חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא להשקיע באגרות החוב של בז"ן החברה המזהמת את הסביבה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 1.12.15 1:11

ארגוני סביבה פונים לציבור הרחב בבקשה: אל תתנו לכספי הפנסיה שלכם להיות מושקעים בבז"ן, המזהמת את הסביבה ופוגעת בבריאותנו

חברת בז"ן (בתי זיקוק נפט בחיפה) מתכוונת לגייס ביום שלישי 1 בדצמבר 2015 300 מיליון ₪ באגרות חוב. ארגוני הסביבה" "מגמה ירוקה" "אנו" ו"חדר המצב" קוראים לציבור להפעיל לחץ על הגופים המוסדיים שלא להשקיע באגרות החוב של החברה המזהמת. זאת, באמצעות פניה למנהלי קופות הפנסיה והגמל.

בדברי ההסבר שהפיצו הארגונים לציבור הרחב נטען כי: "כספי הציבור המנוהלים בקרנות החיסכון לטווח ארוך, לוקחים לא אחת חלק נכבד במימון פרויקטים בעלי פוטנציאל להשפעה סביבתית שלילית. כפועל יוצא, אנחנו מממנים מכיסנו פרויקטים הפוגעים בסביבתנו והמזיקים לבריאותנו"

יוזמי המחאה טוענים כי קופות הפנסיה של הציבור מאפשרות מימון להמשך הפעילות המזהמת של החברה ואף לאחרונה דווח על כוונה להגיש כתבי אישום נגד החברה ובעלי תפקידים בה בגין עבירות, לכאורה, על החוק למניעת מפגעים וחוק אוויר נקי ובגין עיכוב לכאורה בהתקנת אמצעים להפחתת פליטות ממיכל אחסון. בנוסף, מייחס כתב האישום עבירה על חוק חומרים מסוכנים ביחס למועד פינוי בוצה שהצטברה בחצר מפעליה.

הארגונים מסתמכים על הנתון המצביע על כך שבהנפקת החוב הקודמות השנה, הלוו הגופים המוסדיים לבז"ן כ- 680 מ' שח מכספי קופות הפנסיה והגמל למימון פעילותה המזהמת של בז"ן. כעת, מטרתם להפעיל לחץ על המוסדיים באמצעות ציבור החוסכים שלא לאפשר את המשך מימון החברה באמצעות כספי הציבור שנפגע מפעילות החברה.

ד"ר רויטל גולדשמיד, פעילת מגמה ירוקה: "זילות חיי האדם במפרץ חיפה הפכה לשיגרת סרטן בלתי מתקבלת על הדעת: מפעלים מזהמים את חיי התושבים בתחלואת יתר של מחלות נשימה, לב, סרטן… מטרופולין שלם של מעל חצי מליון אנשים סובל כאן יום-יום מאוזלת יד הרשויות ומהעלמת עין פושעת של מקבלי ההחלטות. משרד הגנת הסביבה בחר לטפל בזיהומי התחבורה בעיר במקום באכיפה החלטית על המפעלים המרוקנים את האוויר ממפרץ חיפה.  לא נותר לנו אלא לסגור את צינור הכסף המממן את התחלואה, ולקרוא בזאת לציבור ולקרנות הפנסיה לא לקנות אג"ח בז"ן בהנפקה מחר, 1/12/15, כדי שלילדי חיפה יהיה עתיד"

הודעה מטעם "מגמה ירוקה"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.