חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון, הירתם לשינוי שיטת התשלום לחברות הכבלים

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 18.12.08 6:02

שתי חברות הכבלים במדינה מחיבות את מנוייהן להשתמש באמצעי תשלום אחד בלבד – הרשאה להוראת קבע באמצעות כרטיס אשראי ומראש. דני שמעוני מבקש את עזרתו של חה"כ משה כחלון מהליכוד לשינוי המצב שהוא בבחינת הכנסת יד לכיסו של האזרח

אדוני ח"כ משה כחלון,

מבקש את עזרתך בפעילות פרלמנטרית למיגור תופעה שנפוצה ע"י חברות רבות (בעיקר התקשורת והכבלים).

חברות אלו נותנות שירותים אך מתנות את מתן שירותיהם בכך שהאזרח המבקש חייב לתת הרשאה לכרטיס האשראי שלו או לחשבון הבנק שלו – שאם לא כן, לא יקבל את השירות הנדרש או לחילופין ינקטו נגדו צעדים (במידה וביטל את ההרשאה).

מצב זה לפיו חברות, שבד"כ אלו אינן חברות פרטיות אלא כאלו שמקבלות זיכיון מהממשלה (דהיינו המשאב אינו פרטי אלא ציבורי), מרשות לעצמן לכפות על האזרח סיטואציה שבה הן יכולות "להכניס יד לכיסו" ולעשות בו ככול העולה על רוחן ואינן נותנות שירות לאזרח שאינו מסכים לכך או לחילופין נוקטות בצעדים חד צדדיים כנגד מי שמבטל את ההרשאה אינו מתקבל על הדעת וגובל בשערורייה.

יתרה מזה, במרבית המקרים, הגבייה מבוצעת מראש דבר שלכשעצמו אינו תקין וכאשר מבוצעת גבייה של סכום גדול מהמסוכם אז זו מוגדרת על ידם כ"טעות חד פעמית" שהלקוח יזוכה עליה, לא בתשלום, אלא באמצעות המשך אותו שירות לקוי…

מגדילות לעשות חברות הכבלים שבהן נתקלתי בהתנגדות לכך שאני אשלם באמצעות כרטיס האשראי שלי (לא כהרשאה אלא כתשלומים חד פעמיים) מידי חודש בחודשו – ומראש. הן דורשות הרשאה לכרטיס האשראי או לחשבון הבנק דהיינו "רישיון" להיכנס לחשבון הבנק שלי ולעשות בו ככול העולה על רוחן (רצ"ב עותק מכתב שנשלח על ידי לאחרונה לחברת הוט בנושא).

ברור לחלוטין שכאשר יש מונופול של 2 חברות כבלים שתנאי התשלום בהם זהים, אזי לא נותר לאזרחים אלא להסכים לאבסורד הזה.

סיטואציה זו איננה תקינה ואנו שומעים על מקרים רבים, בעיקר בחברות הכבלים, שבהם יש תלונות של אזרחים (אפשר לבקר בפורומים הרבים באינטרנט וקרוא מה הציבור כותב עליהן) וזאת ללא מענה הולם.

חושב שעל החוקק לקבוע מצב לפיו החברה נותנת השירותי תציע לחברה מספר מסלולי תשלומים אבל הבחירה תהיה בידי האזרח. כול זאת כמובן מבלי ליצור מצב של הבדלים בין האזרחים שמשלמים בערוצים השונים.  

אודה לך מאוד אם תוכל להירתם לנושא זה שכן הוא נוגע ופוגע בכול בית בישראל.

 בתודה מראש

 שמעוני דני

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.