postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הנהלת רשות השידור (בפירוק) הנחיתה את הגרזן על העובדים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הנהלת רשות השידור (בפירוק) הנחיתה את הגרזן על העובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 6.12.15 1:07

הנהלת רשות השידור (בפירוק) "התלבשה" על העיתונאים. החל מעוד כשבועיים כולם יחויבו לעבוד מתוך מבני הרשות. כל "חריגה" תצטרך אישור מראש. תארו לכם הודעה על דקירה מחוץ לבניין הטלויזיה. צוות הדיווח, כתב וצלם לא יווצאים לדווח אלא מתרוצצים בבניין לחפש את הממונה שנמצא בדיון חשוב ואין להפריע

מרב מיכאלי, החלצי למנוע פיטורים שרירותיים ברשות השידור

יעקב לקס פונה אל ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, לנסות ולבלום סעיף בהצעה לתיקון חוק השידור הציבורי.  הממשלה לא הצליחה להקים את רשות השידור החדשה - לפי הרפורמה שחוקקה בבהילות בכנסת הקודמת - ומבקשת ארכה. אולם ב"תיקון" טמונה פיסקה המאפשרת למנהל - כונס הנכסים - לפטר כעולה על רוחו

לקריאה נוספת

להלן הודעת ההנהלה שנשלחה, למנהלי המדיה/סמנכ"לים, למנהלי החטיבות, לסמנכ"לים, לכונס הנכסים, למנהל המיוחד ולעורך הראשי.  ההודעה הגיעה אלינו ל"עבודה שחורה" והחלטנו לפרסם אותה בשל חומרתה והשלכותיה על חופש העיתונות בשידור הציבורי.
רוח הדברים בהנחיות משדרת חשד ומטילה דופי בעובדים.  נוצר הרושם שמה שהעובדים רוצים זה רק להונות את ההנהלה ולא ליצור שידור איכותי.
האם מבני הרשות הם המשרים את היצירתיות העיתונאית? את הרעב להביא לידיעת הציבור את כל הראוי לפירסום?
או שמא הכוונה היא לשבור את שיניהם של כלבי השמירה שלנו?
המשמעות עלולה להיות ניטרול של היצירתיות העיתונאית.
האם עיתונאי רשות השידור ייעשו משכתבי קומוניקטים שיתקבלו מדוברי השרים ומחברות יחסי הציבור של בעלי ההון?
האם הממשלה מכפיפה עוד יותר את השידור הציבורי להיות אסקופתם הנדרסת שלה ושל חבריה בעלי ההון?
להלן מכתבה של גב' רונית בראון-קניס, המשנה למנכ"ל.
בהמשך נוסחי המכתבים שיישלחו לעובדים.
להגנה על פרטיות העובדים איננו מפרסמים את הנספחים שבהם שמותיהם.

רשהש1

רשהש22

רשהש33

רשהש44

רשהש55

רשהש6

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

10 תגובות

 1. נטע :

  יש לקוות שיאשרו צוות לסיקור הלוויתו של יוסי שריד ז"ל.

  יש לקוות שיאשרו צוות לסיקור הלוויתו של יוסי שריד ז"ל

 2. לקסי :

  תשובה לנטע

  מחכים לאישור משלדון

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לקסי
  לא הבנת את הרמז.

 4. דליה :

  התופעה אכן פסולה.אם רוצים עיתונות טובה ובועטת יש לאפשר לה חופש פעולה תוך בקרה תקציבית וכספית. אסור שיווצר מצב שבשל נהלים, לא תיעשה עבודה עיתונאית והציבור לא ייודע על חדשות חשובות.

 5. לקסי :

  לדליה

  הפוך, דליה, הפוך…
  המטרה היא שלא תיעשה עבודה עיתונאית.
  הנהלים הם האמצעי לכך.

