postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » צו הרחקה משטרתי למארגני הפגנת הגז

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צו הרחקה משטרתי למארגני הפגנת הגז

נושאים איכות השלטון, חדשות, משפט ופלילים ב 9.11.15 17:36

הבוקר הובאו לחקירה מובילי מאבק הגז – מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה ועדי פלד שהיו חתומים על ההפגנה בת"א במוצאי השבת האחרונה. בתום החקירה הוחלט להרחיק את המארגנים ל-15 ימים מאזור הבימה-קפלן, בו מתוכננת גם בשבת הקרובה מחאה המונית

 

מובילי המאבק: "סתימת פיות וניסיון למנוע את ההפגנה הקרובה"

לטענת המשטרה גלבוע ופלד הפרו את ההוראה להתקהלות לא חוקית.
הארגונים השותפים למחאה רואים בחומרה את הזמנתם של פעילים חברתיים, בעלי עמדות בכירות במגזר השלישי, לחקירה והתייחסות אליהם כאחרוני הפושעים בעוד אלו מממשים את זכותם הדמוקרטית כאזרחים להפגין.

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה: "המחאה נגד מתווה הגז של נתניהו היא מאבק אזרחי לא אלים של עשרות ומאות אלפים אזרחים בכל הארץ. מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז מתנגדים לגילויי אלימות מכל סוג שהוא, לא כלפיי כוחות הבטחון ובטח שלא כלפיי אזרחים. לא ייתכן שהמשטרה חוקרת את מארגני ההפגנות בחשד לעבירות של התארגנויות לא חוקיות. מארגני ההפגנות הם אזרחים אחראיים ואכפתיים שדואגים לתיאום מוחלט עם המשטרה וכוחות הבטחון ומאפשרים לציבור גדול להביע מחאה ולהרגיש בטוחים. בפועל, המשטרה מעודדת את עשרות האלפים שיצאו שוב לרחובות במוצאי שבת הקרובים, להפגין ללא תיאום עם המשטרה ובכך היא מפקירה למעשה את שלומם ואת בטחונם.
בימים כאלו, של תרגילים מסריחים וקומבינות שפוגעות בחברה, בכלכלה ובסביבה שלנו, המשטרה אמורה לאפשר את חופש המחאה בישראל ולא לייצר מצבי קיצון בהם פעילים חברתיים יחששו מלקחת אחריות על ארגון הפגנות. התגובה התמוהה של משטרת ישראל מצטיירת כניסיון תמוה ומונחת מלמעלה, לדכא את המחאה שמטרתה לעצור את שוד הגז ולהבטיח את חוסנה הכלכלי, הבטחוני והסביבתי של מדינת ישראל, לנו ולדורות הבאים שיחיו כאן אחרינו".

פז כהן, מנכ"ל אנו: "במקום לחקור את גזלני משאבי הטבע של ישראל, חוקרת המשטרה את אלו שמקימים קול זעקה בצורה הכי חוקית ודמוקרטית. אנחנו ב"אנו" יחד עם הפעילים והארגונים – גאים לעמוד מאחורי ההפגנה שבאה להחזיר לציבור בישראל את מה ששייך לו.אנחנו דורשים ממשטרת ישראל לחקור את האחראים לאלימות – במקום לתקוף ולאיים באופן אישי באנשים שלקחו אחריות לארגון הפגנה מסודרת".

יעל כהן פארן, מנכ"ל הפורום הישראלי לאנרגיה שתיכנס בעוד כשבוע לתפקידה כח"כ מטעם המחנה הציוני:
"עיכובם לחקירה וההרחקה שקיבלו פעילים חברתיים ממאבק הגז היא פעולה אנטי-דמוקרטית שצריכה להדיר שינה מעיניהם של כל מי שאופיה הדמוקרטי של ישראל חשובה לו. משטרת ישראל פועלת בהנחיית הממשלה כדי להשתיק את מאבק הגז, מאבק לגיטימי הנוקט באמצעים דמוקרטים"

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

11 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  הכל ברור! המשטרה בשירות המשטר ולא החוק והסדר

  הכל ברור! המשטרה בשירות המשטר ולא החוק והסדר.

