על ניר ברקת ראש עיריית ירושלים ועל בעיית הניקיון בעיר

ברקת הפנים מה שצריך כדי למשול, מיתוג, פירורים להמונים ויחסים טובים עם חבריו למעמד של בעלי הון

מאת: קורט טוכולסקי

נירון ברקת הוא בהחלט יורש ראוי לביבי

לא מזמן החליטה עיריית ירושלים לבזבז כסף על מסע פרסום שיספר לתושבים שהעיר נקייה יותר (היא לא) שמפרידים בה יותר זבל (זה לא קורה) ושיש יותר עובדי תברואה. לא חלפו כמה שבועות ממסע היחצנות האחרון של נירון ברקת ראש העירייה הכושל והנה נתבשרו תושבי ירושלים שהעירייה רוצה לפטר מאות עובדים במחלקת התברואה. כך ממצב את עצמו ניר ברקת, ראש עיר גרוע וכושל שזכר כהונתו האיומה של אולמרט מאפשר לו לנהל את העיר בצורה עלובה כבר קדנציה שנייה, ולהציב את עצמו כמועמד ראוי להחלפת ביבי בראשות הליכוד.

ירושלים היא לא העיר הכי נקייה בארץ. היא גדולה וענייה, יש בה איי עזובה שהעירייה לא נכנסת אליהם בכלל וגם במקומות שבהם לכאורה עיריית ירושלים כן מתפקדת כריבון, קשה לומר שנקי במיוחד. אחד הגורמים לכך הוא סירובה של העירייה להשלים עם העסקה ישירה של עובדי ניקיון ועם הצורך בהגדלת מספרם. ראש העיר, הטייקון חובב הפסטיבלים ניר ברקת, בזמן שהוא לא משקיע כספים שאין ברווחה בפסטיבלים לאורחים מתל אביב או בהצתת אש לאומנית במסגרת תפקידו כנירון בן זמננו, בהחלט מנסה להפריט את העירייה. זה מתאים לרוח החדשה שהוא הביא עמו לירושלים. זה גם יתאים להנהגת הליכוד ואולי אף להנהגת המדינה ברוח ביבי וממשלותיו בעתיד.

נירון ברקת גם הפנים שאפשר להגיד מה שרוצים ולעשות את ההפך הגמור כל עוד יש תקשורת ממושמעת שלא טורחת להעמיד אותך על טעויות ושקרים. ברוך השם התקשורת בישראל ממושמעת והסיכוי שמישהו יצביע על כך שהעירייה מוציאה כסף רב על פרסומות על ניקיון כשהעיר לא ממש נקייה, נמוך מאוד.

ברקת הפנים מה שצריך כדי למשול, מיתוג, פירורים להמונים ויחסים טובים עם חבריו למעמד של בעלי הון. הוא יכול לדבר באופן שסותר את עצמו באירועים שונים ולא להתבלבל כששואלים אותו על כך. הוא יכול להיבחר במסע הפחדה של הצילו אותי חילונים, ואז ללכת לקואליציה לא עם המפלגות שתמכו בו אלא אם מי שרצו נגדו ולדעת שהשמאל הירושלמי בפרט וה"מחנה החילוני" הירושלמי בכלל כל כך עלובים שגם בפעם הבאה הם יתמכו בניאו שמרן שכמותו.

ומי משלמים את המחיר, כרגיל הבוחרים. אלו שאם בכלל טרחו לצאת ולהצביע נתנו את קולם לברקת. האמת, גם מי שהתמודד מולו לא היה אלטרנטיבה ראויה (מזכיר לכם משהו). בתחרות הפנימית בימין הניאו שמרני ניאו ליברלי ניצח ברקת שהוא לפחות תושב העיר את המועמד המוצנח מעיר אחרת. גם אותו ברקת בקושי ניצח תוך חלוקת שוחד לאנשים שפשוט לא ילכו להצביע לראשות העיר (חסידות גור) או הנצחת פרופסור לא חשוב במיוחד במחלקה להיסטוריה של עם ישראל (בשביל שבנו ראש הממשלה יתמוך בו) במחלף.

