש בה נציגות לאופוזיציה, בלי לשמוע שהוא שודד וגנב ושביום שהוא יודח מהשלטון התנהלותו תחקר במשטרה. זחיחות הופעתו בבג"צ השבוע ולפני כן בוועדת הכלכלה, תעלם כשהוא יבין שהמשחק בתנאים שלו נגמר-הגיע הזמן שזה יקרה.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

2 Responses to “בגצ מתווה ×”×’×–: ביבי מוכר את האינטרס הציבורי – והאופוזיציה שותקת”

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    חבל מאוד שהאופוזיציה אינה מנצלת את ההזדמנויות בהתנהלות הממשלה ואינה משמיעה קול. מה עם הצעת חוק ההשעיה? מדוע האופוזיציה שותקת? מה עם הגזענות? מדוע המחנה הציוני אינו משמיע קול נגד הגזענות הפושה במקומותינו?

  2. ק. טוכולסקי הגיב:

    דווקא לבני דברה הבוקר בקול ישראל נגד החוק ודברה לעניין. האופוזיצה פשוט לא כל כך מתפקדת באופן כללי כך שהפעולות הסוליסטיות גם כשהן נכונות נבלעות בחדלון.

Leave a Reply