postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בין דוח העוני, שוד הגז ומסע ההסתה נגד השמאל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בין דוח העוני, שוד הגז ומסע ההסתה נגד השמאל

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 21.12.15 1:38

ההסתה נגד נשיא המדינה ונגד "שוברים שתיקה" נועדה להרחיק את הציבור מדיון ציבורי על כישלונות בנימין נתניהו כראש ממשלה, ולהסתיר את הבעיות האמיתיות במדינה כמו בעיית העוני המתרחב כפי שפורסם בדו"ח העוני והעברת משאבי הגז לטייקונים

מאת: קורט טוכולסקי

ממשלת ישראל הנוכחית היא ממשלה כושלת שלא מצליחה לדאוג לא לביטחון האישי של האזרח, לא לביטחון התעסוקתי של האזרח ולא לביטחון הפנסיוני של האזרח. היא כושלת בשמירה על האינטרסים החברתיים והכלכליים של אזרחי ישראל אבל גם בשמירה על האינטרסים הסביבתיים של אזרחי ישראל ובעצם בשמירה על כל אינטרס של החברה הישראלית.

בחודשים האחרונים מבצבצים ביתר שאת עוד ועוד ידיעות על כישלונות ממשלה זו בפרט ושלושת ממשלות ביבי האחרונות בכלל. המסה הולכת ומצטברת, בזמן שהממשלה מנסה להגשים את ייעודה האמתי, העברת משאבי הטבע של מדינת ישראל לשליטתם המוחלטת של טייקונים מקומיים ותאגידים זרים, האזרחים הופכים מודעים יותר ויותר לאסונות ששלטונו של ביבי מאז 2009 מפיל על ראשי כולנו, מהשרפה בכרמל, עד אסונות הדליפה בנגב ובערבה, מהתבוסה של צוק איתן עד חוסר היכולת להבטיח ביטחון ברחובות מפני מפגעים, מהגידול בעוני כיום ועד חוסר היכולת של ההפרשות הפנסיוניות להבטיח את עתידנו. בכל תחום ביבי, ולא משנה מי שותפיו, נכשל ומכשיל.

בימים האחרונים נחשף הציבור לממדי העוני ההולכים וגדלים בישראל בסתירה מוחלטת להבטחותיו של ביבי לבוחר ולעובדה שההצדקות והנימוקים השונים שהממשלה נתנה לשוד הגז הולכים ומתבררים כשקרים. גם ישראל היום מתקשה להתמודד עם שלל העובדות שעולות על פני השטח. במצב כזה גל ההסתה העכור שהימין משלח בשמאל די צפוי. ממשלותיו של ביבי מעולם לא היו טובות בלקיחת אחריות. הראשון לצפות, אף פעם לא לקח אחריות על כלום. מה שהוא כן יודע לעשות, זה להסית. כך זה עובד וככל שההסתה שיוצאת מסביבת ראש הממשלה ומסביבת שותפיו לקואליציה (בנט, כחלון) ובאופוזיציה (לפיד, ליברמן) גדולה יותר, כל יכולים אנו להיות בטוחים שהממשלה נמצאת או בפני חשיפה של כישלון נוסף או שהיא מתכננת להסתיר משהו מהציבור, ובדרך כלל השילוב בין שני הדברים גם יחד.

בואו נראה כמה נואש המצב של הימין, הימין עסוק כרגע בהתקפה על חיילים בצה"ל ועל נשיא המדינה הימני. עושה רושם שכבר נגמרו המטרות בשמאל. זה די נכון שהשמאל לא שווה שיתקיפו אותו ושהלחץ של הימין נובע בעיקר מפרנויה, אבל להסתה הזו יכולות להיות תוצאות חמורות. במקום להגיב לה בתגובות פבלוביות, כדאי לבחון מה היא משרתת ולענות לא בהיסטריה. העובדה שארגוני השמאל המרובים ממספר האנשים שהם באמת שמאלנים חייבים כל אחד להעלות פוסט בפייסבוק והשמאלנים עצמם חייבים לשתף את שעל ליבם בלי לעצור קודם ולחשוב, הופכת מחנה שלם לגרור ומגיב ועוזרת לממשלה להסתיר את מה שהיא מבקשת להסתיר.

לא חסרים לממשלה דברים להסיט מהם את תשומת הלב בימים אלו. סרטון הסתה של אם תרצו וקלוגהאפט זה יופי של אמצעי להסטה של הדיון מהעוני המעמיק ומשוד הגז המתקרב להשלמתו למקום אחר. אם השמאל היה מחנה מאורגן ששואף להוות אלטרנטיבה ולא אסקופה נדרסת שכל פעם שדורכים עליה משמיעה יללה, הינו מתרכזים בכך. בניסיון להבין מה מטרת ההסתה ובמקום לילל מהבוקר עד הלילה שהימין מסית (כאילו שימין מסוגל לעשות יותר מדי דברים חוץ מהסתה) הינו יוצאים להתקפה ומסבירים לציבור מה ביבי, ראש ממשלת ישראל, האיש מאחורי כל מערכי ההסתה שהופעלו בימים האחרונים, רוצה להסתיר. הינו מבקשים מהממשלה הסברים על העוני הגואה ועל מדיניותה הכלכלית שרק תעמיק את הפערים. הינו דורשים לעצור את שוד הגז ולהלאים מיד את מאגרי תמר ולוויתן לטובת המשק והציבור. כי מה שקורה פה עכשיו זה עוד ספין מתוזמר של הסתה שנועד להרחיק את הדיון הציבורי מכישלונותיה של ממשלת ביבי הרביעית בכלל ומחדלונו המתמשך של ביבי כראש ממשלה בפרט.

בואו לא נעשה לימין את העבודה, בואו לא נשתף פעולה, בואו נתמקד במה שהם לא רוצים שנתמקד בו, רק כך נוכל באמת לעצור את ההסתה, להיאבק בהתעמקות העוני ובשוד הגז ולהציל את המדינה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תגובה מועתקת מאתר אחר

  "20 בדצמבר, 2015 בשעה 19:31
  את השבוע הקודם אפשר לסכם כך-
  הזקנה במסדרון: "אם תרצו גז תסתמו את הפה ואת האף"."

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4741403,00.html#sthash.aMi4Uh0d.dpuf

  http://on-the-left-side.org.il/%D7%95%D7%97%D7%95%D7%A9%D7%9A-%D7%A2%D7%9C-%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%94%D7%95%D7%9D/

  ישראל כבר מפיקה גז ממאגרים קיימים.
  איפה הקרן לרווחי הגז לטובת נניח הזקנה במסדרון?

 2. לקסי :

  עצוב

  כך נראה פשיזם "מבפנים"
  מה עושים? בודאי לא מה שעושה מפלגת האופוזיציה הראשית.
  http://www.blacklabor.org/?p=57445

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.