בל"ד היא "ישראל ביתנו" הערבית – לא פחות ולא יותר

בשבוע שעבר בזמן שישראל סערה וגעשה בשאלת בל"ד "פויה" או "לא פויה", חברי הנהגת חד"ש בהסתדרות וחברי סיעת חד"ש הפגינו מול משרד הכלכלה נגד חדלון המשרד בכל הקשור לתאונות העבודה בכלל ותאונות העבודה הקטלניות בענף הבניין בפרט. חברי הכנסת של בל"ד פה בשביל הפרובוקציות ובכך הם כימין פלסטיני, אינם שונים מהימין שלנו            

מאת: ק. טוכולסקי

ההבדל המהותי בין חד"ש ובל"ד

על ההפגנה של חד"ש סביר להניח שלא שמעתם, חברי הכנסת הערבים מתועדים בתקשורת דוברת העברית כמעט אך ורק בצורה שמשרתת את הימין הישראלי. הפגנות בנושאים חברתיים בקושי מסוקרות כאשר המפגינים הם יהודים ואינן מסוקרות כלל כאשר המפגינים הם ערבים. בכל מקרה ההפגנה הייתה של סיעת חד"ש בהסתדרות, לא של הרשימה המשותפת ורק חברי הכנסת של חד"ש כבדו אותה בנוכחותם. חברי הכנסת של בל"ד שיהיו מוכנים להפגין בכל מקום שישרת את הצרכים האלקטוראליים שלהם ושל ישראל ביתנו/הבית היהודי והליכוד, לא מתעניינים בפועלי בניין, גם לא כאשר הם פלסטינים ישראלים או פלסטינים מהגדה הכבושה ברובם.

חברי הכנסת של בל"ד פה בשביל הפרובוקציות ובכך הם כימין פלסטיני אינם שונים מהימין שלנו. העלאת אחוז החסימה נועדה לדחוף את המפלגות הערביות זו לזרועותיה של זו, ולהבטיח שבל"ד, שלא הייתה עוברת את אחוז החסימה גם ב-3%, תהיה מיוצגת. מי שיזם את העלאת אחוז החסימה היו אנשי ישראל ביתנו והליכוד, הבית היהודי ויש עתיד. הם צריכים את בל"ד לא פחות ממה שבל"ד צריכים אותם. הם רוצים שהציבור יחשוב שכל הערבים הם אותו דבר ושה"אותו דבר" יהיה הכי גרוע שיש. בל"ד מהצד השני צריכה שהציבור הערבי יראה אותה מתנגדת ועושה משהו. בזמן שמפלגות כמו חד"ש האסלאמית ותע"ל מקיימות פרקטיקה של מאבק יום יומי אפור למען צרכי הציבור הערבי, למען שוויון בהשקעה הממשלתית, תכניות בינוי ופיתוח, תחבורה ציבורית ובניין ערים ביישובי המגזר בצד ההתנגדות להמשך הכיבוש - חברי הכנסת של בל"ד לא עושים שום דבר יום יומי אלא רק פרובוקציות מפעם לפעם.

בל"ד כמו מקבילתה בימין הישראלי ישראל ביתנו, סרה למרותו של בעל הון זר, אלא שבניגוד לישראל ביתנו שאת מימונה היום יומי השיגה תוך ניצול מקורות מקומיים ורק היו"ר שלה או יותר נכון נהגו וביתו התעשרו בזכות קשרים בחו"ל, בל"ד מממנת את פעילותה בצורה רציפה באמצעות כספו של האמיר של קטר המועבר לארץ בדרכים לא דרכים באמצעות עזמי בשארה. היות שמדובר בערבים זה לא מעניין אף אחד, בטח לא את המשטרה או התקשורת.

תשאלו פעיל בכל מפלגה ערבית אחרת על הבחירות לראשות המקומית אצלו, והוא יספר לכם  איך אנשי בל"ד מחלקים כסף לבוחרים ומוציאים על פרסום ושילוט יותר מכל מפלגה אחרת ובמזומן. הגיע הזמן להתעניין קצת יותר במה שקורה שם כי זה מסוכן לדמוקרטיה לא פחות מהשלטון של שלדון אדלסון בביבי או של מרטיף שלאף בליברמן. זה גם גורם ללא פחות נזק. בל"ד לא תנהל בקרוב משרדי ממשלה, אבל היא בהחלט יכולה למנף אינטרסים זרים, המימון של אמיר קטר לא ניתן בחינם. אז יש לנו מפלגה עם מימון זר שראשיה הולכים על פרובוקציות.

