postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברי-כנסת מגיבים ליוזמות החשוכות של משרד החינוך

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברי-כנסת מגיבים ליוזמות החשוכות של משרד החינוך

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 27.01.16 0:12

להלן רשומות שפרסמו חברי הכנסת זהבה גלאון, תמר זנדברג, אילן גילאון, ממרצ. יצחק הרצוג, קסניה סבטלובה, יואל חסון, מהמחנה הציוני. דב חנין מהרשימה המשותפת בתגובה לשיכתוב ספר האזרחות, לעיוות האמת ביחס לרצח רבין, להשמצת העורך הלשוני של ספר האזרחות וליוזמות חשוכות במשרד החינוך

ח"כ זהבה גלאון יו'ר מרצ מגיבה בפייסבוק שלה על שכתוב ספר האזרחות

מחר אעלה להצבעה במליאת הכנסת דרישה להקמת ועדת חקירה פרלמנטארית בנושא השחתת ספר האזרחות ושאר הצעדים הפאשיסטיים שבנט מקדם במשרד החינוך, במטרה להפוך את תלמידי ישראל מאזרחים חושבים לנתינים צייתנים.

אתמול והבוקר נחשפו כמה מהתכנים החדשים שנכנסו לספר האזרחות, והוכיחו שכל מה שחששנו ממנו כשהעתיד של הילדים שלנו הופקד בידי מנהיג הלאומנות המשיחית, מתגשם לנגד עינינו: אמירה מסיתה ושקרית לחלוטין (!!) לפיה אזרחי ישראל הערבים ביצעו את רוב הפיגועים בגל הטרור הנוכחי, השוואה בין רצח רבין להטבעת האלטלנה, אמירה שהסתה לא גרמה לרצח רבין ועוד ועוד פנינים מבית מדרשם הדתי-לאומני-גזעני של בנט ושורת המינויים החדשה שלו במשרד החינוך.

לפני שמונה חודשים, כשבנט מונה, כתבתי כאן עד כמה מסוכן וחסר אחריות להפקיד בידיו את תיק החינוך. הבעתי חשש מהשחתת דמותה של מערכת החינוך החילונית, ומרמיסת הערכים הדמוקרטיים. לצערי המציאות גוברת על הנבואות השחורות, אבל גם הדברים הנוספים שאמרתי אז רלוונטיים מבחינתי היום יותר מאי פעם: שנפתלי בנט כשר החינוך הבא של ישראל זה חדשות רעות מאוד עבור כל מי שעתיד המדינה ודמותה יקרים לו, אבל החדשות הטובות הן שאנחנו כאן כדי להוציא לו את הנשמה. ושלא אהסס להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותי כדי למנוע ממנו להפלות לרעה את בתי הספר החילוניים והערביים וכדי למנוע ממנו לטפטף לכיתות וללבבות מסרים גזעניים ומסיתים.

(גרפיקה: מתוך הכתבה ב"הארץ" הבוקר – ttp://www.haaretz.co.il/news/education/1.2830639
והחשיפה אתמול בחדשות ערוץ 2 – http://www.mako.co.il/…/educ…/Article-12c8048ec0a7251004.htm)

 

משרד החינוך הוציא הודעה רשמית נגד העורך הלשוני של ספר האזרחות, יהודה יערי, שבעקבות ההערות שלו לספר נחשפו אתמול בערוץ 2 החלקים החדשים והמטרידים ששוכתבו בספר האזרחות. במסגרת ההודעה, משרד החינוך הפיץ לעיתונאים צילומי מסך מעמוד הפייסבוק הפרטי של יערי בו הוא שיתף מדי פעם פוסטים של מרצ.

אין לי מושג למי יערי הצביע, אבל מסתבר שמבחינת בנט והאיש שמזיז אותו משה קלוגהפט, כל עובד שלא הצביע לבית היהודי חשוד מיד בבגידה ומועמד לפיטורים. וכמו במשטרים החשוכים ביותר, כל מורה ואיש מקצוע שטורח לעשות את העבודה שלו כמו שצריך במקום לשרת את האינטרסים הפוליטיים של בנט, צריך להיזהר.