 2. מנחם לוריא :

  על מה הפליאה?

  אחרי שדרעי הפריע לביבי למכור את מתווה הגז לטייקון תשובה ונובל אנרג'י הוא הועבר מתפקידו.

  סילק את ההפרעה.

  כאשר משהו מפגין נגד המתווה הנפלא של ביבי – הוא נחקר במשטרה ואם תהייה ההזדמנות,גם יושלך למעצר.

  סילק את ההפרעה.

  ולמי שלא הבין:ביבי הוא ראש ממשלה העושה לביתו ולחונטה המקורבת אליו,מדינת ישראל ואזרחיה:על קצה האות השביעית של הא"ב העברי שבחזקתו,לשון המעטה.

  מנחם

 3. פרנצ'סקה :

  מחאה עממית

  מציעה להוציא פוסט למחאה עממית בסגנון הבא. כל אזרח/אזרחית ממטולה עד אילת בעיר או במושב או בקיבוץ שאיכפת לו ורוצה להשמיע קול יצא לרחוב או לצומת קרוב או לכביש הקרוב עם שלט מחאה המתנגד למתווה הגז . רצוי ביום שישי או שבת בשעות הצהרים ! האם המשטרה תעצור את כל האזרחים שיעמדו בצמתים ברחבי הארץ ???

 4. מנחם לוריא :

  לפרנצ'סקה תגובה #3

  לא,המשטרה לא תעצור כל אזרח מהרבה סיבות כולל חוקיות אבל.. היא כן תעצור אותך כמי שאירגנה את המחאה בצורה הזו….

  מנחם

 5. פרנצ'סקה :

  מנחם אולי תוכל לפרט את תשובתך?

  האם מחאה שקטה ולא אלימה עממית היא עילה למעצר ?

 6. פרנצ'סקה :

  הרי גם מה שכתבת הוא עילה למעצר לשיטתך.

  מישהו יעשה העתק והדבק של מה שכתבת ויפיץ זאת ברחבי האינטרנט והנה יש עילה לבוא ולעצור אותך על הדברים שכתבת.אומנם לא יזמת כלום אבל העברת ביקורת שלילת .
  המדרון הוא מאוד חלקלק לא ?

 7. פרנצ'סקה :

  האם אין גבול לסתימת פיות ?

  בעצם זה מה שאתה מה אומר . לא ?

 8. פרנצ'סקה :

  מנחם מצטערת על השאלות הרבות אך אשמח לקבל תשובות. תודה

  ושנצליח להביא לשינויים בעתיד

 9. מנחם לוריא :

  לפרנצ'סקה תגובה

  פרנצ'סקה שלום.

  אנסה לענות לשאלות שלך.

  1. על פי חוק התאגדות בלתי חוקית (או הפגנה בלתי חוקית בלשון העם) צריכה שיתקימו שני תנאים:צריך שיהיו שלושה אנשים ומעלה – והשני:שההתארגנות היא למטרה לא חוקית קרי הפרעה לסדר הציבורי או כל דבר לא חוקי אחר.

  2. זה אומר שאם נשים אדם אחד,ואפילו שניים,בכל צומת ובידם שלט ובו אמירה כלשהי נגד מתווה הגז המשטרה לא יכלו לעשות דבר ובתנאי ששני האנשים לא עשו משהו לא חוקי בתחום התעבורה. (הולך רגל הוא משתמש בכביש שחלים עליו חוקי התעבורה ירצה או לא ירצה).

  3."האם מחאה שקטה ולא אלימה עממית היא עילה למעצר ?" מחאה לא משנה אם היא שקטה או לא היא חוקית ומותרת ובתנאי שבמידה וישנם יותר משלושה אנשים יש אישור המשטרה לאירוע.מחאה אלימה עם רישיון ובלי רישיון איננה חוקית וטוב שכך.