כן אני יודע, כבר שמעתי כל השבוע שהם התבקשו ללכת למשפחות המחבלים ההרוגים בידי שר המשטרה, זה נכון. אבל יש דרך. בל"ד הלכו על הפרובוקציה, הרי למשפחות ההרוגים הולכים כל הזמן גם ראשי חד"ש הקודם ברכה והנוכחי עודה וגם אחמד טיבי עושה זאת שנים, אבל יש דרך. חברי הכנסת של בל"ד הלכו על הרעש, על מראית העין, על חיזוק הקרע והתיעוב בין יהודים וערבים בין הירדן והים והם עשו זאת בכוונה, זאת דרכם. לא תראו אותם בסוכות האבלים של פועלים מתים, גם לא מפגינים נגד זילות חיי האדם העובד, מזה לא מקבלים עוד קולות, זה לא כותרות שאפשר להראות באמצעותם רדיפה בעיתונות דוברת העברית הדי עלובה שיש לנו.

בל"ד היא ישראל ביתנו הערבית לא פחות ולא יותר. יש דרכים יעילות יותר למאבק במדיניות חטיפת הגופות של ממשלת ישראל העלובה, אבל החזרת הגופות אינה המטרה של בל"ד. עשיית פרובוקציות ודרכן השתלטות על כלל הציבור הערבי ועל הרשימה המשותפת, זוהי דרכה. חד"ש מפלגה חשובה, רצינית, עמלה ומייצגת נאמנה של מעמד העובדים בישראל, צריכה למצוא את הדרך להתבדל ולהוביל, אחרת היא תעלם וזה באמת יהיה אסון.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

3 Responses to “בל"ד היא "ישראל ביתנו" הערבית – לא פחות ולא יותר”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  בעולם הפנטזיות בנוסח טוכולסקי הכל הולך….

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "חבל שחברי הכנסת של בל"ד ב"רשימה המשותפת" שיחקו לידי הקולות ההיסטריות של הימין בישראל".
  באמת חבל. כי זה מה שבלד עושה. מיצרת פרובוקציות בהנחה די מבוססת שהתגובות ההסטריות לא יאחרו לבוא.

  המקרה המדהים של פרשת מפכ"ל המשטרה עם "הדם על הידיים" הוכיח איך זה עובד.
  מי שיש לו חשק וכוח שיכנס לאתר הכנסת ויצפה בשידור מטעם הכנסת – הוא יגלה שזחאלקה אמר את הדברים למוטי יוגב. ולא טרח בבזמן אמת לתקן את יו"ר הוועדה שדרשה ממנו להתנצל בפני המפכ"ל. וניצל את המהומה עד לטיפה האחרונה. ורק אחרי שהוצא מהאולם יצאה הודעה מבלד שתיקנה את העובדות.

  ההודעה עברה מתחת לכותרות של התקשורת. בערב מחזרה תקשורת המיינסטרים את ה"חגיגה". ההודעה של בלד בכלל לא נבדקה. הצופים קיבלו את הקטע הסקסי, חתוך בדיוק ב"מקום" המתאים. רק אני הקטנה טרחתי להיכנס לשידור מהוועדה. הלכתי קצת אחורה וראיתי ושמעתי במו עיני ואזני מה באמת קרה שם. מכיוון שזחאלקה כאמור לא טרח להעמיד במקום דברים על דיוקם, השתכנעתי סופית – זוהי שיטה. מתוכנן או מזדמן – לייצר הסטריה. לחזק את הימין. להחליש את המרכז והשמאל (היהודי והערבי).
  9 בפברואר, 2016 בשעה 12:42

  http://on-the-left-side.org.il/%D7%A0%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95-%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%AA-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99

 3. דרור הגיב:

  בל"ד היא הכהנא של הערבים. על האמירה הזו חתום לא אחר מאשר אמיל חביבי.
  בל"ד עושה שימוש בשנאה, בגזענות (במקרה זה כלפי יהודים, אבל זה לא משנה: גזען הוא גזען) ובאלימות כדי להנציח פיגור בחברה שממנו היא באה.
  בל"ד נכנסה לכנסת פעם אחת, בזכות היעדרו של נציג "כך" (כשעוד היתה חוקית) מוועדת הכנסת.
  פעם שניה בל"ד התנדנדה על סיפו של אחוז החסימה. בא איתן כבל ועל דעת עצמו לגמרי, העניק לה את הפרסום שהיתה זקוקה לו כדי להיכנס.

Leave a Reply