חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מכתב תלונה של מורים ותגובה של "קדימה מדע"

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 14.02.16 0:30

להלן מכתבם של מורים המלמדים את הילדים החולים בביתם המסביר בעיות בעבודתם. בהמשך תגובת "קדימה מדע" למכתב. לפי המידע שנמסר למערכת, מכתב התלונה נשלח לשר החינוך, ליו"ר ועדת החינוך ולחברי-כנסת

מכתב המורים

אנחנו קבוצת מורים שעובדים בפרויקט "שלבים" של "קדימה מדע" מודאגים מאוד מהמצב כפי שהוא נראה בתום שנה לפעילות החברה. אנחנו לא מזדהים בשמותינו משום שאנחנו יודעים שכל מי שמעז לדבר ב"קדימה מדע" מפוטר או נדרש להתפטר.

הבעיות שאנחנו נתקלים בהן נוגעות הן לתלמידים, הן להורים והן אלינו, המורים.

בעיות אלו פוגעות בזכותם של התלמידים החולים לקבל את השרות המגיע להם על פי החוק!

1.אנחנו יודעים שמספר התלמידים החולים/פצועים בזמן נתון הוא כ-1500 תלמידים. זאת לאור ניסיון בן 25 שנה בהן ניתן השרות באמצעות עמותת תללי"ם. אנחנו יודעים שכיום השרות ניתן רק לכ-800 תלמידים.

אין כל סיבה להניח שקיימים פחות תלמידים חולים במערכת החינוך ואנחנו אכן יודעים שבתי-ספר רבים אינם יודעים על השרות, עובדה שמעידה על כך שהן משרד החינוך והן "קדימה מדע" לא טורחים לאפשר את נגישות השרות לכל הזקוקים לו.

2.מורים שמתגוררים בפריפריה ,זו הצפונית וזו הדרומית, נדרשים לנסוע מרחקים ארוכים.

עד לפני שנה מורים הגיעו לכל בית ואילו בשנה האחרונה מורים נאלצים לסרב לנסוע עקב פגיעה בתשלום הנסיעות, כפי שמוסבר להלן:

התשלום שמשלמת "קדימה מדע" הוא 15 ₪ ל- 40 ק"מ, סכום שאינו מתקבל על הדעת!. רק מעבר לו משולמים 1 ₪ לק"מ.

סכום זה עומד בניגוד לנתון שמופיע בתלוש המשכורת שבו רשום התשלום ל-20 ק"מ, אבל "קדימה מדע" החליטה שהכוונה היא 20 ק"מ לכל כיוון!.

החלטה זו אינה מתקבלת על הדעת ואינה עומדת בהבטחתו של הארגון שלא לפגוע בזכויות המורים בהשוואה לתנאים שהיו בתללי"ם שאז שילמו נסיעות באופן תקין.

כל פניותינו לארגון לתת מענה לבעיית הנסיעות נדחו .

אנחנו גם יודעים שלרכזי האזורים משלמים הוצאות נסיעה גבוהים יותר, עובדה שמעידה על כך ש"קדימה מדע" מודעת לכך שהוצאות הנסיעות הן אכן יותר גבוהות אבל היא מונעת זאת מציבור המורים שהוא זה שנוסע את מירב הקילומטרים.

3.השכר השעתי המשולם לנו הוא של 98 ₪ למפגש של 2 שעות אקדמיות אליו מתווספים 25 שח ביטול זמן.

אנחנו יודעים שבמכרז מופיע סכום של 65 ₪ לשעה אקדמית ולכן "קדימה מדע" מפירה גם כאן את תנאי המכרז וגורעת משכרינו. משרד החינוך קיבל פנייה בעניין זה ועדיין לא מצא לנכון להשיב.

4.על פי המכרז "קדימה מדע" נדרשת לתת שירותים פארא רפואיים בנוסף למורים. אנחנו מכירים תלמידים שממתינים למעלה משנה ועדיין לא נמצא להם נותן השירות! קיימים אחרים שממתינים חודשים עד שמגיע השרות משום ש"קדימה מדע" לא פרסה את רשת אנשי המקצוע הנדרשת וזאת בתום שנה לפעילותו!