  4."מישהו יעשה העתק והדבק של מה שכתבת ויפיץ זאת ברחבי האינטרנט והנה יש עילה לבוא ולעצור אותך על הדברים שכתבת.אומנם לא יזמת כלום אבל העברת ביקורת שלילת .
  המדרון הוא מאוד חלקלק לא ?"
  כאן אנחנו נכנסים לתחום מאוד מאוד בעייתי. במידה ומה שכתבתי הוא לא פחות מהבעת דיעה פרטית שבסופה אני קורא לאנשים להצטרף אלי,למשל ע"י לייק בפייסבוק זו מחאה לגיטימית וחוקית. אותו הדבר אבל בסוף הפוסט אקרא למעשה אלים נגד נניח ראש הממשלה – אני חב מעצר. עדיין נושא חופש הבטוי ברשת בישראל 2015 הוא נושא אפור מאוד ולא מוסדר ואם שמי מוחמד אבו משהו אז גם מה שכתבתי קודם יביא למעצר ולא בטוח של המשטרה יותר בטוח על ידי שב"כ. אנחנו לא ממש מדינה שיש בה חופש ביטוי.

  5."האם אין גבול לסתימת פיות ?

  בעצם זה מה שאתה מה אומר . לא ?"

  בדיוק. אני בהחלט חושב שבישראל 2015 מופעלת שיטה שילטונית של סתימת פיות למתנגדים פוליטיים.

  6. שילטונית יש בעיה של סתימת פיות למתנגדים פוליטיים או הפיכתם ללא לגיטימיים. אבל השלטוון לא חי בחלל ריק – גם החברה הישראלית האלימה והגזענית נוהגת באותה השיטה ובעיקר הופכת כל מי שלא מישר קו עם הלאומנות והגזענות למישהו שמתוייג בתג גנאי – למשל:שמאלן. בשיח ציבורי כזה ובשלטון שרוב מעיניו מוקדשים להשרדות פוליטית וקשרי הון שלטון בעיתיים – כל אלה הופכים את ישראל למדינה שבה חופש הבטוי מוגבל.

  גם גורמי חוץ שסוקרים אוביקטיבית (או "אוביקטיבית") את מדינת ישראל לא ממקמים את חופש הבטוי בישראל גבוהה בקרב מדינות שבהן חופש ביטוי מלא – בישראל הוא חלקי ויש שיטענו שזה בשל מצב ביטחוני ויש שיאמרו שמה שלא ביטחון יהיה כזה ולכן השיח הציבורי הבקורתי בא"י פלסתינה מוגבל.

  7."מנחם מצטערת על השאלות הרבות אך אשמח לקבל תשובות. תודה

  ושנצליח להביא לשינויים בעתיד"

  אני חושב שאחד היתרונות של האתר הזה(ואחת הסיבות שאני כותב בו,בכלל ובתגובות בפרט) הוא בדיוק למען הדיון הפתוח החופשי המנומס וכזה שישנה בו אמירה כלשהי שמשאירה חומר למחשבה – גם בין המיתדיינים וגם בקרב הקוראים הפסיביים – וכאלה יש לא מעט. אין על מה להצטער העונג כולו שלי והרווח כולו של כולנו.

  שורה תחתונה:

  הזכות להפגין היא חלק מחופש הבטוי במדינה דמוקראטית. ישראל אומנם דמוקרטיה אבל חופש הבטוי בה מוגבל.

