postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בית-הספר הדמוקרטי בערד – בואו לפעולות המחאה ועיזרו במימון

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בית-הספר הדמוקרטי בערד – בואו לפעולות המחאה ועיזרו במימון

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 12.01.16 0:07

להלן מכתב המודיע על הפסקת פעילותו של בית-הספר הדמוקרטי בערד. משרד החינוך מבקש להעביר את מעמד בית-הספר ממוכר שאינו רשמי למוכר ורשמי. העמותה של בית-הספר עשתה את כל הנדרש ממנה, אך מעמד ביה"ס לא הוסדר. הציבור מוזמן לגלות סולידריות ולהצטרף לפעולות המחאה של תלמידי בית-הספר

האם משרד החינוך יגרום להפסקת פעילות ביה"ס הדמוקרטי בערד?

כל בתי-הספר במערכת החינוך בערד היו אמורים לשבות לאות סולידריות עם בית-הספר הדמוקרטי בערד בשל אי העברת תקציב ממשרד החינוך לביה"ס. מנהל בית-הספר הדמוקרטי בערד שלח מכתב לח"כים בבקשת עזרה מול משרד החינוך, בראשות שר החינוך בנט, במטרה למנוע את הפסקת פעילות ביה"ס. ההשבתה נמנעה לפי מידע באתר העיר ערד. להלן המכתב

לקריאה נוספת

שלום להורים והתלמידים בעיר
החל ממחר בית-הספר הדמוקרטי בערד יסגור את שעריו ויפסיק לפעול עד לסיום המעבר למוכר והרשמי ולתקצוב מלא של בית הספר מצד משרד החינוך ועירית ערד.
לצערנו הרב, למרות הבטחות חוזרות ונשנות, ולמרות שעשינו כל שנדרש מאיתנו על מנת שהמעבר הזה יקרה. עדיין לא קבלנו כסף ממשרד החינוך או העירייה.
חברי העמותה לקחו על עצמם התחייבויות כספיות של עשרות אלפי שקלים כדי לשלם משכורות למורים עבור ארבעת החודשים שחלפו מתחילת שנת הלימודים ואנחנו חייבים עדיין כספים רבים לספקים ונותני שירותים מתחילת השנה.
בנוסף דורש מאיתנו משרד החינוך עוד סכומים מופרכים של מאות אלפי שקלים תשלום לאנשי צוות עבור שנים שעברו בטענה שלא שילמנו להם בהתאם לנהלי משרד החינוך אולם המשרד לא דורש את התשלום כתנאי למעבר למוכר והרשמי אך דורש להשיב את הכסף למורים בהקדם האפשרי.
חברי העמותה שמנהלת את כספי בית הספר ושנושאים באחריות המשפטית למצב הגיעו לקצה היכולת ולמסקנה שיהיה זה חוסר אחריות מצדם להמשיך לקחת על עצמם התחיבויות כספיות נוספות מבלי לדעת אם ומתי יוכלו לעמוד בהם.
לאורך כל המאבק של בית הספר בשנתיים האחרונות עמד וועד ההורים העירוני לצידנו ותמך בנו תמיכה מלאה עד להשבתת מערכת החינוך העירונית.
מחר בבוקר יצאו ילדי בית הספר למרכז המסחרי לביצוע פעולות מחאה ולהשמיע את קולם.
אנו לא מצפים להשבתת מערכת החינוך העירונית אבל בהחלט נשמח לאיזה סוג של סולידריות שיביעו הוועד, ההורים והתלמידים בשאר מוסדות החינוך. אם בשליחת נציגויות מבתי הספר למרכז לאות הזדהות. אם בקיום הסברה בבתי הספר ואם בהפעלת לחץ על גורמי העירייה למציאת פתרון.
תודה על ההבנה
אלון סגל
בית הספר הדמוקרטי

לעזרה במימון היכנסו לאתר heastart

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. ירון :

  הצדקה

  איזו הצדקה קיימת להקמה של בית ספר זה בערד, או בכל מקום אחר, פרט לרצונם הלגיטימי והמובן, של הורים לשלוח את ילדיהם לבית ספר יותר טוב מבית הספר הרגיל, הנגיש לילדים אחרים?
  הנגישות נקבעת לא רק על פי היכולת הכלכלית. היא נקבעת גם על פי המודעות, על פי הזמן הפנוי לבדיקת דברים מסויימים, על פי משאבי תודעה ורצון שאינם קיימים אצל כל ההורים. אני לא מדבר כאן על זכויות. אני מתכוון לתוצאות, להשלכות של מעשה בשדה המציאות.
  מעניין לראות שאתר חברתי מפרסם ידיעה שההשלכות של תוכנה הן הפרטת החינוך. וד"ל

 2. דליה :

  לירון,
  אכן האתר נאבק נגד הפרטת החינוך. וההתנהלות כלפי בית הספר הדמוקרטי בערד היא נגד הפרטה. משרד החינוך הודיע לבית הספר הדמוקרטי שהוא רוצה להכלילו במסגרת בתי הספר הרשמיים של המדינה. כלומר, לבצע הלאמה. הבעיה היא שמשרד החינוך אינו מבצע לצורך זה את הפעולות הנדרשות ובית הספר נמצא במצב בו אינו מסוגל לתפקד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.