אז הנה תזכורת קטנה לשר בנט לפני שהוא ממשיך בסדרת הטיהורים הפוליטיים שלו במשרד החינוך: למקרה שפספסת, זאת עדיין לא עבירה על החוק לתמוך במפלגה, אפילו אם היא לא המפלגה שלך. אם אתה לא מאמין שאיש מקצוע מנוסה ואמין מסוגל להפריד בין הדעות הפוליטיות שלו לבין העבודה שלו, זה מעיד אך ורק עליך ועל הפוליטיזציה שאתה עושה במערכת החינוך, ולא על אלפי העובדים המסורים שעושים את עבודתם במקצועיות בלי קשר למפלגות שהצביעו עבורם, או לדברים שהם משתפים בפייסבוק בזמנם החופשי.

תמר זנדברג מגיבה בפייסבוק שלה על עיוות האמת אודות רצח רבין

אם לא נעצור את הטירוף של הבית היהודי, כנראה שמי שלומד היום במערכת החינוך כבר לא ישמע על ההסתה שקדמה לרצח רבין.

הוא לא ילמד על התמונה של רבין במדי אס אס, ולא יבין שהרוצח היה יהודי ימני מאוניברסיטה במרכז הארץ. במקום זה, הוא יקרא בספר האזרחות החדש שרצח רבין מיוחס ל״כשל באבטחה״, וילמד שם שהרצח הפוליטי הנורא ביותר בהיסטוריה הישראלית הוא תוצאה של ״אלימות על רקע אידיאולוגי פוליטי״, כמו אלטלנה.

התהליכים שבנט מעביר את מערכת החינוך הם אסון שילווה את החברה הישראלית שנים רבות. מעוד ועוד פיסות שנחשפות מצטיירת תמונה מבהילה: מערכת החינוך הופכת למערכת חינוך מחדש, שמטרתה לנקות את הדור הבא מכל השפעה חילונית, פלורליסטית או ביקורתית, ולהכתיב לה נרטיב חדש וצר, גם במחיר שכתוב ההיסטוריה.

לאחרונה ציינו שלושים למותו של יוסי שריד. אי אפשר שלא לחשוב על הפער עצום בין משרד החינוך בראשותו לבין משרד החינוך הדתי-לאומני של בנט.

מחר תעלה יו״ר מרצ זהבה גלאון הצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא הצעדים הפשיסטיים שמקדם בנט במערכת החינוך. זה קרב על העתיד של ילדינו, לא פחות, ואנחנו נתגייס אליו – וננצח.

גם אילן גילאון הגיב בפייסבוק שלו ב-24 בינואר ליוזמות בנט להפיכת היהדות למשיחית, קנאית ובדלנית

נפתלי בנט שכח מה זה להיות יהודי. היהדות שלו קנאית, משיחית ובדלנית, ואותה הוא מבקש להנחיל לילדי ישראל, במקום תפישת היהדות היפה והמתקדמת שדרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום.

בדרכו הקנאית הוא הופך את ישראל למקום היחידי בעולם בו יהודים מופלים באופן פורמאלי. אם אכן נכונים הדברים שפרסם הבוקר עיתונאי ״הארץ״, אור קשתי, לפיהם בנט הקפיא את תקציב הארגונים להתחדשות יהודית, עליו לפעול מיד לשחרורם והעברתם לארגונים. לא ייתכן ששר בישראל ינהג בכסף הציבורי כביריון וינקוט מדיניות של איפה ואיפה, בכסף שכבר הוקדש לדבר. ראש הממשלה מוכרח להתערב ולוודא שהכספים יועברו כמובטח.

יצחק הרצוג מגיב בפייסבוק שלו לשכתוב ספר האזרחות וההטעיות בעניין רצח רבין

אני לא מכיר את האנשים שהחליטו לנכס לעצמם את ההיסטוריה של עם ישראל.