5. במשרד של "קדימה מדע" קשה מאוד לקבל מענה לטלפונים או למיילים. כשכבר ניתן מענה ,הוא מתאפיין ביחס לא מקצועי,לא אכפתי, מזלזל ופוגעני כלפינו ואנחנו יודעים שגם כלפי הורים.

לאחרונה היא הגדילה לעשות והתחילה להפעיל מוקד פניות חיצוני שמשמעו הגדלת הניכור שבין השטח לאנשי המשרד שאמורים לתת מענה לכל הפניות.

6. לאחרונה הוחלט להוסיף לדיווח החודשי שלנו דיווח ממוחשב שאמור לאמת את הדיווח הידני עליו חתמנו בהסכם ההעסקה שלנו. החלטה זו לא רק שיש בה כדי להטיל דופי באמינותנו ,מטרתה להסיט את העניין מהדרישה ממשרד החינוך לבצע רגולציה ל"קדימה מדע".

משרד החינוך במקום לתבוע מ"קדימה מדע" לתת הן שרות והן תשלום ראוי, בוחר להפעיל את הרגולציה על מי שנושאים בעול העבודה במסירות רבה ,במורים! בכך מנסה משרד החינוך להוכיח שהוא פועל אבל למעשה הוא מאפשר ל"קדימה מדע" להמשיך ולהתנהל באופן המחפיר שבו היא מתנהלת עד כה!.

אנחנו מבקשים להבהיר שכבר כיום חסרים מורים רבים ,מצב שלא היה לפני שנה, זאת משום תנאי ההעסקה הבלתי נסבלים ולראייה לכך מודעות הדרושים הבלתי פוסקות המתפרסמות ברחבי הארץ.

במציאות עגומה זו לא יישארו בפרויקט מורים רציניים ואחראים ותיפגע זכותם של התלמידים החולים לחינוך הראוי המגיע להם על פי החוק!.

כאמור אנחנו לא מזדהים בשמותינו משום שאנחנו יודעים שכל מי שמעז לדבר ב"קדימה מדע" מפוטר או נדרש להתפטר לפיכך למידע נוסף ניתן לפנות לנציגות הורי הילדים החולים.

 

תגובת "קדימה מדע"

"קדימה מדע" סיפקה בשנה האחרונה מענה חינוכי-טיפולי ללמעלה מ-4,000 תלמידים חולים בישראל, באמצעות כ-500 מורים, מטפלים ואנשי מטה המועסקים במסגרת תכנית שלבים. במסגרת זו ניתנו כ-200,000 שעות הוראה ועשרות תלמידים חולים קיבלו לראשונה גם טיפולים פרא-רפואיים, שירות שלא ניתן בעבר. השירותים והחידושים זוכים להערכה ולהוקרה של הורים רבים.

כל העובדים מועסקים על פי חוק ובהתאם לתנאי המכרז, ללא יוצא מן הכלל.

מאז זכייתה של "קדימה מדע" במכרז מתנהלת נגד הארגון מתקפה מתוזמרת ע"י בעלי אינטרס זר, אשר מעוניינים להתיש את הארגון. אותם גורמים לא בוחלים באמצעים ובדמגוגיה, תוך פרסום הכפשות ב"אצטלה" של תלונות.

ישנו מורה אחד ויחיד אשר פוטר לאחרונה מ"קדימה מדע", שמפאת כבודו, לא נפרט את מהות והיקף מעשיו שהובילו לפיטוריו. כאשר חש את פיטוריו קרבים, כמעין חבל הצלה, ניסה להציג עצמו כמי שחושף ליקויים. מעניין שבמשך תקופת עבודתו לא איתר אותם ליקויים, אך כאשר חש שהפיטורים קרבים, לפתע גילה אודות אותם ליקויים כטענתו. כשפוטר טען כי מדובר בהתנכלות. עסקינן בעובד בעל דפוס התנהגות מורכב, ודי לחכימא ברמיזא.

לא בכדי "מכתב המורים" אינו נושא שם "כותביו" או פירוט של ממש, ונראה שמספר גורמים בעלי אינטרס זר חברו להם ביצירתו.

אנו נמשיך לתת שרות הולם ומקצועי, תוך למידה וחתירה לשיפורו, לרווחת הילד החולה ומשפחתו.

