חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חבר כנסת, מנע את קידום חוק השקיפות של איילת שקד

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 24.11.15 1:40

הצעת חוק חובת גילוי של עמותות הנתמכות על-ידי מדינות זרות שיזמה שרת המשפטים איילת שקד היא ניסיון להציג את ארגוני החברה האזרחית כבלתי לגיטימיים ופגיעה באופייה הדמוקרטי של ישראל. להלן מכתב שנשלח לחברי-כנסת המבקש מהם לעצור את הפגיעה בארגונים ולמנוע את קידום הצעת החוק


23.11.2015

י"א כסלו התשע"ו

 

לכבוד חברות וחברי הכנסת

הנדון: עצרו את הפגיעה בארגוני החברה האזרחית.

בימים האחרונים פורסם תזכיר חוק ממשלתי תחת הכותרת של הגברת שקיפות וחובת גילוי לעמותות הנתמכות על ידי מדינות זרות. הצעת חוק זו מבקשת לסמן באות קין ארגונים, תוך שימוש ציני במושג השקיפות. יודגש כי כבר היום קיימת חובת גילוי לגבי מקורות מימון מישויות מדיניות זרות של עמותות ולכן מדובר בחוק מיותר. אותן מדינות זרות מממנות גם מוסדות אקדמיה, עיריות ואף משרדי ממשלה. כמו כן, הצעת החוק אינה מטילה כל חובת גילוי על תרומות של גופים פרטיים זרים לעמותות, ובכך יוצרת הפליה פסולה בין עמותות על פי מקורות המימון שלהם.

ארגוני החברה האזרחית פועלים בשקיפות למען ישראל שוויונית, הוגנת וחופשית, בשלל תחומי החיים. ארגוני נשים, סביבה, חינוך, שקיפות, מחקר, שוויון תעסוקתי וכלכלי, סיוע לאוכלוסיות מוחלשות ועוד, כולם חלק מליבה של החברה הדמוקרטית הישראלית, ומהווים קול עבור כל אדם בישראל.

הניסיון שנעשה בהצעת החוק, להציג את ארגוני החברה האזרחית כבלתי לגיטימיים, לא זו בלבד שחוטא למציאות, אלא עתיד לפגוע באופייה הדמוקרטי של ישראל, בחופש הביטוי ובזכותם של אזרחים להתאגד למען זכויותיהם ולקידום מטרותיהם.

אנו מתנגדים בכל תוקף לניסיון להלך אימים על ארגוני החברה האזרחית, באמצעות תיוג והכפשה ובאמצעות הטלת מגבלות בלתי מידתיות שיפגעו בפעולתם השוטפת.

הגם שעל רובנו החוק, אם יעבור, לא יחול, אנו קוראים לכן ולכם לעצור את עצם הפגיעה בארגוני החברה האזרחית ולמנוע את קידום הצעת החוק.

בכבוד רב,

אדם טבע ודין, אנו – עושים שינוי, האגודה לזכויות האזרח, האגודה למען הלהט"ב, המרכז הרפורמי לדת ומדינה- התנועה הרפורמית. המשמר החברתי, הסדנא לידע ציבורי, התנועה לחופש המידע, יוזמות קרן אברהם, ישראל חופשית, סיכוי – העמותה לקידום שוויון אזרחי, עיר עמים, על משמר הכנסת, פורום תג מאיר, קו לעובד, רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית, שומרי משפט – רבנים למען זכויות אדם, שותפות – קואליציית ארגוני נשים לצדק מגדרי ולשוויון כלכלי ותעסוקתי, שקיפות בינ"ל ישראל, שתיל

בברכה,

גיורא ואלה

מקדם מדיניות שתיל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.