אנשי משרד החינוך שהולכים להוציא תחת ידם ספר אזרחות שמעוות את ההיסטוריה של מדינת ישראל הם לא מחנכים. מי שמעז לגמד ולבזות את אסוננו הלאומי -רצח רבין, עושה טעות חמורה שתעלה לכולנו ביוקר.

משרד החינוך צריך לחנך אנשים חושבים, אחראיים, ערכיים שיודעים ללמוד ולהעמיק.

שר החינוך חייב באמת ההיסטורית ולא משנה מאיזה זרם הוא מגיע. בנט, תתעשת, תיקח אחריות. תפטר את מי שצריך. את מי שהחליט לעשות תעמולה פוליטית ושיסוי של אזרחים זה בזה על חשבון תלמידים. אל תבזה את משרד החינוך בראשו אתה עומד. עליך האחריות לכך שיש פה נסיון נואל נוסף ובמצח נחושה להקהות את גודל האסון של רצח רבין ולקחיו. תפסיק את ההשתוללות הזו וקח אחריות.

קסניה סבטלובה מגיבה בפייסבוק שלה ליוזמת דובר משרד החינוך שהוציא את עיתונאי הארץ אור קשתי מרשימת התפוצה של משרד החינוך

לאחר שנפתלי בנט שכתב את ההיסטוריה שלנו בספר האזרחות החדש כדי לחנך את תלמידי ישראל להיות אומרי הן למשטר ושגעונותיו (לא צריך כבר אזרחים טובים), ממשיכה מירי רגב בעקביות לרמוס ערכים דמוקרטיים כחופש הביטוי במיטב המסורת המקרתיסטית כשמבקשת לתקצב הצגות שמתאימות רק לתומכי הליכוד והבית היהודי.

עיתונאים מודרים מרשימות תפוצה רק כי הם שמאלנים ועובדים בעיתון שמעז לבקר את השרים והשלטון (פניתי למשרד החינוך בעניין אור קשתי – ראו מכתב ששלחתי בתגובה הראשונה), אחרים פשוט נעצרים כדי שיחשבו פעמיים בפעם הבאה ויזהרו.

מיחזור הססמאות הנדושות אותן הכרנו בבית היוצר של אביגדור ליברמן, כנראה מצביע על כך שכל תומכי סתימת הפיות חושבים ומדברים במונחים זהים.

ממשלת נתניהו הרביעית מזכירה קטר שירד מהפסים, ודוהר בעוצמה אל תוך תהום ומסכן את כל יושביה של הרכבת.
זכותנו וחובתנו לא לתת לזה לקרות, ולכן נעשה הכל כדי להוריד את חסרי האחריות האלו מההגה.
הגיע הזמן שנחזיר את מדינת ישראל שלנו אלינו!

יואל חסון מגיב בפייסבוק שלו ליוזמות בנט לשיפוץ ההיסטוריה

בוקר טוב למשפץ ההיסטוריה נפתלי בנט

נפתלי, מרוב חוסר ביטחון בזהות היהודית שלך התחלת לשפץ את ההיסטוריה ובדרך שכחת מה זה להיות ישראלי.

בספר האזרחות המעודכן בהוצאת הבית המשיחי שלך כתוב שלא הייתה הסתה נגד רבין. רבין נרצח, לטענתך, רק בגלל כשל של השב"כ. הרצח שלו שווה ערך לפרשת אלטלנה לפי ההיסטוריה המחודשת. החלטת גם שהפיגועים באינתיפאדה הנוכחית יוצאים לפועל על ידי ערבים ישראלים ולא על ידי פלסטינים.

נפתלי, אם אתה חושב שיש לך בעלות על הארץ, תשכח מזה. אם נדמה לך שנהיה אדישים לנרטיב ההלכתי והמשיחי שאתה כופה על כולנו, אתה טועה. גם אם תדפיס מיליוני עותקים מהספר ההזוי שלך, וגם אם תמשיך ותספר לנו שאתה אח שלנו, אנחנו לא קונים את זה
לא נשתוק כי ארצנו שינתה את פניה. לא נשתוק כי שר חינוך מנסה לעוות את ההיסטוריה כדי לגדל פה דור שלא ידע לשאול.
אנחנו לא נפחד לומר את האמת: ישראל של נפתלי בנט היא לא דמוקרטית, לא ציונית ובעיקר משקרת לעצמה כדי להרגיש חזקה.

