הגינוי של חה"כ של בל"ד – צביעותה של החברה הישראלית

אין ספק שכל אדם הגון חש רתיעה אינסטינקטיבית אל מול התקפות אלימות של פלסטינים על אזרחים ישראלים. הדבר בולט במיוחד על רקע שימוש הפלסטינים בשיטות פרימיטיביות, שנראה היה שנעלמו מן העולם המודרני המתקדם. הגינוי הגורף יותר משהוא מעיד על החברה הערבית- פלסטינית, הוא מעיד על צביעותה של החברה הישראלית 

מאת: פלי אייזנשטט

דבר אחד זה להפציץ אנשים ממטוסים, לירות עליהם פגזים או כדורים ממרחק (אז בד"כ אין קשר כל כך בלתי אמצעי בין הפוגע לנפגע). אבל, סכינים, מספריים, נו באמת זה שייך לעולם הטרום-מודרני הברברי, שכבר מזמן השתחררנו ממנו.

על רקע ×–×”, קל להצטרף לגינוי הגורף, חוצה המפלגות, להזדהות ×—×”"×› של תנועת בל"ד (ברית לאומית דמוקרטית), עם משפחות הפלסטינים שנהרגו בהתקפה על אזרחים ישראלים ("מחבלים" על פי ההגדרה הישראלית). הגינוי הגורף יותר משהוא מעיד על החברה הערבית- פלסטינית, הוא מעיד על צביעותה של החברה הישראלית. כל עוד ×—×”"×› הפלסטינים אזרחי ישראל פועלים כפי שהחברה הישראלית מצפה מהם קרי, הם ערבים חד-מימדיים שמדברים (רצוי בעברית רהוטה ובלי מבטא ערבי כבד), על חשיבות הדו-קיום בין העמים ו/או נאבקים על הזכויות האזרחיות של האוכלוסייה הערבית בישראל – החברה הישראלית משבחת את נאמנותם ואת היותם רציונאליים ונאורים. בהתנהגותם זו אין איום ממשי על החברה הישראלית, מכיוון שעל פי רוב אפשר לסמוך על השלטון והביורוקרטיה הישראלית שיוודאו שמאבקם לא יישא פרי. אפשר תמיד לסמוך על ×—"כ  מהשמאל שאף יגלה הזדהות ×›× ×” עם מצוקתם ואפלייתם של הפלסטינים אזרחי ישראל ויביע תקווה לשינוי המצב במהרה בימינו.

לא כך המצב כאשר הפלסטינים הישראלים מתעקשים להיות רב-מימדיים ולא פועלים כפי שהחברה הישראלית מצפה מהם. כאשר הם מתעקשים לראות את עצמם כחלק מהעם הפלסטיני (ומסרבים להגדרתם ×›"ערביי ישראל") ו/או מתעקשים להיאבק על הזכויות הלאומיות של אחיהם הפלסטינים שחיים תחת כיבוש ישראלי (כיבוש "נאור" לשיטת רבים מהישראלים, אבל כיבוש) – הם כבר נתפסים כאיום על החברה הישראלית ומואשמים כמשתפי פעולה עם האויב, כפויי טובה (מה רע להם בישראל לעומת מצבם של הערבים במדינות השכנות) וכלא רציונאליים (הם לא מבינים שהם פוגעים בעצמם- ישלמו על כך מחיר כלכלי). התנהגותם זו גם משמשת כתירוץ והצדקה לאי נכונות לבוא לקראתם במישור האזרחי.

אין ספק שהפלסטינים אזרחי ישראל יכלו לבחור להם נציגים ראויים ורהוטים מחה"כ של בל"ד חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחלקה. אבל, צריך לכבד את בחירתם ואף להודות על האמת, שיותר משאישיותם של אלה מרגיזה את החברה הישראלית, מרגיזה אותה תעוזתם לעמוד על דעתם ללא חשש וללא כחל וסרק. הם מישירים מבט, לא מגמגמים, לא מתבלבלים ומתעקשים להזכיר לנו, את מה שאנחנו מנסים כבר הרבה זמן להדחיק – שורש הבעיה היה ונותר, המצב האנומלי של הפלסטינים תחת שליטת ישראל. אפשר להשתיק אותם, להשעות אותם או למצוא דרך חוקית לפסול אותם מלייצג את בוחריהם בכנסת. אבל, אי אפשר למחוק את האמת שבטענותיהם.

תודה על שהקדשתם מזמנכם. ברוכים תהיו

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

3 Responses to “הגינוי של ×—×”"×› של בל"ד – צביעותה של החברה הישראלית”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  גם הבוחרים של ישראל ביצתנו צריכים שיכבדו את בחירתם ועדיין אני מאחל למפלגה הזו לרדת מתחת לאחוז החסימה.
  בלד בניגוד לשותפותיה למשותפת היא נגע פשיסטי ממאיר, חברי הכנסת שלה לא לדואגים לבוחרים שלהם (בניגוד לחברי הכנסת של ישראל ביתנו שבצד שירות מסור להון ולמשחדים מזדמנים גם טיפלו בבעיות של עולים בסוגיות שאף אחד אחר לא טרח).
  והפעם הם פשוט הגזימו, אז לא צריך להעיף אותם מהכנסת אבל מה שהם עשו פשוט לא אתי.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  שלי יחימוביץ הצביעה נגד הצעת החוק https://www.facebook.com/ShellyYachimovich/posts/10154068661294218

 3. דליה הגיב:

  מאמר חשוב. ההסתה נגד הערבים היא אמצעי להמשיך לשלוט ולעשות לא לטובת האזרחים. מנהיגות ראויה ואחראית הייתה פועלת אחרת.

Leave a Reply