תושבי העיר אולי אינם חכמים מספיק בשביל להעמיד אלטרנטיבה רצינית, אבל הם גם לא מטומטמים מספיק בשביל להתלהב מברקת. עכשיו הבוחרים שחזרו על הטעות ואפשרו לו להיות ראש עיר מגלים שהוא בעיקר רוצה להפריט. עובדי התברואה הם המועמדים הראשונים לחטוף. נירון שלנו לא צריך עובדים מאורגנים שמרוויחים שכר מכובד ושייכים לעירייה. עדיף לתת לאיזה קבלן קולות מהליכוד שמחזיק חברת עבדים חוזים שמנים, זה בטוח יעזור לו בפריימריז. אז יאללה הפרטה, נשלח את עובדי התברואה, יהודים וערבים הביתה ונביא במקומם עבדים. ככה ימין עובד תמיד.

אני מאחל לתושבי ירושלים ובמיוחד לשמאל שבה, שיתעוררו עכשיו, יש עוד שנתיים עד הבחירות המוניציפאליות הבאות ובמקום להתעורר חודשים לפני הבחירות ולגלות שאין סיכוי (2008 הפנתרים, 2013 ירושלים לא שותקת), עדיף להתחיל לעבוד עכשיו. אני לא יודע אם ראש העיר הבא שלכם יהיה שוב נירון או מישהו אחר, אבל כדאי שתנסו לילל פחות בפייסבוק וקצת יותר להציב אלטרנטיבה. לא כל דבר צריך ללמוד מהמפלגות הממוסדות בכנסת, אולי שווה לנסות ולהראות להם את הדרך.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

5 Responses to “על ניר ברקת ראש עיריית ירושלים ועל בעיית הניקיון בעיר”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "היינו הך מי ניצח במערכה על ראשות העיר בירושלים. התעלמות הממשלה מהצרכים האמיתיים והאיסטניסיות של האליטות ושל המעמד הבינוני בעיר חרצו את גורלה. לליברמן ולדרעי לא נותר אלא לבוא ולקחת מן ההפקר. אם לא עכשיו אז בפעם הבאה
  מאת: נטע חוצן

  נתניהו לא הצהיר באיזה מועמד הוא תומך לראשות העיר ירושלים בבחירות 2013 , האמנם? זוהי הקדנציה השנייה שלו ברציפות כראש ממשלה, ומה הוא עשה כל הזמן הזה למען העיר האומללה הזאת? תמך בהדסה הגוססת, או באוניברסיטה העברית המפרפרת כדי לשמור את הראש מעל המים (שתיים מהמעסיקות הגדולות בעיר)? לא. נתניהו אוהב לצפות מהצד בפעולת היד הנעלמה שמכוונת לכאורה את השוק, זה שהופך את הבריאות שלנו ואת ההשכלה שלנו לסחורה כמו זוג מגפיים. השאלה היא לפיכך לא באיזה מועמד תמך נתניהו, אלא – האם הוא תומך בירושלים ובירושלמים? ובנט, שתמך בברקת לכאורה, מישהו יודע מה הוא עשה למען ירושלים בחודשים שהוא ממלא את כסא שר הכלכלה? והלפיד המאיר למרחוק, מיסטר "ירושלים תישאר מאוחדת לנצח", מה הוא עשה או עושה?

  אבל למה להיטפל לשלישיה ההזויה הזאת? ירושלים הובסה כבר מזמן ללא קרב, עוד לפני הקדנציה השנייה של נתניהו כרה"מ, ועוד לפני שפורסמו ברבים חלומות השררה של הלפיד המאיר ושל האח בנט (חבורת הבנט"ל). ירושלים הובסה בגלל העדר עמוד שדרה של האליטות ושל המעמד הבינוני בעיר, שנסחפו בזרם של חסרי החוליות, תוך שהם מבכים את מצבה של העיר ש"אילץ" אותם לנוס על נפשם. חלקם, מותשים משחייה במעלה הקסטל, נתקעו שם לא לבלוע ולא להקיא. אחרים המשיכו לגלוש בואכה חופי ת"א. שם על החוף הם מספרים במצבה של ירושלים ומונים אחד לאחד את האשמים, מלבדם כמובן ש"בעל כורחם" בחרו ב"פלייט" ולא ב"פייט".

