חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אורי אריאל, פעל לסגירת מועצת הצמחים או לתיקונה

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 24.11.15 1:41

עמותת מאבק החקלאים פונה במכתב לשר החקלאות אורי אריאל בבקשה להביא לסגירת מועצת הצמחים. לחלופין היא מציעה ששר החקלאות ידאג לקיום בחירות דמוקרטיות במועצת הצמחים, שבהן לכל מגדל תהיה זכות הצבעה אחת, ללא עסקנים ובפיקוח ציבורי של שופט בדימוס

 

22/11/15

 

המחאה נגד הרס החקלאות בישראל

ביום שני 9 בנובמבר תתקיים עצרת מחאה של החקלאים נגד צעדי הממשלה להרס החקלאות. במכתב ששלח דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים והחקלאים בישראל הוא מבקש את תמיכת חברי הכנסת

לקריאה נוספת

מכתב גלוי לשר החקלאות אורי אריאל

אדוני, עמותת מאבק החקלאים מייצגת את הרוב המכריע של מגדלי הצמחים בישראל, ומעל 3,000 חקלאים ו 47 קיבוצים מגדלי צמחים חתומים אישית על כתב המסמיך את ידנו לתבוע את סגירת מועצת הצמחים וביטול היטלי המועצה. כל חקלאי חתום על מסמך אישי, ונשמח להציג לך את כל קלסרי החתימות.

אדוני, ברשותך אומר לך באופן הפשוט וללא כחל וסרק – טעית בגדול כאשר בחרת לדבר על החקלאות במדינה עם חבורת עסקנים מטעם עצמם המתפרנסים מניהול תהליך דיכוי החקלאים במדינה. עסקנים אלו, מייצגים את המונופולים הגדולים ומתיימרים לדבר בשם חקלאי ישראל מבלי שנבחרו על ידם. מעולם לא היו בחירות דמוקרטיות בגופים אלו . שכר העסקנים משולם מקרן השומן (המדולדלת) של חקלאים קשישים שמועצת הצמחים גוזלת מהם כל שנה את שאריות פרנסתם. הרבה שמות מפוצצים, "התאחדויות" "אירגונים" "שולחנות", ומה לא, כולם שמות קוד לעסקנים המשרתים את המונופולים הגדולים ושמועצת הצמחים הינה הקרטל העיקרי המאפשר לכל אלו להתפרנס על גב החקלאים.

אדוני, בסמכותך לסגור את המועצה לאלתר לפי סעיף 69 בחוק מועצת הצמחים.

לא לחינם הוכנס סעיף זה לחוק.

ענף הצמחים "המגלגל" מעל 14 מיליארד ₪ בשנה הוא הענף החקלאי הגדול ביותר. זהו גם הענף היחיד שאינו מתוכנן כלל. כל דאלים גבר, ראה את התעמרות הטייקונים סוחרי הירקות בחקלאים. כל זאת בגיבוי מועצת הצמחים.

במצב המטורף שהתהווה, מגדלי הצמחים מהמרים לפני כל עונה על עתידם, וחיי משפחותיהם. רבים פשטו את הרגל, ועוד רבים כבר נטלו את המשכנתא השלישית על המשק בכדי לשרוד. חקלאים רבים בהם מבוגרים מעל גיל 75 מוכרים כל פעם חתיכת קרקע למרבה במחיר בכדי להתקיים.

מהלכים עליך ועל הציבור אימים ליום שאחרי סגירת המועצה.

לכשתיסגר המועצה, או תיהפך לאירגון וולונטרי, כזה הקיים בכל מדינות העולם להוציא ישראל, יקרה רק טוב. החקלאים יתאוששו, וסבירות גבוהה שמחירי התוצרת יירדו באחוזים ניכרים. המועצה שאינה תורמת מאומה לחקלאי (לא מו"פ, לא הדברה, ולא כלום… ואלו כידוע הארגומנטים השקריים שבהם המועצה נוהגת לפטם את הציבור ולרמות את מוסדות המדינה) צריכה להסגר כפי שארע בכל מדינות העולם. מרבית המגדלים נמצאים במרי אזרחי במועצה ואינם משלמים את היטליה למרות מאות המשפטים שהמועצה מנהלת נגדם.(וזה למעשה הדבר היחיד שהמועצה עושה)

עשה לזה סוף! זה בסמכותך, וללא הליכי חקיקה. החקיקה כבר קיימת לצורך זה.

המגדלים אינם צריכים פטרונים, ויודעים לנהל את ענייניהם יפה מאד בעצמם, ככל סקטור עסקי ויצרני אחר במשק.

אדוני, העסקנים מעורבים עד צוואר בכל הכישלונות הקולוסאלים בתחום: קריסת אגרקסקו סקנדל הקלמנטינה אור/אורי בספרד המצוי בחקירת המשטרה, בזבוז כספי מדינה משווע במתווה היורד של העובדים הזרים תמורת מיכון, ועוד.

זה לא רק הפרסונות הללו – זוהי השיטה!

מטה מאבק החקלאים מורכב אך ורק מחקלאים, שפועלים בהתנדבות ללא כל שכר.

בברכה

דוגי ישראלי – יו"ר מאבק החקלאים

העתק: מר שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד החקלאות

מטה המאבק

דוגי ישראלי, כפר שמואל

שמעון כורם , מושב ערוגות

בני קוטין, גדרה

חגי שיצר, גמלא

יפרח סבלדי, צופר

לקריאה נוספת:

"מועצת הצמחים מונעת מהמדינה מיליוני שקלים מתמלוגי קלמנטינות"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.