נגד הבאת עובדים מסין ללא הסכם בילטראלי עם ממשלת סין

עמותת "קו לעובד" פרסמה באתרה כי ארגוני זכויות אדם פתחו בקמפיין אינטרנטי נגד החלטת הממשלה להביא עובדים מסין. לממשלת ישראל אין הסכם בילטרלי עם סין. יש לה הסכמים כאלה עם מדינות אחרות. הסכם בילטרלי מונע ניצול עובדים וגביית דמי תיווך גבוהים, תוך הפיכת העובדים לעבדים. הנה הסרטון שפרסמו:

הפגיעות החמורות שתועדו עד כה בזכויותיהם של מהגרי עבודה מלמדות עד כמה הכרחית מעורבותה הישירה והאקטיבית של המדינה בהליכי גיוסם והבאתם לישראל, ועד כמה סייעו ההסכמים הבילטראליים להכחיד תופעות לא חוקיות כמו גביית דמי תיווך והפיכתם של עובדים לעבדים משועבדים לחובות.

בספטמבר האחרון קיבלה הממשלה החלטה תקדימית ומסוכנת ואישרה את הבאתם של עשרות אלפי עובדים מסין ללא צורך בחתימה על הסכם בילטראלי בין המדינות. ההחלטה מהווה נסיגה משורת החלטות קודמות של המדינה שהובילו למדיניות חתימה על ההסכמים. החשש לסחר בבני אדם שוב בפתח, ועובדים לא רק מסין עשויים להיפגע קשות אם תיושם ההחלטה.

קו לעובד יחד עם האגודה לזכויות האזרח, המוקד לפליטים ומהגרים ועמותת רופאים לזכויות אדם, פתחו בקמפיין אינטרנטי לעצירת היוזמה. בשבועות האחרונים אנו עדים לידיעות על עצירתו של המהלך להבאת עובדים מסין, אך התקדים שניתן עם קבלת ההחלטה עשוי לפתוח פתח לעקיפת החובה בהסכמים בילטראליים גם בארצות נוספות.

 

 

לתמיכה ומעקב אחר פעילות הקמפיין בקרו באתר: http://onlybilaterali.org  ועקבו אחר העמוד: עבדים זרים

Tags: , , ,

Leave a Reply