postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » למי שעוד לא הבין, המטרה היא שוד הגז

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למי שעוד לא הבין, המטרה היא שוד הגז

נושאים דעות, כלכלת בית ב 1.02.16 0:28

בשבוע שעבר נחתמה לה ברית אסטרטגית בין ישראל ושתי שכנותיה מצפון מערב, יוון וקפריסין. ה"ברית" הזו היא בסך הכול צד נוסף בשוד הגז

מאת: ק. טוכולסקי

בשבוע שעבר נחתמה לה ברית אסטרטגית בין ישראל ושתי שכנותיה מצפון מערב, יוון וקפריסין. היו שם הרבה חיוכים וגם לנו אין סיבה לכאורה שלא לשבוע נחת. ברית אזורית זה דבר טוב ויחסים טובים עם השכנות זה גם דבר חשוב. יוון היא לבטח בת ברית טובה יותר מטורקיה ההולכת ושוקעת לאוטוריטריות וחימום יחסים עם חברות באיחוד האירופאי זה גם לא רע. מצד שני ואצל ביבי תמיד יש צד שני, ה"ברית" החדשה היא לא בדיוק ברית בין מדינות ריבוניות שהולכות יחד לשת"פ לטובת עמיהן. ה"ברית" הזו היא בסך הכול צד נוסף בשוד הגז.

למי שתהה מדוע מונופול הגז לא מוריד את המחירים לתעשייה בישראל שהופכים את השימוש בגז ללא ריאליים לתעשייה הישראלית ומדוע מפעלים שכבר הוסבו לעבודה בגז כמו פיניציה חוזרים לשימוש במזוט מזהם, כדאי להבין דבר פשוט. הגז אולי נמצא בשטחה הימי של מדינת ישראל אולם המטרה של תאגיד הגז אינה המשק הישראלי. המטרה של התאגיד היא יצוא לאירופה. ממשלת ישראל לא רוצה להסב את המשק המקומי לגז וזה גם לא מעניין אותה. אירופה רוצה להשתחרר מהתלות בגז הרוסי ומחפשת כל שוק אפשרי. מאגרי הגז של ישראל ובמידה מסוימת גם של מצריים יתנו לאירופה מענה שיאפשר לה לגוון את מקורות הגז שלה. רק מה, בעוד שבמצריים, הממשלה כן דואגת למחיר נמוך של גז לשימוש מקומי כדי שהתעשייה המצרית בפרטו ושוק האנרגיה המצרית בכלל לא יהיו תלויים בחסדי זרים ומצויים בסיכון תמידי של עליית מחירים את ממשלת ישראל זה לא מעניין. ממשלת מצריים משרתת גם אינטרסים זרים, אבל יש בה גם מידה של פטריוטיות. ממשלת ישראל הנוכחית משרתת רק אינטרסים זרים. ממשלתנו מורכבת ממשרתי הון חסרי מודעות לצרכים של בוחריהם וחזון לעתיד של מדינתם. הממשלה לא רוצה שהמשק הישראלי שישתמש בגז, ביבי ושטייניץ כחלון ובנט הם מריונטות של שלטון ההון הזר. ההוראות מנובל אנרג'י נתנו וממשלת ישראל מבצעת. הגז לא יהיה פה אפילו בשימוש משמעותי. התעשייה הישראלית לא תעבור לגז, היא תמשיך לזהם במזוט. הגז יזרום בצינורות חדשים שיבנו לכיוון קפריסין ויוון ומשם דרך הים האדריאטי לאוסטריה איטליה וגרמניה. אנחנו נראה מזה מעט מאוד ובסוף הגז יגמר ואנחנו נשאר מזוהמים ועניים.

שוד הגז נמשך, הרחוב אולי אדיש, מארגני המאבק ממשיכים לעקר אותו בטענה שהוא לא פוליטי ובג"צ לא יושיע אותנו. אבל השוד נמשך וכל אזרח ישראלי ירגיש את המשך השוד לא רק בכיסו המתרוקן ובריאותיו המתמלאות זיהום, לא רק במקומות העבודה שימשיכו להצטמצם ככל שעלות הייצור תישאר גבוה ובהוצאות ההולכות וקטנות של ממשלה הולכת ונהיית ענייה על בריאות חינוך רווחה ותרבות, גם בשנאה בניכור ובפחד שממשלות משרתות הון ימשיכו לזרות בציבור הישראלי. הברית החדשה עם קפריסין ויוון שהייתה ממלאת את ליבנו שמחה, היא עוד שלב בשוד הגז, לא פחות ולא יותר. יוון וקפריסין שתי מדינות שנרמסו בידי מגף הברזל של הבנקים הגרמניים, משתפות אתנו פעולה לא מתוך אהבה לישראל אלא בשל דרישות נושיהן. לקפריסין הקטנה והלא מתועשת שחברה באיחוד האירופאי יש מבחינתה אינטרס לייצא לאיחוד בו היא חברה, ליוון יש אינטרס שצינור יעבור בתחומה והיא תוכל לגרד כמה גרושים לתשלום חובותיה, האינטרס הישראלי לא קיים. שוב מוכרת אותנו ממשלת ביבי.

שוד הגז ממשיך והוא לא יפסק עד שהממשלה הנוכחית לא תופל ותוחלף בממשלת שמאל שתבטל את המתווה, תבטל את הזיכיונות ותלאים את מאגרי הגז. אחרי שזה יקרה, נשמח גם בברית החדשה עם קפריסין ויוון.

נערך על ידי פלי אייזנשטט
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. מיכאל לינדנבאום :

    קורט ,הלוואי שהיית מחדש משהו.משטר גנגסטרים בשרות הגנגסטרים בארץ ובחו"ל

    קורט ,הלוואי שהיית מחדש משהו.משטר גנגסטרים בשרות הגנגסטרים בארץ ובחו"ל.
    כל ההפרטה מזה 40 שנה היא שוד וגזל של עם ישראל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.