חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מען – התעמרות והשפלה בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית

נושאים דו-קיום, זכויות עובדים ותעסוקה ב 10.02.16 0:02

בעקבות אירוע של התעמרות בדורשת עבודה בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית פונה ארגון העובדים מען להנהלת מחוז ירושלים בלשכת התעסוקה בתלונה כנגד פקיד הלשכה

ביום ראשון האחרון (7.2.16), נאלצו דורשות עבודה, להמתין שעה ארוכה במזג האוויר הסוער ללא כל מחסה מפני הגשם, בתור הארוך למכונות ההתייצבות האוטומאטיות. במקרים רבים הן חיכ לשווא, שכן המכונות לא היו תקינות. דורשות עבודה אשר החלו להיאסף כבר בשעה 07:30 כדי לתפוס את מקומן בתור, נתקלו בגגון סגור מעל מכונות ההתייצבות ונאלצו לעמוד בגשם השוטף. תחינותיהן אל המאבטחים במקום ואל פקידי הלשכה, נענו בתשובה המקוממת כי "אנו סוגרים את הגג כדי שלא תפגעו בו". רק בשעה 10:00 בעקבות תלונה של ארגון העובדים מען נפתח הגגו. הגגון הותקן רק לאחר תלונות רבות, בין היתר של ארגון העובדים מען, על התנאים המחפירים בהם נאלצים דורשי עבודה להמתין, לעתים במשך שעות ארוכות.

דורשת עבודה בשם ס' "זכתה" בנוסף גם להשפלה והתעמרות מצד אחד מפקידי הלשכה: כאשר לבסוף הגיעה למכונת התייצבות, בשל תקלה טכנית לא נקלטה טביעת האצבע שלה ולא סופקה לה הפניה לפקיד. עקב כך נאלצה ס' להיכנס ללשכה ולהתייצב בפני פקיד כדי שהתייצבותה תירשם. לאחר המתנה ארוכה נוספת (חלקה בגשם), הגיע ס' לאולם ההמתנה של הלשכה. שם זכתה למטח צעקות ולהבהרה מצד פקיד הלשכה, שלא יקבל אותה ללא נייר מהמכונה והפנה אותה למכונת התייצבות אוטומטית המוצבת בתוך הלשכה. לצערה, גם מכונה זו לא עבדה. ניסיונה  להסביר לפקיד את המצב, גרר סבב צעקות וגערות נוספות מצדו. לבסוף, הוא גירש אותה בצעקות מלשכת התעסוקה והבהיר לה שוב, כי הוא לא יקבל אותה ללא נייר.  ס' יצאה החוצה וניסתה שוב את מזלה במכונות שבחוץ, אך שוב המכונה לא קלטה אותה ולא סיפקה לה כל נייר.

חשוב לציין, כי ס' הינה דורשת עבודה הזכאית לקצבת הבטחת הכנסה, שהינה קצבת קיום והיא נדרשת להתייצב אחת לחודש בלבד מפאת גילה. אי התייצבות במועד שנקבע לה על ידי לשכת התעסוקה, משמעותה שלילת קצבת קיום במשך חודשיים.

סניף ארגון העובדים מען בירושלים נתקל שוב ושוב בהתנכלות ובהתנהלות פוגענית של פקידי לשכת התעסוקה במזרח ירושלים כלפי דורשי עבודה בכלל וכלפי דורשות עבודה בפרט. מזה זמן רב שאנו מפנים לבכירים בשרות התעסוקה תלונות של דורשות עבודה על התנהלות זו ועל אי תקינות המכונות. אולם עד כה לא נענינו בתגובה ראויה. הגגון הנ"ל הותקן בעקבות תלונותינו אולם, לצערנו הוא משמש את פקידי הלשכה לתעמרות בדורשות העבודה.

 

נערך על ידי פלי אייזנשטט
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. דוידי הרמלין :

  תיקון טעות: יש לומר מזרח ירושלים ולא ירושלים המזרחית

  היות והכוונה לאזור בעיר אחת ולא לשתי ערים נפרדות, אין להוסיף את ה' היידוע (הנקראת אף ה' הידיעה) לאזור בעיר אלא לציינו בסמיכות לפני שמה – כלומר: יש לומר "מזרח ירושלים" במקום "ירושלים המזרחית".

 2. דליה :

  למרות שפורמאלית מדובר בעיר אחת, המציאות מראה שתי ערים נפרדות. אחת של היהודים, האחרת של הערבים. אחת בסטנדרטים של עיר רגילה פחות או יותר, האחרת, ענייה, מקופחת, דלת זכויות ומדוכאת. אז ירושלים המזרחית זה נכון.

 3. דוידי הרמלין :

  במענה לדבריה של דליה

  דליה, שבוע טוב וחן חן על התייחסותך,

  בין אם טענותיך נכונות ובין אם לאו, הרי שאין הדבר קשור ליהודים ולערבים, היות ובאזור הנחשב ל"מזרח העיר" (כלומר: האזורים ששוחררו מן הכיבוש הירדני ב-67') שיעור האוכלוסייה היהודית הוא כמחצית, כך שכל טיעון טענה דמוגרפית, המתבססת על הנחה גאוגרפית – אבד עליו הכלח זה מכבר…

  המשך שבוע טוב!! 🙂

 4. דליה :

  דוידי,
  אשמח אם תפרט את עניין המחצית היהודית. היכן בדיוק מתגוררים יהודים?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.