מיותר לציין שדלתנו פתוחה לכל מורה והורה להבעת דעה תוך קיום שיח מכבד והוגן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

13 תגובות

 1. מורה :

  ״קדימה מדע״ הוא ארגון הייטק דורסני שמטרתו היא להרויח ורק אחר כך לסייע. המורה שפוטר כלל אינו קשור למכתב זה. מדובר על קבוצת מורים גדולה ואיכותית, שסובלת מאוד מיחס גרוע של הארגון, ומחוסר שיתוף פעולה עימם. הם לא הזדהו מפחד שיפוטרו!
  כל מורה שפונה להתלונן נענה מאותו משפט: לא נאה לך, אתה מוזמן להתפטר…
  אז כן, לא נאה לנו בגללכם, אבל אנחנו לא הולכים לשום מקום!!!

 2. הורה :

  המורים אמיצים!
  מגיע להם להיות מורים במשרד החינוך ולא להיות עובדי קבלן.

 3. איתי :

  ארגון היי טק דורסני לא תורם כ"כ הרבה למערכת החינוך

  לו הייתם מכירים את הארגון ופועלו וכיצד קידם עשרות אלפי ילדים – הייתם מגיבים אחרת

  כאחד שזכה להכיר את הארגון – זהו הארגון ששינה ב10 שנים האחרונוחת את נושא המדעים והטכנולוגיה בפריפריה

  יעידו תושבי ערים כ נצרת, נהריה,דימונה, קריית גת וצפת
  מה קיבלו אלפי תלמידים מקדימה מדע

  וכיצד עזר להם בחיים

 4. מורה :

  אחורה מדע

  1. לגבי עילום השם של המורים, יש להדגיש כי חברת קדימה מדע מאיימת בתביעות דיבה כנגד כל גורם שמתבטא נגדה ולעולם לא משיבה עניינית לטענות. היא מאיימת בתביעות גם נגד גורמי תקשורת שנותנים ביטוי לטענות נגדם.
  2. בידי משרד החינוך לכל הפחות 30 תלונות של מורים והורים כנגד החברה. בדיקה אובייקטיבית תחשוף את העובדה שהבעיות מקיפות ורחבות הרבה יותר ממה שנודע עד כה.
  3. מעניין מדוע חברה ש"כל כל מיטיבה עם כולם", זקוקה לשירותי עורכי דין, יח"צ ולוביסטים בעודה משרתת "קהל שבוי" של תלמידים חולים שהופקרו על ידי משרד החינוך בידי חברה שכל עניינה ברווחים.
  4. בכל הזדמנות שניתנה לחברה להתייחס למקרים ספציפיים של טענות כנגדה, החברה מילאה את פיה מיים או שבה לטענת הסרק על גורמים אינטרסנטיים שפועלים נגדה.
  5. עיקר הבעיה היא שהפיקוח עאל החברה מטעם משרד החינוך שיודע את האמת בעניין החברה – מגבה אותה או שאינו מחייב אותה לתת תשובות ענייניות.

 5. פיני נגל :

  הבל הבלים ושיקרי "קדימה-מדע"

  מאז 27.10.2014 שאני בקשר, עד כמה שניתן להיות איתם בקשר, כי הם לא עונים לטלפונים – שהתרעתי ב – 274 לפחות במשך כל אותה תקופה.
  מכתבים באמצעות המיילים עם ההנהלה ובפגישות אישיות עם חברי הנהלה כולל תגובותיהם הלקוניות שמפאת המגבלות המשפטיות לא אפרטם, אלא כשיבוא הזמן.
  כל המסמכים מתועדים ושמורים ויוצגו בהתאם כולל תאריך ושעת המשלוח והקבלה וכמובן כולל כל הנמענים.
  אינני מתפלא על השקרים וההשמצות שהופצו בתגובת "קדימה-מדע" היות וחשפתי את ערוותם כמעט בכל פעולה שלהם כולל בשימוע שנערך לי בתחילת ינואר 2016 כולל מסמך מפורט ששלחתי.
  היות ומכתב זה מטרתו פוגענית, תגובתי תהיה במקום ובזמן שאבחר ויהיה נכון ומתאים להתרחשויות.

