postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התנועה לאיכות השלטון, עזרי במאבק נגד הקמת מפעל פרוטרום בגלבוע

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה לאיכות השלטון, עזרי במאבק נגד הקמת מפעל פרוטרום בגלבוע

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 6.12.15 1:03

 במסגרת המאבק של תושבי הגלבוע האומרים לא למפעלים מזהמים, שלח מטה המאבק מכתב לתנועה לאיכות השלטון ובו הוא הציג את ההתנהלות הלא ראויה של קבלת ההחלטה מצד ראש המועצה בעד הקמת מפעל פרוטרום בגלבוע ואת סכנות הזיהום הסביבתי אם יקום המפעל. להלן המכתב

מפעל פרוטרום בגלבוע -עמדת מטה המאבק נגד חידוש ההחלטה להקימו

מפעל מסוכן והרסני באופן בלתי הפיך של חברת פרוטרום מתוכנן לקום באזור התעשייה החדש "מבואות הגלבוע" ומהווה איום ממשי על ישובי ותושבי האזור. נייר עמדה של מטה המאבק נגד הקמת המפעל

לקריאה נוספת

לתנועה לאיכות השלטון שלום רב!                                                                                         11/10/2015

 הנידון: תכנית להקמת מפעל מזהם ומפיץ ריחות חריפים וזיהום סמוך למקומות ישוב בגלבוע

 ברצוני לספר לכם על תכנית להקמת מפעל כימי מזהם באזור כפרי חקלאי ותיירותי ולתהות בנוגע לתקינות ההליכים שהובילו לאישור ההקמה במועצה.

בגלבוע עומד לקום מפעל מסוכן ומזהם בעידוד ראש המועצה לשעבר דני עטר. את האישורים להקמת המפעל נתן דני עטר בעת כהונתו כראש מועצה אזורית גלבוע. טענותינו הן כי למרות המידע על הסכנות בהקמת המפעל ההחלטה התקבלה. זאת בניגוד לרצון התושבים ולכאורה תוך הסתרת מידע מהם.

יש לנו עדות לגבי האופן בו השקיפות צריכה להתנהל לשיטתו של דני עטר מתוך פרוטוקול המועצה ואלו דבריו: "באשר לשיתוף הציבור מציין כי המועצה תפעל בשקיפות מלאה אל מול הציבור וועדות איכות הסביבה אך לא בדרך שתעכב את הליך הקמת המפעל בגלבוע. ישנם מספיק חסמים בדרכו של פארק התעסוקות בגלבוע ואין כל כוונה להוסיף ולעכב הליכים לקידומו."

ציטוט זה מובא מתוך דברי דני עטר במליאת מועצה ב2011. אני יכולה לשלוח את המסמך המלא. באותו מסמך גם נאמר שפרוטרום תקום אך היא לא תעסוק בתעשייה כימית, דבר שהוא אבסורד ומטעה כיוון שזהו מפעל המסווג כתעשייה כימית בהגדרות המשרד להגנת הסביבה ומשרד התעשייה. זוהי גם חברת בת של תאגיד כימיקלים בינלאומי בשם אי סי סי. את התאגיד הזה כולנו זוכרים באימה כיוון שבבעלותם היה גם "מפעל המוות" שגרם לזיהום התעשייתי אחד החמורים ביותר במדינת ישראל סמוך לעיר עכו.

שני המפעלים הגדולים שבבעלות "אי סי סי" מואשמים בזיהום חמור לאורך שנים ארוכות וכן במניפולציות כלכליות לכאורה. הם הגיעו לאינספור שימועים, אזהרות, קנסות וכן מספר תביעות. המידע נמצא ברשת האינטרנט חלקו מוסמך (מסמכים משפטיים וכד) וחלקו בעיתונות.

טענותינו הן כי המפעל הוא מפעל מסוכן גם בגלל הפעילות המזהמת עם חומרים מסוכנים וגם בגלל ההתנהלות עוברת החוק לאורך השנים. מפעל שאינו ראוי לקום בגלבוע.

דני עטר היה מודע לכל הדברים הללו ולכן ניסה לכאורה להסתיר את המידע ככל האפשר, הוא נעזר בייעוץ של ד"ר לאדריכלות (רונית דווידוביץ) והפעיל אותה לכאורה כחותמת גומי לאישור המפעל מבחינה סביבתית. זאת למרות שהכשרתה בתחום האדריכלות ולא בתחום הכימיה. להערכת אנשים מתחום האדריכלות, אין לה סמכות לתת חוות דעת מקצועית בנושא השלכות של פעילות כימית מדיפה ריחות ופולטת זיהום. וזאת עוד בסביבה המתפרנסת מחקלאות ומתיירות.

הבאת המפעל המסוכן לגלבוע תוך ניסיון לכאורה להטעות את הציבור ולא למסור את המידע השלם היא מחדל שאין כמותו. הגלבוע ישלם את המחיר הקשה.

ביום האחרון לכהונתו של דני עטר כראש מועצה, במליאה האחרונה ובועדת תכנון ובניה האחרונה לפני סיום כהונתו, דני עטר ניסה לאשרר את אישורי עבודות העפר שפג תוקפם. לכאורה נראה היה כי יש לו מניע פנימי עמוק להקים את המפעל בכל מחיר. עובדה זו התמיהה אותנו ועוררה שאלות קשות.

נשמח לעזרתכם ולפרסום המידע. מידע נוסף על המאבק נגד המפעל אפשר למצוא בעצומה שלנו:
: http://www.atzuma.co.il/stopfrutarom

ובדף הפייסבוק שלנו "הגלבוע אומר לא למפעלים מזהמים"

בתודה,

40 חברי מטה המאבק נגד פרוטרום בגלבוע

להלן  נוסח האישור להקמת המפעל  תמצית מפרוטוקול מליאה עם הערות 7-11 (1)

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.