postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חלוקת נשק אישי היא עוד צורה של הפרטה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חלוקת נשק אישי היא עוד צורה של הפרטה

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 10.01.16 0:20

הקלה במתן נשק אישי לאזרחים היא עוד צורה של הפרטה. הפרטת הביטחון האישי. ההפרטה היא המנגנון שבו הממשלה מתנערת מהאחריות לשמור על הביטחון האישי של אזרחי המדינה. על האזרחים לדרוש מהממשלה להיות אחראית על הביטחון האישי כמו גם על הביטחון הסוציאלי, הרפואי והחינוכי

מאת: קורט טוכולסקי

בסופו של דבר הימין לא רוצה לשלוט במדינה, הימין רוצה לפרק את המדינה. הימין מאמין במסים נמוכים וממשלה קטנה וחלשה ולכן הימין תומך תמיד בכמה שיותר נשק אישי. נשק אישי זאת עוד צורה של הפרטה, הפרטת הביטחון האישי וכמו כל צורה אחרת של הפרטה, המנגנון שבו הממשלה מתנערת מאחריות טומן בחובו גם את האמצעים בהן משתמשת ממשלת הימין המבצעת כדי לא לחטוף את זעם הציבור הנפגע. כשם שהפרטת חברה ממשלתית באה אחרי שנים של ייבוש והסתה כנגד עובדי החברה והמוסד שמופרט כך שכל הציבור חש הקלה בעת ההפרטה, כך גם בהפרטת הביטחון האישי הממשלה תאפשר לאזרחים לפרוק את זעמם ברחובות ולבצע "צדק מיידי".

כך מעבירה הממשלה עוד אחריות אלינו, רוצים ביטחון אישי קנו אקדח, שלפו אותו לפי תחושה והשתמשו בו לפי הרגשה. אין שום הוכחה שזה ישפר משהו, אבל ממשלת ההסתה לא מחפשת הוכחות. היא מחפשת להסיר מעצמה אחריות בכל דבר שקשור בנו. את אסדות הגז של נובל אנרגי חיל הים יאבטח בחייהם של טובי בנינו על ספינות חיל הים, זה כן. את הרחובות שלנו מצפים מאתנו לאבטח. הממשלה הופכת את המציאות למשחק מחשב וכולנו יכולים לירות האחד בשני. כמובן, הממשלה לא נותנת לנו נשק ביד כדי שנשתמש בו כמו הצרפתים או האמריקאים להפיל שלטון עוולה. היא נותנת לנו נשק ביד כדי שהשיסוי שלנו האחד כנגד השני יושלם בדם ברחובות.

אחר כך, כשכולנו כבר נהיה חמושים ונירה אחד בשני, אפשר יהיה לסגור את המשטרה. הארגון הזה שראשיו נבחרים בידי השלטון, גם ככה מסומן כבר כארגון מושחת וחסר תועלת, זה לא נכון בהכרח, אבל ככה עושים הפרטה. הממשלה רוצה להשיג כמה מטרות באמצעות הגדלת מכירות האקדחים בישראל, והפרטה רעיונית אף פעם אינה שלמה בלי הפרטה בפועל.

תראו מי מציעים לנו שנקנה על חשבוננו ביטחון אישי בצורת נשק אישי, שרי הממשלה שמאובטחים בידי השב"כ שאנחנו מממנים במסים. האבטחה הלקויה של כל מה שאינו התנחלות אידיאולוגית בשומרון מתחילה בגני הילדים ובבתי הספר שלרוב אינם מאובטחים אלא בידי בעלי אמצעים, ממשיכה במשטרה שאת משאביה הדלים מקדישה לרדיפה של סטלנים ושמאלנים במקום למאבק רציני בפשע (טוב זה לא משרת ממשלה של פושעים), ממשיך בשב"כ המוסד וצה"ל שמכלים את רוב זמנם באבטחת הכיבוש ותחזוקתו ולא בדאגה לביטחון של אזרחי ישראל.

ממשלת ביבי משיכה להכניס לנו לראש שעלינו לדאוג לעצמנו במשאבינו המוגבלים אחרת זאת בעיה שלנו ושאין לנו מה לצפות מהממשלה. האחרונה שניסתה להתמודד מול ביבי בקמפיין שדיבר אחרת הייתה שלי יחימוביץ והיא הוכתה שוק על ירך בידי ביבי ונוכל המשנה שלו לפיד. התקשורת רובה ככולה פרטית בעצמה משווקת את המודל האידיאולוגי כלכלי של ביבי מ"הארץ" ועד "בשבע"..

