בין קול ישראל, הגנים הבוטניים והחיסונים לתנים, ממשלת ישראל מחסלת את מה שחלש

בתקציב הקרוב – 2015 – 2016 – שהממשלה מציגה מתחסלות כל מיני "פינות" שהנזקקים להן חלשים מכדי לזעוק. השדור הציבורי, גנים בוטניים, תמרוץ רופאים לעבוד בספר ("פריפריה"). כל אלה בשעה שהממשלה יוצאת מגדרה לעזור למי שלא באמת צריך את העזרה הזו
מאת: ק. טוכולסקי

תקציב המדינה עומד לעבור בקרוב, הדיונים בכנסת מגיעים לסיומם, עיזים מסוימות נשלפו וגזירות חדשות נוספו והציבור אדיש או עסוק בלפחד/לשנוא אחרים/להאשים את השמאל/לגזור קופונים בישראל היום. את המצב שבו הביקורת הציבורית על פועלה שואפת לאפס, מנצלת הממשלה בכדי לחסל דברים שלא מעניינים את הציבור הרחב ביום יום. למי אכפת אם תנים יחוסנו לפני שתן יינשך לו את הילד? את מי זה מעניין שאין גנים בוטניים עד הפעם בעשור שהוא רוצה לבקר באחד? אם אין לך סבתא שלא דוברת את השפה והקשר שלה עם העולם החיצון מסתכם בהאזנה לתכניות בשפה זרה ברדיו מה כבר אכפת לך אם סוגרים את התחנות בשפות זרות של קול ישראל? נו אז יסגרו את הפילהרמונית, מי כבר הולך לשמוע מוסיקה קלאסית, כמה זקנים? גם ככה הקצבאות שלהם לא מספיקות לכלום והם ימותו בקרוב, הם והמאזינים של רדיו רקע הם פחות או יותר אותם מאזינים ולא אכפת לנו מהם.

ממשלת ישראל מקצצת, ראש הממשלה אהוב העם ושר האוצר החברתי ביחד עם שר הכלכלה איש השקופים ושר החינוך האח, כולם מקצצים ממה שרק אפשר בשביל לדאוג לאינטרסים של מי ששלחו אותם ומפעילים אותם כמו מריונטות. הטייקונים והתאגידים שהקואליציה הזו היא קואליציית החלומות שלהם יכולים לישון רגועים. ביבי יחתוך בבשר החי העיקר שהם ישלמו פחות מסים. בבתי הספר ההולכים ומתרוקנים מתוכן הילדים שלנו ילמדו פחות ופחות ושכיות החמדה של התרבות הישראלית יסגרו. את הפילהרמונית והאנדלוסית אפשר לסגור, שרת התרבות כבר תצעק שיש בעיות בפלייליסט של גלגל"צ. כולנו נזעק על עיקור חתולים והגנים הבוטניים יסגרו ואז ימכרו לברוני נדלן. מקול ישראל לא ישאירו כלום, לשלטון יש כלי תקשורת פרטיים שמשרתים את אותם אדונים שהוא משרת אז אין לו צורך בתקשורת ציבורית. כך בחצר האחורית של התקציב מחסלים בקצוות, דברים קטנים, שכאבם לא יורגש ודעיכתם תכשיר את החיסולים הבאים.

ואל תדאגו התקציב הנוכחי חסר רחמים גם בסעיפים הגדולים. תקציב הביטחון ממשיך להתנפח, ניחא אם הלוחמים בקצה היו מאומנים יותר או מצוידים יותר, אבל הם לא. החניונים התת קרקעיים בקריה ימשיכו להתמלא בקציני מטה מיותרים, ובשטח הלוחמים יאכלו אבק. תקציב משרד התחבורה ימשיך להיות מנופח מסלילת כבישים לרכב פרטי והשקעות בהפרטת הנמלים, בתחום המסים יכבידו עלינו כל עול, לנו ואילו התאגידים יקבלו פטורים נוספים. כך הלאה והלאה, עכשיו רוצים לבטל את המענקים לרופאים בפריפריה. כי מי צריך רופאים בפריפריה, ראש הממשלה (ירושלים /קיסריה)? שר החינוך (רעננה)? שרת המשפטים (תל אביב)? שרת התרבות (ראש העין)? הם לא בפריפריה ולא אכפת להם מהפריפריה.

כך פועלת ממשלת ישראל, את בוחריה אלו שהיא הזעיקה בתעמולה גזענית ומתלהמת בשבוע האחרון של מערכת הבחירות היא מחסלת. את עובדי הוועדים של ים המלח שמוחלפים זה אחר זה אחרי כניעת שביתתם בעובדי קבלן. את מקבלי ההנחות במס במעמד הבינוני הצומח של הצפון, שהיא מבקשת להחליף במעמד הבינוני הצומח על חשבונם בהתנחלויות. כך הלאה והלאה והתקציב הרע שלה רק יעצים את הבעיות. כך עובדת הממשלה הנוכחית והחמלה שיש ביהדות התורה ובקרב אותם חברים בש"ס שאינם נגועים כמנהיגם המושחת משרתם של טייקונים שקופים, אותה חמלה לא תעזור באופן מהותי. הם יהיו יעילים כשותפים לממשלת שמאל, לא כפלסתר חמלתי בממשלת ימין זדונית.

התקציב יעבור, כי הממשלה הזדונית הזו אולי לא חזקה במיוחד, אבל אין מולה אופוזיציה רצינית. התקציב יעבור והארץ תספוג, וכל עוד נמשיך לספוג נמשיך גם לחטוף. בלי רופאים בפריפריה, בלי גנים בוטניים להרחיב דעתנו, בלי רדיו בשפות זרות למבוגרים שבמהגרינו, ואם קצת יותר כלבת מהתנים שלא חיסנו. כל זה עוד כאמור, רק בקטנה.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply