חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סקר מכון "מיתווים" – מה חושבים הישראלים על סימון מוצרי ההתנחלויות

נושאים חדשות, פוליטי ב 4.11.15 1:37

"מכון מיתווים" – מכון ישראלי למדיניות חוץ אזורית יזם סקר שבדק מה חושבים הישראלים על החלטת האיחוד האירופאי לסמן מוצרי התנחלויות. להלן הפרטים

בעקבות הפרסום כי ההחלטה האירופית על סימון מוצרי התנחלויות עשויה להתקבל בשבוע הבא (הארץ, ברק רביד, 2.11.15,) מכון "מיתווים" – מכון ישראלי למדיניות חוץ אזורית יזם סקר שבדק מה חושבים הישראלים על ההחלטה האירופאית לסמן מוצרי התנחלויות. הסקר בוצע על ידי מכון רפי סמית בשיתוף קרן פרידריך אברט בקרב מדגם מייצג של 600 איש יהודים וערבים. בסקר פילוחים של מגדר, גיל, רמת דתיות, ישראלים ותיקים מול עולים, השקפת עולם פוליטית והצבעה לכנסת ב-2015.

כפי שאפשר לראות מן הנתונים בקרב מצביעי הליכוד, ישראל ביתנו וכולנו יש רוב לאלה שרוצים להמשיך את המדיניות הקיימת ולא להגביר בנייה בהתנחלויות בתגובה. רק מצביעי הבית היהודי והמפלגות החרדיות רוצים בהגברת הבנייה.

בקרב מצביעי המחנה הציוני וגם יש עתיד (אם כי בשיעור מופחת) יש העדפה לצמצום הבנייה.

טבלה 1 20151103

 

 

במגזר היהודי אחוז דומה ציינו  "להמשיך במדיניות הקיימת לגבי ההתנחלויות" (30%) ו"להגביר את הפיתוח והבנייה בהתנחלויות" (31%).  במגזר הערבי רובם ציינו לצמצם את הפיתוח והבנייה בהתנחלויות  – 76%, לעומת רק 23% שציינו זאת במגזר היהודי. בכלל המדגם הדעות חלוקות.

טבלה 2 20151103

 

פערים גדולים בין ימין לשמאל: בשמאל רובם ציינו "לצמצם את הפיתוח והבנייה בהתנחלויות", במרכז נוטה לימין קרוב למחצית ציינו "להמשיך במדיניות הקיימת לגבי ההתנחלויות" ואילו בימין רובם ציינו "להגביר את הפיתוח והבנייה בהתנחלויות".

הביא לפרסום אייל בסון יועץ תקשורת

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.