 6. אזרח :

  שמחתי לשמוע שקדימה מדע הצליחה לקדם את המדעים בפריפריה. אין שום קשר בין קידום המדע בבתי ספר לבין טיפול בילדים חולים בבתיהם. זו משימה הדורשת נשמה וכנראה שאין שם כזאת. יתרה מכך אנו רואים כיצד הם נוהגים להאשים הורים, מורים, כביכול קבוצות אינטרסנטיות. כל זאת באיומים וכוחנות שהם הפכים לרגישות הנדרשת בטיפול בילדים ומשפחותיהם בביתם.

 7. אזרח :

  המקרה הזה הוא תמרור אזהרה לכל האזרחים.
  ההפרטה השיטתית של כל השירותים החברתיים במדינה נראים תמיד אותו הדבר: המדינה מתנערת מאחריותה, מקורבים לחה"כ זוכים במיליונים ללא שום תמורה אמתית, האזרחים סובלים, ההפרטה עולה יותר מהשירות הממשלתי המקורי, ולבסוף לאחר כמה שנים חה"כ מועסקים על ידי חבריהם שקיבלו מהם מיליונים.

  היום זה תלמידים חולים ומחר זה שירות אחר. בסופו של דבר זה יגיע לכל אזרח. רק בעלי הון יוכלו להשיג שירותים בסיסיים.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מה שייך מה עשה הארגון בתחום המדע? ולמה זה בכלל לא תפקידו של משרד החינוך?

  התפרשות לעבר תחומים נוספים, לא יכולה להתבסס על הצלחה בתחום אחר שונה לחלוטין.

  ובכל מקרה השלכת האחריות על גורמים חיצוניים לאורך זמן נזקה עולה על הישגיה.

  מצב מערכת החינוך מוכיח. הכנסת גורמי חוץ לא פתרה בעיות רק החריפה אותם.

 9. מורה בקדימה מדע :

  אני עובד בחברה בלית ברירה. ברגע שאמצא מעסיק אחר אעזוב. אני עבדתי גם אצל הקבלן הקודם. בחוצפתם הם מאשימים אותנו המורים שאנו מנסים להחזיר את הקבלן הקודם וזה מגוחך. אילולא אנו המורים שעברו אליהם לא היו להם כלל מורים.
  כל הטענות נכונות ויותר מכך.
  מלבד הפגיעה האנושה בילדים הם פוגעים גם במורים והעניין בבירור מבקר המדינה ומשרד החינוך.
  בזמן שכל חברי הכנסת בעליהום על הערבים, המדינה מוכרת את האזרחים למקורבים עשירים

 10. קורא וכותב :

  לאחרונה התפרסם, מה שהיה ידוע מזמן שחברת לוביסטים מנהלת את המדינה.

  מה יש לאזרחים להציע לח"כ מלבד להביע את תודתם על עזרתו ואילו הלוביסטים יכולים לסדר אותם כלכלית אחרי פרישתם מהכנסת.

  היום חה"כ לא צריך להיהפך למושחת כדי לשרת את ההון- הוא צריך להיות ישר כדי לא לעשות זאת.
  לכן כרגיל רק ח"כ ובד"כ הנשים ממר"צ והעבודה משרתות את החלשים ואילו הימין שמתיימר לייצג את החלשים, מפקיר אותם כביכול בשם הביטחון שקודם לכל.

  כל חה"כ המזרחיים (פרט ללוי-אבקסיס) שבימין, מספרים סיפורי קיפוח מהעבר (והכל נכון), אבל כשהם יכולים לשנות הם מעדיפים את ההון

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שלום .
  אני אבא לילד שהיה זקוק לטיפול של קדימה מדע.
  הוא אומנם קיבל את הסיוע אך באיחור רב ובמאבק מצידי . לדברי קדימה מדע 'הילד נפל בין הכיסאות'.
  אני חושב שמטפורה זאת מתארת את המצב לאשורו
  שבו יד ימין אינה מתקשרת עם יד שמאל. התוצאות היא שהילד נופל להם מיידיים. ילד שגם ככה נמצא במצב נפגע. אתם מבינים ?
  מי שנפגע פה הם הילדים.

  זאת אומרת שמשרדים האמורים לדאוג לתת סיוע ותמיכה לימודית ופרארפואית ואינם פועלים כנדרש.
  המורה שהגיע עשה כמיטב יכולתו ואין לראות בו אשם בחוסר מתן שירות בזמן לבני.
  אני מבקש ממשרד החינוך לקחת אחריות על התנהלות קדימה מדע למען הילדים.

