postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מה שעושים בנט ורגב בחינוך ובתרבות, האלטרנטיבה להם תעשה ההיפך

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מה שעושים בנט ורגב בחינוך ובתרבות, האלטרנטיבה להם תעשה ההיפך

נושאים דעות, פוליטי ב 27.01.16 0:13

בדיוק כמו שאנשי החושך של הימין מקדמים את רעיונות השנאה והניכור שלהם מהשלטון, הנאורים יוכלו לקדם אהבה ושוויון רק מהשלטון. דברים אלה נכתבים ביום שפורסם בתקשורת כי משכתבים את ספר האזרחות ב"רוח המפקד" ביום ששרת התרבות מגישה הצעת חוק נאמנות באמנות

מאת: קורט טוכולסקי

ככה שולטים, וכדי להשיג את זה צריך להגיע לשלטון

שר החינוך בנט ושרת התרבות רגב ממשיכים בפועלם לעיצוב החינוך והתרבות במדינת ישראל כטוב בעיניהם, מה שהם עושים זה איום ונורא אבל לא בגלל שזה מה שהם עושים אלא בגלל שהם נמצאים בעמדת כוח. כדי שהשלטון יישאר בידיהם צריכים בנט ורגב, כמו שמרנים לאומנים גזענים ופשיסטים בכל העולם, לעצב את הבוחר של המחר בצלם והם רוצים אותו גזען קפיטליסט, נוטה לסמכותניות ושונא זרים. בשביל זה הם שם במשרדי החינוך והתרבות מעצבים את פני החינוך והתרבות של הישראלי בהווה ובעתיד.

לא צריך לילל כמו שליברלים עושים מאז שיש ליברליזם, מאז הליברלים הגרמנים במאה ה-19 שייללו מול ביסמארק ודרך הליברלים במפלגה הדמוקרטית בארצות הברית. ליברלים מייללים, הם מייללים כדי שפחד יגרום לבוחרים לבחור בהם בדיוק כמו הימין. למי שנמנים על מעמד העובדים, על אנשי הסוציאל-דמוקרטיה, סוציאליסטים, סוציאל-דמוקרטים וקומוניסטים יללות לא יושבות טוב. אנחנו צריכים אלטרנטיבה ותקווה, אנחנו לא צריכים לחפש לעצמנו מרכז מדומה ומכנים משותפים עם הפשיזם השמרנות והניאו ליברליות.

מה שאנחנו צריכים זה מנהיגות שתגיד, בנט הופך את משרד החינוך למעוז של חושך ונבערות וכשנעלה לשלטון נעשה אותו דבר אבל הפוך. נבטל את החינוך הדתי לאומי למשל, נפטר כל מנהל ומורה ימני שיביע עמדות נבערות וחשוכות, נכניס לימודי ליבה לכל בית ספר שיכללו למשל את תורת האבולוציה. ניתן חינוך ממלכתי שווה לכל ילד במדינה, בלי השקעה נפרדת בכל רשות ובלי תשלומי הורים. הלימודים יינתנו מסוף חופשת הלידה ועד סוף הלימודים באוניברסיטה או בכל מסגרת אחרת של לימודים ורכישת מקצוע למבוגרים, חמישה ימים בשבוע משבע וחצי ועד ארבע וחצי ובכל בית ספר יוכלו התלמידים, בנוסף על לימודי הליבה, ללמוד לימודים מותאמי קהילה. בכל מסגרת חינוכית נשלב לימודים עיוניים, מקצועיים וניסויים כדי שכל ילד יוכל להתנסות ולמצות את הפוטנציאל שלו. זה מה שאנחנו צריכים לשמוע אם אנחנו רוצים להוות אלטרנטיבה, לא יללות. כן בנט רוצה שהתלמידים יהיו גזענים ונבערים, מסורתיים במובן הרע של המילה. אנחנו רוצים אחרת ולא צריך להתבייש, יום אחד, שר חינוך סוציאליסט יעלה לנאום בכנסת ויורשיו של בנט ייללו כמו פשיסטונים טובים באופוזיציה שפויה על מה שעושים להם. ונוכל להגיד להם שאנחנו נזרה אור בדיוק כמו שאתם זרעתם חושך.

אותו דבר בתרבות. חסד גדול עושה עמנו מירי רגב ואני מקווה שמה שהיא מדברת עליו יוגשם. הגיע הזמן שידע כל איש שמאל בישראל, כל אמן חופשי ומצפוני, כל עובד בעמותה שמקדמת זכויות אזרח שעד שלא נהיה בשלטון הוא בסכנה של אבטלה ורדיפה. כי גם כשהכסף זורם בעצלתיים ובלי הפרעה זה המצב, אנחנו בסכנה כי הפשיזם שולט. אז שיסגרו את הברזים, שיאלצו אותנו לעבוד, שיאלצו אותנו להתמודד עם השלטון שלהם ומראותיו. אחר כך כשנהיה בשלטון והם ישבו באופוזיציה עלובים ומובסים וינסו להגיד פויה מה אתם עושים, נגיד להם, מה שאתם עשיתם רק לטובת האזרחים. נסגור את ברזי המימון שלהם, נייבש את העמותות שלהם, נגזור גזירה על הפסודו-תרבות שלהם. נבטל למשל את יום גנדי ואת הדיונים על מורשתו של הפושע הנתעב הזה. נלמד בבתי הספר שאנשי האלטלנה היו פשוט כנופיית מחבלים שניסו להתנקש במדינה הצעירה שלנו. נלמד על מעשי השוד והרצח של האצ"ל והלח"י, שני ארגוני טרור מתועבים, ונלמד את כל הילדים שהם שווים, ילדות וילדים, ערביות ויהודים, ותיקות ועולים, כולם יחדיו במדינה הזו, שווים בשונותם ובמשותף להם, נלמד אותם שתודות לכך שהימין עף מהשלטון והמשאבים מחולקים בצורה שוויונית יש להם עתיד, נלמד אותם על תקווה במקום פחד, על שוויון וקירוב במקום ניכור ופירוד.

את כל זה נוכל לעשות רק מהשלטון בדיוק כמו שאנשי החושך של הימין מקדמים את רעיונות השנאה והניכור שלהם מהשלטון, גם אנחנו נוכל לקדם אהבה ושוויון רק מהשלטון, לא מעמותות, לא מתיאטראות לא מיללות. בנט ורגב יודעים למה הם רוצים להיות בשלטון, הגיע הזמן שגם אנחנו נזכר למה זה כדאי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.