חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כנס על מצב מדעי-הרוח במכון ון ליר

נושאים חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 13.02.16 12:46

דוח שנכתב על מצב מדעי-הרוח מראה ירידה בלימודי הרוח הכלליים. דיון על כך יתקיים בכנס שייערך במכון ון-ליר ביום חמישי 18 בפברואר משעה 9.30 בבוקר. מטרת הדיון לספק מידע עדכני לקובעי המדיניות בנושא זה

בשנת 2014 הקימו הוועדה לתכנון ולתקצוב (הוות"ת) ומליאת המועצה להשכלה גבוהה ועדת היגוי קבועה למדעי הרוח. אחד מיעדיה של ועדת ההיגוי היא יצירת קהילה של קובעי מדיניות במדעי הרוח אשר יזהו את האתגרים בתחום וידונו בדרכים להתמודדות עמם. הכנס השנתי לקובעי מדיניות במדעי הרוח ימלא תפקיד מרכזי בחיזוק קהילה זו.

בכנס הראשון יוצג דוח הוועדה על מצבם של מדעי הרוח בזירות השונות ויתקיים דיון בחלק מממצאיו. בדוח, שהוא פרי יוזמתה של הוועדה, מופיעים נתונים שנאספו במטרה לספק לקובעי המדיניות מידע מעודכן על המצב בארץ, לצד השוואה למדדים דומים בחו"ל ולתחומי דעת אחרים.

בכנס תוצגנה גם תוכניות ות"ת לקידום מדעי הרוח במסגרת תכנית החומש וכן המלצות בעקבות שולחן עגול בין-לאומי בנושא מודלים לתקצוב מחקר במדעי הרוח שנערך בחודש נובמבר 2015. יתקיימו פאנלים על הקשרים בין הוראת מדעי הרוח במוסדות להשכלה גבוהה לבין הוראתם בבתי-ספר תיכוניים ועל הקשרים בין מדעי הרוח לבין מוסדות התרבות השונים בארץ.

כנס ון ליר

כתבה ב"הארץ" על הנושא: מספר התלמידים במדעי הרוח בתיכונים התרסק, בתנ"ך זינק

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.