postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברי הכנסת, מדוע נעדרתם מההצעה על העלאת קצבת הנכות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברי הכנסת, מדוע נעדרתם מההצעה על העלאת קצבת הנכות

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 7.12.15 0:25

חברי הכנסת שבהיעדרותם מהצבעה מנעו העברת החלטה על השוואת קצבת הנכות  לשכר מינימום ירוק בפרצופו של ציבור הנכים

מאת אשר רוכברגר

לחברי הכנסת שלום וברכה,

ברצוני לממש את זכותי האזרחית הבסיסית ולפנות אליכם כאל נבחרי הציבור במחאה חריפה על התנהלות שלכם בכל הקשור להצבעה טרומית על הצעת חוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר מינימום שהתקיימה ביום ד' 02.12.15. כידוע, ההצעה נפלה על חודו של קול לטובת הקואליציה, כאשר, כפי שמתברר מהדיווח שפורסם בעמוד הפייסבוק של העמותה "המשמר החברתי" אתם, חברי הכנסת מהאופוזיציה, שחתומים על ההצעה הנ"ל, פשוט לא טרחתם לבוא להצבעה.

אני יודע שהצבעה טרומית לא מבטיחה שום דבר. אני יודע שאפילו אם ההצעה הזו הייתה עוברת בהצבעה טרומית, קיימות לא מעט דרכים למרוח אותה ולקבור אותה בועדות. אני יודע שהממשלה התנגדה ולכן להצעה לא היה הרבה סיכוי. אבל, ויש פה אבל גדול…אילו ההצעה הזו הייתה עוברת, אז לפחות ברמה הצהרתית הכנסת הייתה איכשהו מזדהה עם המאבק שהוא חוצה את כל המגזרים ואת כל הפילוחים ומשותף לכולם, במיוחד לקראת היום הבינלאומי לזכויות בעלי המוגבלויות שצוין למחרת, 03.12.15.

אני רוצה להזכיר לכם את העובדה הפשוטה, שמשום מה בארץ היא לא נשמעת יותר מדי ואני לא מבין מדוע מתביישים להעלות אותה לסדר היום: הרי אתם כמו שאר חבריכם בכנסת, נבחרי ציבור שמשתכרים על חשבונו. כן, יקיריי, חותני, הגיסים שלי, החברים שלי מפרנסים אתכם מממס הכנסה שהם משלמים לאוצר המדינה. דרך אגב גם אני בהיותי נכה בעל אחוזי נכות גבוהים מפרנס אתכם- לא דרך מס הכנסה , אלא דרך מע"מ שאני משלם בכל קניה. אתם ניזונים על חשבוני, תדעו לכם וניזונים הרבה יותר טוב ממני וזה לא פופוליזם זול, מה שאתם מקבלים בחודש, אני לא מקבל בנה וחצי ולכן יש לי מלוא זכות לצפות מכם שאתם תעבדו, פשוט תעבדו, הרי בשביל זה נבחרתם, לא?.

להזכירכם, הכנסת פועלת 3 ימים בשבוע, שני, שלישי ורביעי, כאשר מתקיימות הועדות וישיבות המליאה. בימים ובשעות האלה אתם מחויבים לעבוד, דהיינו להשתתף בדיונים בוועדות וכמובן במליאה. זה שאתם בקשר עם ציבור הבוחרים או עוסקים במשהו אחר, זה גם נכון , אבל בשביל זה יש ימי ראשון וחמישי. לכן אני כאזרח שואל אתכם: איפה הייתם בזמן ההצבעה על ההצעה הנ"ל ומדוע לא טרחתם להגיע כדי לממש את חובתכם כנבחרי ציבור? הייתם מרותקים למיטה עם חום 39? אם כן, זכותי כאזרח לראות את אישור המחלה. קרוב משפחה שלכם גסס על ערש דווי? היו לכם סידורים דחופים? אנא הסבר עד כמה זה היה דחוף שזה מנע מכם לעבוד. הצלתם את העולם מדעאש? מיגרתם את הפשע? עזרתם לילדים בסיכון? מה עשיתם?

אינני משפטן, אך נדמה לי שהתנהגותכם בעניין ההצבעה ניתן להגדיר כהפרת אמונים ומעילה בכספי ציבור.  מעלתם בכסף שמשלמים לכם, כדי שתעסקו במלאכת החקיקה, כמו שמשלמים לרופא שיטפל בחולים ולמורה שילמד ילדים.  עזבו את השליחות וכל המילים המכובסות כי בתכל'ס מלאכת החקיקה ועבודה הפרלמנטארית השוטפת שכוללת גם נוכחות בהצבעות היא העבודה שלכם לפחות במסגרת הקדנציה הנוכחית.

לדאבוני הרב, במסגרת המבנה המפלגתי והפוליטי הקיים היום, אין מספיק כלים כדי להעניש אתכם על מה שעשיתם. הרי ירקתם בפרצוף לא רק לציבור של כ200000 נכים קשים, אלא גם לרבים נוספים. הרי לכל בן אדם כזה יש גם משפחה גרעינית שסובלת לא רק ממצבו הבריאותי ותפקודי, אלא גם ממצבו הכלכלי הירוד.

למה שווים כל הדיבורים היפים והריקים מתוכן של אנשי "המחנה הציוני" על הצדק החברתי ואנשי "יש עתיד" על הדאגה למעמד הביניים הקורס והנשחק, ואנשי "הרשימה המשותפת", שלכאורה אמורים לדאוג למצבם של הנכים במגזר הערבי והבדואי וגם אנשי "ישראל ביתנו", שגם עבור הנכים מדינת ישראל אמורה להיות בית.

אני לא יכול לעשות הרבה, כי לצערי רוב הציבור בארץ ללא קשר למוגבלות, דומה לאוגרים מנומנמים, בעלי פסיכולוגיה של עבדים. זה בא לידי ביטוי בין היתר בכך, שחוץ מהמכתב הזה ממני, אתם לא תקבלו לדאבוני הרב מכתבים רבים כמותו. זו גם הסיבה, שאתם מתנהגים כך, כי אתם יכולים, כי אין לכם שום אחראיות כלפי האזרחים ולנציגי שתי המפלגות "יש עתיד" ו"ישראל ביתנו" גם כלפי הבוחרים כי המפלגות האלה מתנהלות כדיקטטורה של איש אחד. לידיעתכם, מכתב כזה זה סוג של המחאה האזרחית הלגיטימית שגם היא לא מוכרת בארץ. על 198 סוגי מחאה כזו של שארפ שמעתם? זאת להבדיל מהביזיון שהיה בקיץ 2011.

אני מבטיח לכם שהמכתב הזה יפורסם כמיטב יכולתי ברשתות החברתיות ובנוסף אעשה בלי נדר כל מאמץ שתלוי בי על מנת לשכנע את המעגל החברתי הקרוב אלי לא להציע עבור אותן המפלגות שאתם מייצגים. הלוואי ששאר בעלי המוגבלויות שפגעתם בהם בהיעדרותכם מההצבעה, יעשו כמוני. ואילו הברכה היחידה שאני מסוגל לברך בה אתכם, היא שבקרב האנשים הקרובים לכם יהיה מישהו כמונו על מנת שתלמדו מקרוב מה זה (נכון, נהיתי אכזר מהמאבק הקיומי המתמיד).

ברגשי בוז וסלידה ,

אשר רוכברגר,

האזרח והנכה

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.