  משחה האליטות שנסו ונסות על נפשן "בעור שיניהן" הולך ומתעצם כמעין המתגבר, עד שהפך לטרנד מחייב מלווה בקינה צדקנית שמציגה את ה"מהססים לקפוץ למים" כלוזרים פאתטיים. הנשארים על היבשה בירושלים הפכו להיות הטמבלים שלא מסוגלים לזהות נבואה שמגשימה את עצמה, גם כשדוחפים להם אותה לתוך הפה. אבירי "הנבואה המגשימה את עצמה", שבמו ידיהם מציירים את התמונה הקודרת וממהרים לשחות עם הזרם שיצרו כדי להבטיח את הגשמתה, יכתבו וידברו בימים הקרובים בכל מדור ולפני כל מיקרופון. הם יזכירו לנו איך בחוכמתם קראו את המפה ואיך הסיקו את המסקנות ואיך שחו עם הזרם בכיוון הנכון.

  והם אכן קרעו את המפה, ועוד איך. לליברמן ולדרעי לא נותר אלא לבוא ולקחת מן ההפקר. אם לא עכשיו אז בפעם הבאה. הם לא יוותרו על השלל שמותירים אחריהם "אבירי הסובלנות" שלא מסוגלים לחיות עם השונים מהם, שלא מסוגלים לעמוד על שלהם, שלא מסוגלים לייצר חזון ולממש סדר יום מגייס. – הנה אזהרה עבורכם מ"הלוזרים" שנשארו בעיר – ליברמן ודרעי ממשיכים וימשיכו לנשוף בעורפכם בכל אשר תלכו, אלא אם נסתם מעבר לים. להזכירכם גם יבנאל כבר נפלה והדוגמאות עוד רבות.

  מתוך ה"אספסוף הלוזרי" שנותר בעיר, אני מרשה לעצמי להשמיע אזהרה לפוליטיקאים שנצח ירושלים משוח על לשונם – לא ירחק היום ולא בידיכם יהיה לחבר או לחלק. ולנוטשים ובוכים נוטשים ובוכים, אנא – קחו אפילו את הזהב, ואת הבכי תשאירו לנו. כשאנחנו בוכים זה נשמע טיפה יותר משכנע."

  http://www.blacklabor.org/?p=53157

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  היפותטית – דווקא ירושלים הייתה יכולה להיות נקודת המפנה של השמאל.
  מי שמגחך על המשפט הזה יכול להבין למה הוא מפסיד כל פעם ולא מבין מה פה קורה.

  אז מה שקורה שנבואות אכן מגשימות את עצמן משמאל ומימין. והרינו עומדים כבר לא בשערי חורבן הדמוקרטיה הישראלית אלא בתוכו ממש. הימין מרוצה ואנחנו עדיין איננו יודעים – אז מה צריך לעשות עכשיו?

 3. ק. טוכולסקי הגיב:

  המפסידים הגדולים בירושלים הם מי שלא משחקים את המשחק השמאל והערבים. אבל גם כל השאר מפסידים כי הם מקבלים פירורים. השמאל צריך להתמקד במקומות כמו ירושלים ולעבוד בהן כל הזמן. עד שזה יקרה נמשיך להיות נתונים לחסדים של אנשים כמו ניר ברקת משה לאון ואולמרט.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חבר מועצת העירייה משה ליאון בהחלט ראוי להיות ראש עיריית ירושלים.
  תעקבו אחריו, זה שהוא נשאר זה כבר לא קומבינה.

 5. ק. טוכולסקי הגיב:

  ירושלים כמו ישראל לא צריכה עוד ימני מוכשר שינהל את העיר כמו שצריך. ירושלים כמו ישראל צריכה שמאל שמוציא את הראש מהתחת ומתחיל לעבוד על להיות אלטרנטיבה ולא רק להיות אופוזיציה פעילה או מחזיק בתיק הרווחה בחצי סמכות.

Leave a Reply