 12. פיני נגל :

  עיוותי המידע של "קדימה-מדע" בישיבת הוועדה לזכויות הילד בתאריך 9.2.2016

  לאחר דברי הפתיחה של יושבת ראש הוועדה הגב' יפעת שאשא ביטון –
  הציגה "קדימה-מדע" "מצגת מודל" של פעילות סטטיסטית בשנת 2015.
  זו היתה מצגת של "אחיזת עיניים" ושיקרית היות והובאו בה אך ורק נתונים סטטיסטיים, כוונות, תכניות ומטרות לעתיד.

  לא היתה ולו התייחסות אחת לכשלים העצומים שהביאו לכינוס הוועדה.

  ההתייחסות של מר אבי גנון לכשלים היתה כאילו מדובר ב"כשלים נקודתיים" ולא בכשלים עיקריים בתפקוד "קדימה-מדע".

  למרות שמדובר בעשרות כשלים!

  הן במשפחות התלמידים, הן בתלמידים עצמם והן במורים.

  מר גנון התעלם לחלוטין מכשלים אלה ודבריו היו: "… אנחנו מחפשים פתרון לכשלים …" כשכולם קיבלו אמירה זו בשוויון נפש מוחלט!

  סליחה?!

  סליחה מר גנון?!

  כשנה וחצי אחרי שזכיתם במכרז ועדיין:

  "לומדים ומחפשים פתרונות לכשלים?"

  איפה הייתם כל השנה?

  איפה הייתם כשהורים רבים ומורים רבים התריעו והתלוננו במשך כל השנה?

  ובכלל, מר גנון, הרי זכיתם במכרז ללא כל מקצועיות בתחום "לימודי-הליבה", אלא בזכות חברת לוביינג לה אתם משלמים כסף "טוב" לזכייה במכרזים של משרד החינוך!

  1)ללא כל מוכנות מערכתית לפרויקט!

  2) לא היו לכם מורים ללימודי-ליבה. לא ביום בו ניגשתם למכרז, לא מספיק מורים ביום תחילת תפעול הפרויקט – ללא אותם מורי-תללי"ם לשעבר ב – 1.1.2015 וגם לא בתחילת שנה"ל תשע"ו כשאתם עדיין "מחפשים בנרות" מורים לפרויקט!

  3) לא היו לכם כל תכניות חינוכיות ללימודי ליבה ולא עזרים חינוכיים מתאימים ללימודי ליבה והיה עליכם ללמוד את הנושא מההתחלה ועל גבם, הן של התלמידים, הן של משפחותיהם והן של המורים! כפי שהגדיר זאת טוב מכולם מר אבי זיו "אנחנו לומדים תוך כדי ריצה"!

  3) לא הייתם ערוכים בכ"א תפעולי לפרויקט כה ייחודי!

  4) לא היתה לכם תוכנת שכר מורים מותאמת לפרויקט ורק בינואר 2016 – שנה לאחר כניסתכם לתפעולו – השקתם את תוכנת הנהלת החשבונות והדיווח של המורים ועל השיעורים הניתנים לתלמידים.

  5) לכל אורך הדרך ועדיין, אינכם עונים למרבית הטלפונים והפניות מכל הנוגעים והשייכים לפרויקט.

  בשורה התחתונה – זכיתם במכרז רק משום שהייתם הניגש היחיד לו ולמרות עובדה זו –

  מועמדותכם לא נפסלה למרות זאת –

  ולא היתה כל אפשרות להשוות בין לפחות שתי עמותות ניגשות למכרז לברור הבדלים באפשרויות התפעול.

  זכיתם במכרז – ללא כל בקרה אמתית וללא "בדיקת מסוגלות".

