חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה קלוגהפט – יועצו הפוליטי של נפתלי בנט עומד מאחורי קמפיין "השתולים"

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 17.12.15 1:45

מאחורי מסע ההכפשה של "אם תרצו" כלפי ארגון "שוברים שתיקה" עומד משה קלוגהפט מקורבו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. דו"ח מבקר המדינה חשף כי בנט העביר לקלוגהפט קמפיין על סך מיליון שקל מתקציב משרד החינוך, ואף הפקיד אותו על תוכנית הדגל של המשרד

השבוע שוב מנהלים "אם תרצו", שרי ממשלה וחברי הבית היהודי והליכוד קמפיין קולני ומכפיש בנושא המרכזי שמטריד את הציבור בישראל – לא דיור, לא כלכלה, לא ביטחון – אלא ארגון "שוברים שתיקה". מאחורי הקמפיין הזה עומד יועצו הפוליטי הבכיר של נפתלי בנט, משה קלוגהפט: רב-אמן של השמצה ושל רמיית הציבור, שלא בוחל בשום אמצעי כדי לשרת את הטייקונים, שרי הימין או מנהיגי המתנחלים, גם כשהדבר נוגד בבירור את האינטרסים של אזרחי ישראל. קלוגהפט אוהב במיוחד לנהל קמפיינים שמטרתם לעורר פחד בקרב הציבור מפני סיכונים ביטחוניים ומפני בוגדים מדומיינים. וכך, למרבה האירוניה, האיש שחתום על הסלוגנים המסוכרים "כולנו אחים" ו"אוהבים את ישראל", אחראי לכמה ממהלכי הפצת השנאה הבולטים ביותר שנעשו כאן. והשבוע: "השתולים".

מי שלא מכיר את תבנית הפעולה של קלוגהפט, מקורבו של נפתלי בנט, הופתע אולי מרמת ההכפשה וההסתה משולחת הרסן. כך, למשל, רבים נדהמו מהסרטון של "אם תרצו" אשר מציג את חברי "שוברים שתיקה", חיילים קרביים משוחררים שמעידים על חוויותיהם בצה"ל, בתור אויבי המדינה, סייענים של טרוריסטים ובוגדים. לפני שנה, התדהמה הגיעה לאחר שסרטון רשמי של "הבית היהודי" השווה בין פרופ' יוסי יונה למחבל של חמאס. אבל מי שמכיר את החבורה שמקיפה את בנט יכול היה לזהות בקלות את טביעות האצבע של משה קלוגהפט, האסטרטג של המפלגה והאיש שהמציא את נפתלי בנט ואיילת שקד: הפעלת טוקבקיסטים מאורגנים, ניצול ציני של הציונות, אדישות מוחלטת למצוקות חברתיות והשמצות פרועות של יריבים פוליטיים.כך פועל מי ששירת את נתניהו והטייקונים, ובשנים האחרונות בונה את מפלגת הבית היהודי וראשיה.

עד כמה קרוב קלוגהפט לבנט? כיועצו הבכיר וחברו הטוב, קלוגהפט מלווה את בנט שנים, מאז שהיה מנכ"ל מועצת יש"ע. הוא זה שהריץ את בנט לראשות מפלגת הבית היהודי, וניהל את הקמפיינים בשתי מערכות הבחירות האחרונות של המפלגה. והאם זה השתלם לו? בהחלט. מעבר לתשלום עבור קמפיין הפריימריס של בנט וקמפיין הבחירות של הבית היהודי, נחשף לפני שלושה חודשים שבנט העביר לקלוגהפט קמפיין על סך מיליון שקל מתקציב משרד החינוך, ואף הפקיד אותו על תוכנית הדגל של המשרד. על-פי מסמך נוקב שפרסם מבקר המדינה, זה לא המקרה היחיד: בנט, מסתברהעביר לקלוגהפט סכומים עלומים נוספים, מכספי תרומות של הבית היהודי, בניגוד לחוק.

אז מי האיש שהמציא את בנט ועוסק בסימון בוגדים?

בתחילת שנות העשרים לחייו עבד קלוגהפט כדובר התאחדות הסטודנטים וכעוזר פרלמנטרי בכנסת. לאחר מכן החל לשמש יועץ תקשורת למאבקים ציבוריים. אחד המאבקים הראשונים שניהל מאחורי הקלעים היה מאבק המילואימניקים אחרי מלחמת לבנון השנייה.

עשרות אלפי אזרחים השתתפו בגל המחאה בעקבות מחדלי ממשלת אולמרט. קלוגהפט, מצדו, לא חשש לנצל את כאבם וזעמם של המילואימניקים שחזרו מהמלחמה ושל המשפחות השכולות שיקיריהן נפלו בקרב: בזמן שהוא מנהל עבורם את המערכה התקשורתית, קיבל באופן שוטף הנחיות מלשכת יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, שבה עבדו באותו זמן נפתלי בנט ואיילת שקד. המטרה הייתה אחת ויחידה: להפיל את ממשלת אולמרט במסווה של מאבק "לא פוליטי", המאגד מילואימניקים מימין ומשמאלבפועל, כפי שנחשף בתחקיר "ידיעות אחרונות", לשכת נתניהו העבירה למנגנון הניהול של המחאה לא רק הנחיות אלא גם תרומות של כספים זרים מחו"ל.