 6. דליה :

  רשות השידור: הוכרז סכסוך עבודה בעקבות ההנחיות החדשות
  http://b.walla.co.il/item/2913011?utm_source=%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9C%D7%98%D7%A8+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%9F+%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%AA&utm_campaign=61380a3277-2015_12_06&utm_medium=email&utm_term=0_129fd9aff8-61380a3277-21555517
  "…..אורן נהרי הודיע בקבוצת הוואטספ של חדשות הערוץ, כי אם יידרש להחתים כרטיס נוכחות יפרוש מתפקידו. "הודעתי שאם ההנחיות הללו לא ישונו אני עוזב ומיד. ההנחיות האלה, שאני מאוד מקווה שלא ייצאו לפועל, הן הזויות ומוכיחות שישנו חוסר הבנה בסיסי בעבודה העיתונאית. חבל מאוד שלא בדקו מה עושים העיתונאים, שלא שוחחו איתם", אומר נהרי לוואלה ברנז'ה, "ההנהלה לא מבינה מה זה כשאתמול ארבע דקות לפני חצות, אני צריך להתעדכן ולעלות לשידור כדי לדווח על פיגוע בלונדון. האם אז אני צריך לרוץ למערכת ולהחתים כרטיס? מה זו הטיפשות הזו? אם הם רוצים שנתחים שעון נוכחות ונמלא מכסה של 42.5 שעות שבועיות, אז נגיע בכל בוקר למערכת ובשלוש בצהריים העט ייפול. אז או שלא נעבוד מעבר למכסה או שישלמו לנו שעות נוספות אי אפשר גם וגם ולאחוז במקל מכל הקצוות"….."
  "…. מלבד סכסוך העבודה והאיומים שהשמיעו העיתונאים, פנה הבוקר מיקי קליין, יו"ר ועד עיתונות הפקה בערוץ 1, לבראון-קניס וטען בין היתר "עיתונאים אינם פקידים. ועם כל הכבוד למקצוע הפקידות על הניירת והאדמיניסטרציה שבו, עיתונאים אינם חושבים כמו פקידים ואף אינם עובדים כפקידים. הקדשנו עשרות שנות עבודה מקצועית מחיינו הבוגרים לטובת השידור הציבורי"….."

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הדסה, האוניברסיטה העברית (ואורן נהרי מצחיק מאוד)

  בדצמבר 1924 נחנך המכון למדעי היהדות של האוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר יהודה לייב מאגנס נשא דברים בטקס הפתיחה: "רוצים אנו שהאוניברסיטה תהיה למקום שבו ילמדו את כל מדעי היהדות על בוריים וכן את מדעי הרוח הכלליים, ואת כל החומר הרבגוני שהתרבות המודרנית מורכבת ממנו". ב-1936 נחתם הסכם בין הדסה לאוניברסיטה על הקמת מרכז רפואי בהר הצופים. ב-1939 פתח בית החולים הדסה את שעריו לציבור. בזכות שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה לנשות הדסה החלו בין כותלי הבית מחקר רפואי והשתלמויות לרופאים. "קול ירושלים" היה אות-הקריאה והשם של השידורים העבריים בתחנת הרדיו של המנדט הבריטי בארץ-ישראל. "קול ירושלים" פתח את שידוריו ב-30 במרץ 1936, שידורים שנמשכו עד להתבססות השלטון הישראלי בעיר. אז הועברו התשתיות ואנשי המקצוע של "קול ירושלים" ל"קול ישראל".

  http://on-the-left-side.org.il/%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%96%D7%94%D7%91-%D7%9E%D7%94-%D7%A0%D7%A1%D7%92%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%94

  אורן נהרי (חוזה אישי) מאיים בדיוק במה שאין לו ביד. מי אמר שרוצים בכלל שיישאר?

 8. נטע :

  ועדיין הרמז לא הובן.

 9. לקסי :

  לנטע

  שר התקשורת חיכה לאישור מהתומך העיקרי שלן, אחד שלדון אדלסון, כדי שהשר – בתורו – יאשר למנהל רשות השידור (בפירוק)וזה בתורו ישקול אם להרשות לצוות שידור לצאת ממתחמי רשות השידור לגבעת השלושה, כדי לסקר שם את הלוייתו של יוסי שריד.
  capisce?

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אני capisce

  אתה?

  הרי לא כולם עובדים אצל שלדון?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.