 13. מדברי ח"כ נהרי :

  הכתובת הייתה על הקיר

  הכתובת הייתה על הקיר. אמר ח"כ משולם נהרי בישיבה בה הכריז יו"ר ועדת החינוך על הזכיין החדש:
  האמת היא שאני מופתע, וגם מאוד מאוכזב. כשעיינתי בסדר-היום, על מה הדיון, שם נכתב: דיוני מעקב: הצעת חוק חובת המכרזים (תיקון – משרד החינוך), התשע"ג-2013, שירותי תמיכה לילדים חולים (תלל"ים). ואני לתומי סברתי שהנה בא סוף וקץ לכל צרותינו, תחילה וראש לפדיון נפשנו, אחרי כשנה וחצי של דיונים אין-סופיים לגבי תיקון חובת המכרזים, שכל עניינה של תיקון ההצעה היא לאפשר לגופים שיש להם הניסיון, היכולות וההתמחות, וגופים שמשרד החינוך הקים אותם – הם לא צמחו לבד, אלא משרד החינוך יזם, פעל, דחף, תמך ועשה הכול כדי שהגופים האלה ייתנו מענה לצרכים המיוחדים. ואין מישהו שבקי, לפחות יהיה לו הניסיון כמו הגופים הללו.
  והנה אנחנו שומעים שכבר היה מכרז, ואין מה לעשות. למרות שזה לא היה הנושא; הנושא הוא דיון בחובת המכרזים. משרד החינוך אז התנגד יחד עם האוצר לתיקון החוק, שגם היושב-ראש וגם אני ועוד הרבה-הרבה חברי כנסת, יש לו תמיכה רחבה מאוד, חתומים על הצעת החוק הזו. שם מוזכר בפירוש, בין יתר הגופים המתמחים בכל מיני תחומים, גם תלל"ים בנושא הזה שאנחנו דנים בו. והאוצר אמר: בואו נקבע נוהל. נכון, אף אחד לא אמר שהגופים האלה לא מתאימים ולא צריכים להמשיך, אלא הוא אמר: במקום לעשות תיקון לחוק בואו נקבע נוהל שבו אנחנו נסדיר את האפשרות הזו, שהגופים הללו ימשיכו ללוות את זה. כמובן, בנוהל הם אמרו שאנחנו נאפשר לעוד גופים להצטרף ולשמוע אותם ולראות אם מתאימים לזה.
  היה דיון מתוקשר בסוף המושב הקודם בנושא הזה של תלל"ים, ולא היה אחד מהמשתתפים שלא שיבח ולא ציין לשבח את הפעילות של תלל"ים. לא היה ספק לאף אחד. רק הבעיה היתה, איך עושים את זה מבחינה חוקית. סיום הדיון היה ועדה משותפת עם זכיות הילד. הסיכום היה שגם משרד החינוך נתן לנו להבין שתימצא דרך. ואני לא יודע מה קרה- – –
  משולם נהרי:
  וכך הלכנו בהרגשה שבסופו של דבר תלל"ים ימשיכו ללוות את הפרויקט הזה. וזה לא בשביל תלל"ים אלא זה בשביל הצרכנים. כמה שזה חשוב להם, כמה שזו שאלה קיומית, ולא אחזור על הדברים שנאמרו פה, ויש עוד דברים קשים, שאנשים סובלים, וחייהם אינם חיים, ופה סך הכול גם להציל את הילד וגם לעזור למשפחה.
  אני לא יודע מה קרה בחור השחור הזה, שמשרד החינוך נתן את ההרגשה שממשיכים, ועכשיו לא.
  משולם נהרי:
  בנוסף, אחת הבעיות במכרזים היא שגוף בודד, ספק יחיד ניגש למכרז. והיו הרבה מכרזים שביטלו אותם רק כי ספק אחד ניגש, כדי למנוע את החשד שמא המכרז נתפר למידותיו של אותו גוף. טעות לחשוב שאי-אפשר לבטל מכרז. אפשר. אילו היו כמה ספקים, זה באמת בעייתי, אבל תמיד כשיש ספק אחד, מבקשים לתת הזדמנות נוספת כדי למנוע לזות שפתיים של מה נתפר לפי מידותיו. תודה.
  משולם נהרי:
  כבר ביטלו מכרזים במשרד החינוך.

  מדוע משרד החינוך התנגד להצעת החוק? האם איננו מאמין בתהליכים חינוכיים שאין להפריט אותם?
  לפרויקט זה שכולו דיני נפשות היה צריך להתייחס אחרת.

  כיום ברור לכולם שיש דברים שאסור להפריט, שיש ניסיון נצבר שקשה להחליף, גם אחרי שנה של התנסות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.