  ההגבלות על חופש הבטוי נובעות ממספר גורמים: אין לישראל חוקה ואין תרבות שיח פתוח פלורוליסטי ומנותק מלשד הדת. ישראל סובלת מבעיות ביטחון ויחסי חוץ בעיתיים ובשני התחומים האלה חלים פה חוקים דרקוניים של סתימת פיות וסילוק נושאים בעלי גוון בטחוני ומדיני מהשיח הציבורי בטיעון של בטחון המדינה ויחסי החוץ שלה.
  מערכת החינוך הישאראלית לא מלמדת את מלאכת השיח (Debate) והחברה הישראלית נוטה לאלימות בכלל ולאלימות מילולית בפרט.
  יוצא איפה:בישראל 2015 חופש הבטוי שקשור בנושאים שיש להם קשר כלשהו,ולו הקלוש ביותר,לנושאי בטחון ויחסי חוץ חופש הבטוי מוגבל מאוד עד לא קיים.

  למתווה הגז הוצמד,על ידי ממשלת ישראל,נספח המתאר את החשיבות הבטחונית ויחסי החוץ של המדינה.הנספח נוסח על ידי פורום הממשלה לנושאי חוץ ובטחון,שהוא פורום סגור ודיוניו חסויים בפני הביקורת הציבורית.
  ככזה הפגנה ואפילו דברי ביקורת נגד המתווה מהווה שיח אסור בנושא חוץ ובטחון וחופש הדיבור,ואיתו החופש להפגין,נשארו מחוץ לש"ג.
  אישית,אני חושב שקשירת מתווה הגז לאיזו שהיא איצטלה ביטחונית או מדינית זה לא פחות משטות ודרך עקיפה לסתימת פיות – המתווה הזו הוא אסון ורצוי שיעלם מן העולם – אתמול!!!.

  מנחם

 10. נטע :

  נו באמת.
  תשובה מעסיק שני מפכ"לים לשעבר.
  בשביל מה הוא צריך אותם?

  וחץ מזה צריך כנראה להודות שתרבות ה"רשת" גם אם נראית כפלורליסטית, וגם אם לכאורה פותחת יותר דלתות לזרימת מידע חופשי –
  בסופו של דבר:
  – היא לא סובלנית.
  – מאפשרת מקום רחב מאוד לשיח אלים.
  – מרדדת בדרך כלל את הדיון ומוחקת את ה DEBATE, לכדי קלישאות מצויצות/מסומסות.

  במצב הזה יש יתרון עצום לבעלי ההון שיכולים לדחוף את עצמם (בגלוי ובמסווה) לכל "דיון".

  או כמו שניסח זאת טוכולסקי
  "נותרנו לבד, בלי מנהיגות פוליטית, בלי איגודים מקצועיים שיביאו לשביתה כללית, בלי התקשורת שקנתה את ספין ההסתה נגד חברת החשמל והלכה לה למקום אחר. בין ממשלה של נוכלים לאופוזיציה עלובה עלינו האזרחים, לבדנו מוטלת החובה לצאת למערכה".

  ועובדה היא "הרשת" לא מצליחה להוציא את עשרות האלפים לרחובות. כשהדג מסריח מהראש ודואג להישרדות שלו – קו"ח האזרח מן השורה.

  וכמו שכתבתי בתגובה אחרת – שנים של כתיבה כאן (כולל קישורים לאתרים אחרים, שכך צריך להיות אם רוצים לבנות כוח ולא לפזר אותו לחתיכות) – לא חיזקו את הכוח הפוליטי של השמאל.
  אם ניקח ונחבר רק חלק מהכותרות של המאמרים שפורסמו פה – נקבל מאמר אחד שתוכנו מבהיל מאוד.

 11. לקסי :

  השיטה

  השרות הציבורי מכשיר – בעלות לא קטנה – אנשים לשרותו.
  אחרי שאלה עוברים את תהליך הבררה והטובים (בחלק מהמקרים) והמקושרים (תמיד) מגיעים לעמדות בכירות בא המשק הפרטי ו"אוסף את היבולים".
  גם לא משלם את עלות הייצור וגם נהנה מהמוצר ובעיקר מהקשרים שנוצרו ונותרו…
  הדוגמאות בכותרות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.