המילואימניקים, שחשבו כי הם פשוט נלחמים על דמותה של המדינה, לא ידעו שמנצלים אותם לצרכים פוליטיים. או כפי שהגדיר זאת מקורב ללשכת נתניהו: "השפענו על השימוש בכספים הזרים ועל האסטרטגיה של המאבק. כל זה, כשלמילואימניקים בכלל אין מושג מי עומד מאחורי הדברים".

לאחר מכן ייעץ קלוגהפט ל"אם תרצו", ארגון שבית המשפט הגדיר כבעל "קווי דמיון לפשיזם". תחת ניצוחו התקשורתי ניהלה התנועה קמפיין השמצה אגרסיבי נגד הקרן החדשה לישראל, שנועד לעורר היסטריה בקרב הציבור מפני "סוכנים זרים" שפועלים בלב-לבה של החברה הישראלית. הקמפיין התאפיין במעט מאוד עובדות ובהרבה מאוד האשמות לא מבוססות וגימיקים תקשורתיים פרובוקטיביים. בשיא הקמפיין הופיעו בעיתונות מודעות ענק של יו"ר הקרן, נעמי חזן, כשקרן של קרנף מתנוססת על מצחה.

במקביל, רדפה "אם תרצו" אקדמאים ועיתונאים בעלי השקפה פוליטית שמאלית. חלק גדול ממימון התנועה הגיע, אגב, מתורמים זרים. וכך, בזמן שראשי "אם תרצו" תוקפים עמותות שמאל על מקורות המימון שלהן, הם קיבלו בשמחה יותר מ-700 אלף שקל מג'ון הייגי, מטיף אוונגליסטי אמריקאי שטוען כי "היטלר מילא את רצון האלוהים". בתנועה ניסו להסתיר את פרטי התרומות שקיבלו, אבל בסופו של דבר נאלצו לחשוף אותן עקב איום בפירוק מצד רשם העמותות. גם ב"אם תרצו" לא חשש קלוגהפט לרמות את הציבור. הוא הציג את הארגון כתנועת מרכז לא-פוליטית, ו"אם תרצו" אף איימו בתביעה על ויקיפדיה לאחר שנכתב באתר כי הם מזוהים עם הימין. יו"ר התנועה, רונן שובל, הוא חבר ברשימת "הבית היהודי".

להמשך קריאה באתר שישים ואחת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  משה קלוגהפט לנפתלי בנט דומה למה שהיה גבלס להיטלר

 2. דליה :

  אראל מרגלית שכר את משה קלוגהפט ליועץ שיעזור לו במירוץ לראשות העבודה

  היועץ האסטרטגי של נפתלי בנט ושל הבית היהודי משה קלוגהפט, מוסיף לעצמו ג'וב חדש ויסייע לאראל מרגלית במירוץ שלו לראשות מפלגת העבודה נגד בוז'י הרצוג ושלי יחימוביץ
  היועץ האסטרטגי של נפתלי בנט ושל הבית היהודי משה קלוגהפט, חוצה את הקווים.
  כתב ynet אטילה שומפלבי פרסם הבוקר (א') כי אראל מרגלית המתמודד לראשות מפלגת העבודה, שכר את שירותיהם של קלוגהפט ושל ספי שקד, כדי שאלה יריצו אותו לראשות המפלגה, בהתמודדות מול בוז'י הרצוג, שלי יחימוביץ' וייתכן גם רון חולדאי.
  קלוגהפט אישר הדברים לסרוגים, אך הבהיר כי ימשיך לעבוד עם נפתלי בנט והבית היהודי.
  במפלגת העבודה נשמעים קולות נגד המינוי, מאחר שקלוגהפט היה אחראי על קמפיין 'החמאסניק' נגד יוסי יונה מהמחנה הציוני, והוביל את הקו המתלהם של הבית היהודי שהציג את המחנה הציוני כמחנה לא ציוני. בנוסף עומד קלוגהפט מאחורי קמפיין 'השתולים' של 'אם תרצו'.
  הקמפיינים של קלוגהפט נחשבים למקוריים, חתרניים ו'יוצאים מהקופסה'. בחודשים האחרונים זכורים קמפיינים של קלוגהפט שגרמו לרעש סביבם. סרטון קמפיין קרוב ללב שהציג את החילונים כמאיימים ואת קמפיין 'לשם', שגרם לתושבים ותיקים בישוב להתנער ממנו.
  http://www.srugim.co.il/143209-%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%96%D7%94-%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%94%D7%A4%D7%98

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.