משימותיו הלאומניות של נפתלי בנט כשר חינוך כמו נגזרו ממרתפים אפלים בשנות השלושים ויש להשליך אותן יחד עם ספר האזרחות ששיכתב לפח האשפה של ההיסטוריה.

דב חנין מגיב בפייסבוק שלו לעיוות האמת בספר האזרחות המשוכתב

רוצים לראות איך נראה שלטון שלגמרי איבד את זה? תסתכלו על שתי כתבות ששודרו אתמול בחדשות ערוץ 2. באחת נחשף שבממשלה יושבים אנשים שאין להם בעיה לשקר לתלמידי התיכון כדי ללבות שנאה, גזענות והסתה, ושבספר האזרחות החדש, מסבירים לתלמידים שאזרחי ישראל הערבים הם "אויבים מבפנים" ושרצח רבין בכלל לא נגרם בגלל הסתה. בכתבה השנייה קיבלנו פרטים חדשים על יום הבחירות לכנסת, ולמדנו שרגע לפני סגירת הקלפיות לראש הממשלה ולמפלגתו לא היתה שום בעיה לשקר לכולם ולומר שהערבים, אותם אויבים מבפנים, ״נעים בכמויות לקלפי", וש"עמותות השמאל מביאות אותן באוטובוסים". הסתה? מה פתאום. רק כך יודע השלטון הזה לשרוד ולשלוט: דרך גזענות, שנאה והסתה. זה מה שהם עושים כשאין להם שום פתרון אמיתי להציע.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , , ,

8 תגובות

 1. נטע :

  אני מודה, סיפור טרגי קומי.

  הספר הרי קיים במתכונת נוכחית שהיא שיא האומנות של ההליכה בין הטיפות.
  בעמוד 2 של הספר:

  כתיבה :
  חנה אדן – מרכזת
  ורדה אשכנזי
  בלהה אלפרסוו

  ייעוץ מדעי : פרופ' בנימין נויברגר
  עו"ד אביעד הכהן בנושא : עקרונות דמוקרטיים ביהדות ולפרק : מדינה יהודית ודמוקרטית

  קראו והעירו : חיה רגב , מנהלת גף מדעי החברה באגף לתכניות לימודים ד"ר רחמים מלמד – כהן , מתאם תכניות לימודים במינהל החינוך הדתי
  ד"ר יהושע רוזנברג , מתאם תכניות לימודים במינהל החינוך הדתי
  שרה וידר , מפמ"ר להוראת האזרחות בבית הספר הדתי
  מיכל פדואה , מתאמת תכניות לימודים באגף לתכניות לימודים
  http://www.school.kotar.co.il/KotarApp/Viewer.aspx?nBookID=57956186&sSelectedTab=tdBookInfo#3.0.3.fitpage

  מי שמכיר קצת את השיטה יזהה מיד את הקומדיה.
  הטרגדיה תגיע כנראה בגרסה החדשה.

  הגרסה הנוכחית היא תורה שבכתב.
  בכיתות מלמדים תורה שבע"פ – ז"א בבתי הספר הדתיים וע"י מורים ימניים בממלכתים. המורים היותר מרכז שמאלה – רובם מפחדים. הם משחקים פיר פליי. דמוקרטיה לא?

  הגרסה החדשה מותאמת כנראה לתורה שבע"פ כפי שנלמדת שנים בבתי הספר הדתיים.

  כל מה שמפריע למישהו בגרסה ה"חדשה" הוא ישן נושן.

  מי שקצת קרוב לנושא מכיר את הדברים. הגיע הזמן שיצאו החוצה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  קצת על המעורבים בכתיבה

  פרופ' נויברגר הוא איש שבשיח הישראלי הנוכחי יחשב לשמאל קיצוני.

  לפני כעשרים שנה נשא הרצאה ובה מנה עשר סיבות מדוע אי אפשר ללמד אזרחות בישראל. כתבתי את כולן והרשימה המשכנעת אצלי באיזשהו מקום.