מה שאנחנו צריכים לדרוש מהממשלה זה אחריות על ביטחוננו, ולא רק בנושא הביטחוני. גם בנושא הביטחון הסוציאלי/הרפואי/החינוכי. היום הם מחלקים אקדחים מחר הם יחלקו וואוצ'רים לבתי ספר פרטיים. הימין ממשיך לקדם הפרטות, פחד ושנאה. הם ישמחו כשאזרחים יהרגו אחד את השני ברחובות, העיקר שהאצבע תהיה צמודה להדק, כל עוד היא לא תהפוך לאצבע המאשימה שמופנית כנגד רצף הממשלות הכושל בתולדות מדינת ישראל.

מאמר נוסף באותו נושא: אל תתנו להם רובים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  הפרטה איננה מלה גסה

  אבל מניה ופרנויה הן הפרעות פסיכולוגיות הטעונות טיפול רפואי.
  הפרטה רעה או לא מוצלחת, היא שגיאה שטעונה תיקון ובמקרה קיצוני אפילו ביטול מוחלט. הפרטה טובה לרוב משרתת את הציבור טוב יותר מהשרות הציבורי הסטנדרטי.
  לכן, השיקול צריך להיות ענייני ולא דוגמטי.
  לעצם העניין, הטיעון מופרך מעיקרו. לעולם לא תוכל ממשלה לממן הגנה הרמטית לאזרחיה. אך טיפשות תהיה לא לנצל יכולות קיימות בכדי לשפר את מהירות התגובה ויעילותה, בנתונים דומים לאלה שכופה עלינו טרור הסכינים.
  לחילופין, הייתי מקבל בברכה ובמחשבה שזו הדרך הנכונה באמת, קריאה לממשלה להפעיל את האמצעים שכן עומדים לרשותה להדברת הטרור – כל טרור, ללא מורא וללא משוא פנים.
  כי אם לא תעשה כן, תעלה השאלה לשם מה דרושים לה האמצעים שהציבור מממן בזעת אפיו?!

 2. מיכאל לינדנבאום :

  כל הפרטה היא פשע מאורגן של האוליגרכיה נגד הציבור באמצעות הפוליטיקאים המשת"פים

  הפרטה,כל הפרטה היא פשע מאורגן של האוליגרכיה נגד הציבור באמצעות הפוליטיקאים המשת"פים.
  בסוף התהליך יש הרס העבודה המאורגנת ,מעבר לתעסוקת עבדים עובדי קבלן,הרס מדינת הרווחה,והעברת כל עושרם של הציבור והמדינה לידי אוליגרכיה של מקורבים בת 10-20 משפחות ברונים שודדים.
  בכל מקום בו היתה הפרטה ,הציבור הפסיד,המדינה הפסידה(אין מיסים ותמלוגים),ומימון מדינת הרווחה קיבל מכת מוות.
  יתכבד מר לאופרט ויביא דוגמא של הפרטה "מוצלחת".
  בינתיים ההפרטות מצמיחות טייקונים מאושרים וציבור נבער של עובדי קבלן המוסתים אלה באלה.

  מר לאופרט מגדיר כ"מניה ופרנויה" את כל אלה המתנגדים להפרטה נוסח אל-קאפונה.מעניין שבהגנתו הניאו-ליבראלית על ההפרטה הוא משתמש בנימוקים "רפואיים".הפאשיזם הכלכלי תמיד הצטיין בכך.
  מעניין שכאשר מגייסים את הצבא להגנה על מתקניו הפרטיים של הטייקון תשובה ,ואת משאבי הציבור לשם בניית מערכת הולכת גז לארץ ובארץ,אז פתאום אין צורך בהפרטה.צריך לתרום לרווחיו של הטייקון תשובה המסכן.
  "לשם מהדרושים לממשלה האמצעים שהציבור מממן בזיעת אפיו?!"

  הם לממן את "יקירי הממשלה",תשובה והטייקונים,וכמובן המתנחלים בשטחים.

 3. ק. טוכולסקי :

  הפרטה זה רע. שום הפרטה לא היתה טובה לנו בטווח הארוך. כולל הפרטת הטלפוניה שמעבר לעובדה שהיא נשענה על מהפכה טכנולוגית שאפשרה הוזלה גם עולה לנו המון בפנסיות שלנו שנכרכו בחברות כמו חברות הטלפוניה ונשרפות באש הבורסה.

  ממשלה לא אמורה לממן הגנה הרמטית לאזרחיה כי אין כזה דבר. ממשלה אמורה לפעול לטובת אזרחיה ובישראל כבר שנים ארוכות שאין גם כזה דבר. אזרחים לא אמורים להצטייד בנשק אישי ולירות בחשודים ברחובות.

 4. פרנצ'סקה בראון :

  לא רוצה אמריקה כאן !!!

  מה קרה יש לובסטים מטעם חברות נשק ? תפקיד המשטרה והצבא להגן על האזרחים מכספי המיסים שלנו. מתנגדת ביותר שאנשים יסתובבו כאן עם נשק. גם כך יש יותר מידי כאלה .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.