חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הקיצוץ בתקציב הביטחון – הפנימיות הצבאיות לפיקוד בסכנת סגירה

נושאים חינוך ותרבות, מדיני-בטחוני, עלו ברשת ב 24.11.15 1:39

הפנימייה הצבאית ליד בית-הספר הריאלי בחיפה והפנימייה הצבאית התורנית לפיקוד "אור עציון" בסכנת סגירה במסגרת הקיצוצים בתקציב הביטחון

אחרי 62 שנה: האם הפנימיות הצבאיות לפיקוד יסגרו?
אחרי שהצמיחו רמטכ"לים, אלופים ודורות של לוחמים שחלקם נפלו בקרבות, הפנימיות הצבאיות עומדות בסכנת סגירה כחלק משורת הקיצוצים עליהם הוכרז במטה הכללי השבוע. אלפים הצטרפו לקבוצת מחאה בפייסבוק כנגד ההחלטה: "סגירת הפנימייה היא לא רק קטיעה מוחלטת של המוסד החינוכי הזה, היא מסר שהצבא לא מעריך אותה מספיק"

סופה של מורשת: הפנימיות הצבאיות לפיקוד בסכנת סגירה, כחלק משורת הקיצוצים עליהם הכריז המטה הכללי השבוע. מדובר בשני מוסדות – הפנימייה התורנית לפיקוד "אור עציון" והפנימייה שליד בית הספר הריאלי בחיפה, שמאז הקמתה בשנת 1953 על ידי דוד בן גוריון, אלפי בוגריה משרתים בצה"ל כלוחמים ומפקדים, חלקם גם בדרגות בכירות. בין בוגרי הפנימייה – רמט"כלים לשעבר: רא"ל (במיל') אמנון ליפקין שחק ז"ל ורא"ל (במיל') גבי אשכנזי ואלופים בצה"ל, כגון אלוף פיקוד הדרום הנוכחי, אלוף אייל זמיר או אלופים לשעבר כמו האלוף (במיל') הרצל בודינגר, שכיהן כמפקד חיל האוויר בשנות התשעים. הפנימייה הצבאית התורנית לפיקוד "אור עציון" נוסדה בשנת 1980, והיא חלק מהישיבה התיכונית אור עציון במרכז שפירא שבדרום.

תלמידי ובוגרי הפנימיות שזועמים על ההחלטה, הקימו בתגובה קבוצת מחאה בפייסבוק שמונה כבר מעל ל-8,000 חברים, וכמו כן פתחו גם עצומה בנושא.

להמשך קריאה

סכנת סגירה לפנימייה הצבאית בחיפה

הפנימייה הצבאית בחיפה, הפועלת כשישה עשורים, נמצאת בסכנת סגירה ועתידה לסיים את פעילותה בסוף שנת 2017. הודעת הרמטכ"ל על הכוונה לסגור את הפנימייה הובילה לגל תגובות של תלמידים בהווה ובעבר, הקוראים למנוע את סגירתה. מנכ"לית ויו"ר העמותה של בוגרי הפנימייה, ד"ר רינת צביאלי ושלום גרין: אם יפרקו את הפנימייה אי-אפשר יהיה להקימה מחדש

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט הודיע כי במסגרת תוכנית הקיצוצים הצה"לית, הפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי צפויה להיסגר.

הפנימייה הצבאית פועלת יותר מ-60 שנה, והספיקה להגיע להישגים מרשימים כאשר הצמיחה בין היתר שני רמטכ"לים, 11 אלופים ומאות קצינים בכירים אחרים. בנוסף לפנימייה בחיפה, צפויה להיסגר גם פנימית אור עציון בדרום. בעקבות הודעת הרמטכ"ל נפסקה ההרשמה לשנה הבאה, וזו על-פי ההערכות תיסגר כבר ב-2017.

הודעת הרמטכ"ל גרמה לגל של תגובות מצד תלמידים בעבר ובהווה, הורים לתלמידים, שמבקשים לשנות, לטענתם, את רוע הגזרה.

מנכ"לית ויו"ר העמותה של בוגרי הפנימייה, ד"ר רינת צביאלי ושלום גרין, אומרים השבוע ל"ידיעות חיפה" כי "בעמותה פועלים בניסיון לשכנע את הרמטכ"ל לבטל את ההחלטה הזאת, בלי בעיות או דברים כאלה אלא בשקט ובבטחה, ממש כמו סיסמת הפנימייה. מדובר במהלך שאי-אפשר לחזור ממנו, אם מפרקים את הפנימייה אי-אפשר אחרי זה לבנות אותה מחדש.

להמשך קריאה

לאתר המאבק נגד סגירת הפנימייה בחיפה

לחתימה על העצומה

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    הבוגרים נגד סגירת הפנימייה הצבאית: "כור ההיתוך האמיתי של ישראל"
    צה"ל הודיע על סגירת הפנימיות בחיפה ואור עציון, אבל האלופים במיל' עמרם מצנע, גיורא רום ואחרים לא מוותרים וממשיכים להיאבק: "מהלך עצוב, כניעה לא ראויה". השר יעלון מתעקש: "מוקדם מדי ללבוש מדים בגיל 15". בוגר מחזור ז' רון בן ישי נזכר בסיכה שענד לו דוד בן גוריון: "נוצרו שם חברויות לכל החיים"
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4736240,00.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.