  אז איזה יעוץ הוא נתן?
  לפי הצהרות הכותבים בפתיח לספר – לא ברור כל כך מה משקל היעוץ שלו.

  חיה רגב – אשה מקצועית והגונה היא אשה דתיה עם נטיה ימינה (יש יגדירו אותה במרכז הקונצנזוס..).

  שימו לב לביקורת בסימניה:
  "ספר הכנה לבחינות הבגרות באזרחות-כבד מידי גם במשקלו.
  מסובך מידי המון פרטים.
  מבובל* ומבלבל.
  למרות שמות הכותבים- אנשי חינוך ותיקים מוטב שיוחלף בהקדם לטוב ממנו".

  אז היכונו ל"טוב ממנו".

  * כך במקור.

 3. ק. טוכולסקי :

  תגובות עלובות של חברי כנסת עלובים שצריכים להתפטר מהכנסת. ככה נראת אופוזיציה לא מהותית.
  הם היו צריכים לומר: ככה עובד הפשיזם ואנחנו נעשה את זה אחרת. אבל הם מייללים.

 4. דליה :

  אלו חברי כנסת איכותיים וראויים. כל הכבוד על תגובותיהם

  טוכולסקי,
  הגזמת. לומר על חברי כנסת שהם עלובים והם מייללים? הגדשת את הסאה. תגובתך ראויה למחיקה. גם אם נראה לך שהאופוזיציה היא לא מהותית, אין מקום להשמיץ את חברי הכנסת המביעים עמדותיהם. כל הכבוד על עמדותיהם. מה תאמר על חברי הכנסת שאינם מגיבים? האם יותר טוב שלא יגיבו? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להגיב. זה לא סותר את העובדה שצריך להיאבק ולהתוות דרך לאופוזיציה אפקטיבית.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  איפה הם היו כשלרגע נחת השלטון בחיקם?

  דליה
  אין תופסים אדם בצערו.

  והאמת היא שתגובות מאוחרות כאילו גילינו היום את אמריקה – נשמעות פאתטיות, בלי לפגוע בכוונות הטובות.

  זה מתחיל הכל בוועדת קרמניצר – שעשתה כל כך הרבה טעויות.
  וזה מה שהכי מתסכל – כי אתה כבר מגיע לשלטון ואז מה?
  זו שאלה לטוכולסקי גם – כי אפשר להגיע לשלטון וגם לעשות את כל השטויות..

  אם תבדקי את המקור
  שצרפתי למעלה תמצאי את השם של עדה מושקוביץ. היא היתה יכולה לספר איזה דבר או שניים על וועדת קרמניצר.

  מישהי מחברי הוועדה גם שכחה במקום ציבורי את הטיוטה האחרונה שלהם והאוצר הזה התגלגל לידינו ולא האמנו למה שעינינו רואות.

  היה אז עם מי לדבר? לא!
  להתריע! לא!

  ועדת קרמניצר סימנה את כל עובדי המשרד. שמעה את המורים בשטח והתיעצה רק עם עמותות חיצוניות.

  הטמבלים האלה לא ידעו לקרוא מפה.
  למי יש כוח לחזור על זה שוב ושוב?

  דווקא לזכותה של יולי תמיר – היא התיחסה להערות שהועברו אליה בנושא הזה.

 6. ק. טוכולסקי :

  חברי כנסת אלו נגררים אחרי פרובוקציות של הימין ומייללים במקום להציע ברוגע אלטרנטיבה. חלקם לא טובים לכלום וחלקם צריכים להתאפס על עצמם. נגד פשיזם לא נלחמים ביללות.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אם מייללים עכשיו, ימשיכו ליילל גם בשלטון.

  צריך אנשים חדשים, עם דיסקט אחר.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001098785#fromelement=hp_morearticles

  שני סקרים באחד העבודה יורדת ל-16 בשני ל-18, מרצ באחד שומרת על כוחה בשני עולה ל-8 במשותפת 12-13. ככה זה הבוחר לא אוהב יללנים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.