מרב מיכאלי: הסעת החיילים ברכבת, אחריות המדינה

חברת הכנסת מרב מיכאלי הגיבה על דברי א. קוריאל, המתפרסמים כאן. "קשה לי לראות איך לגרום למדינה לקחת אחריות על עלות ההסעה של חיילות וחיילים היא הפרטה."    "חיילות וחיילים הרגישו שהנסיון להדיר אותן/ם מהרכבת בשעות הלחץ הופך אותם למטרד, לאזרחים סוג ב'."


חברתיים נמאסתם – מרב מיכאלי בשירות משטר ההפרטה

א. קוריאל רואה בהשבת נסיעות החינם של החיילים ברכבות יום א' – נצחון להפרטה הגוברת ומאשים בכך את חברת הכנסת מרב מיכאלי

לקריאה נוספת

כידוע, אני מתנגדת מאד להפרטה. קשה לי לראות איך לגרום למדינה לקחת אחריות על עלות ההסעה של חיילות וחיילים היא הפרטה. המציאות היא שחיילות וחיילים שילמו בכל שבוע, בימי ראשון, על הזכות להגיע לבסיס בזמן כנדרש מהם.

זאת בזמן שכסף ציבורי רב – שהמדינה יכולה להשתמש בו לקחת אחריות על דברים נחוצים ביותר – בוזבז על אוטובוסים ריקים.

להישג של ביטול האיסור המקומם על חיילים וחיילות לנסוע ברכבת בחינם בימי ראשון בבוקר יש, מעבר למשמעות הכלכלית, גם משמעות סמלית: חיילות וחיילים הרגישו שהנסיון להדיר אותן/ם מהרכבת בשעות הלחץ הופך אותם למטרד, לאזרחים סוג ב'. ההסדר גם יצר בפועל הפליה בין נוסעים תושבות ותושבי אזורים בהם הנסיעה הוגבלה לבין אלו המתגוררים באזורים בהם הנסיעה לא.

אין כל ספק שיש צורך דחוף להוסיף קרונות, רכבות ונסיעות כדי לספק את התחבורה הנחוצה לציבור.

אני, ממקום מושבי באופוזיציה, אמשיך ללחוץ על שר התחבורה לשנות את הדרוש תיקון ולהציג פתרונות טובים יותר ולדרוש מהממשלה לקחת אחריות על כל האזרחיות והאזרחים שלה, בכל תחום. 
.

Tags: , ,

3 Responses to “מרב מיכאלי: הסעת החיילים ברכבת, אחריות המדינה”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  נחמד לראות איך חברי הכנסת בספסלים האחוריים של מפא"י לא הבינו שהשלטון התחלף ועדיין עסוקים כמו בשנים 1949-1977 בתיקון ליקוי עבודת הממשל.
  חבל רק שהשלטון התחלף ושבאופוזיציה הציפיות מהם הם להוות אלטרנטיבה לשלטון ולא להתעסק בעניינים כאלה.
  איפה יו"ר סיעת העבודה במאבק הגז? איפה מפלגת העבודה במאבק הגז? איפה מפלגת העבודה כאלטרנטיבה לשלטון בימים אלו שכל הארץ בוערת? התשובה: בשום מקום ולכן הם לא אלטרנטיבה.

 2. פרנצ'סקה הגיב:

  אכן אין אלטרנטיבה ניראת לעין

 3. פרנצ'סקה הגיב:

  לקנא באזרחים שמוכנים לסבסד את התחבורה הציבורים כמו בשוויץ.

Leave a Reply