"מען" הכריז על סכסוך עבודה במרכז המוסיקה בראש העין

ארגון העובדים "מען" הכריז על סכסוך עבודה במרכז המוסיקה בראש העין. העירייה מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי, למרות אישור הממונה על השכר באוצר; מורי המוסיקה מתכננים עצרת מחאה ל-12 לינואר

[בוקסה=54170]ארגון העובדים מען הכריז ביום שלישי, ה-29.12.2015,  על סכסוך עבודה ושביתה עקב הסירוב התמוה של הנהלת מרכז המוסיקה בראש העין לחתום על הסכם קיבוצי. באסיפה שהתקימה ביום שני, ה-28.12, החליטו נציגי המורים כי יש לשים קץ לסחבת, והחליטו לפתוח במאבק. כמו כן החליטו המורים לערוך עצרת מחאה ב-יום ג' ה- 12.1.16, עם תום 15 ימי הצינון לאחר ההכרזה על סכסוך עבודה.

יש לציין שהסכם בראשי תיבות נחתם כבר ביוני 2015, לאחר מו"מ בין "העמותה לשרותים חברתיים" האחראית על מרכז המוסיקה, שבראשה עומד ראש עיריית ראש העין, לבין מען וחברי הוועד הנבחר. הסיבה שמרכז המוסיקה נתן לדחיית החתימה על ההסכם היתה, שכגוף הכפוף לעירייה, הוא חייב לקבל אישור מוקדם לחתימה ולהפעלת ההסכם מהממונה על השכר במשרד האוצר. לאחר כחצי שנה, ב-23.11.15, כתב המשנה לממונה על השכר באוצר מר דיאא אסדי, שלא חלה על העמותה המפעילה את מרכז המוסיקה חובה לקבל ממנו אישור מוקדם, ולכן היא רשאית לחתום על ההסכם.

למרות אישורו של הממונה על השכר דבקה העיריה בעמדתה הסרבנית, ולמעלה מחודש לא ענתה לפניות מען. רק כאשר מען שלח למרכז המוסיקה מכתב התראה לקראת סכסוך עבודה בסוף דצמבר, טרח גזבר העמותה להודיע במייל שהוא מעכב עתה את החתימה כי נחוץ לו אישור של הממונה על התאגידים במשרד הפנים! גם לדרישה זו אין כל בסיס, והיא אינה אלא נסיון להרוויח זמן. לו רצתה העיריה לקבל את הסכמתו של פקיד זה או אחר להסכם שעליו חתמה בראשי תיבות ביוני 2015, יכלה לעשות זאת במשך 6 החודשים שעברו מאז. יש לציין שכדי להגיע לחתימה בראשי תיבות על ההסכם  ביוני האחרון, נאלץ מען להכריז על סכסוך עבודה בפברואר 2014, ושוב בנובמבר 2014.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply