חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – בעד דמוקרטיה ונגד צירופים

נושאים מכתבים, פוליטי ב 3.11.15 2:33

בשבוע הבא תתכנס ועידת מפלגת העבודה בה ישתתפו צירי ועידה שנבחרו בבחירות. על סדר היום בה עומד אישור צירוף 450 צירים חדשים לוועידה ללא בחירות. במכתב זה מובעת התנגדות לשיטת הצירופים המרוקנת את הדמוקרטיה הפנימית במפלגה

מאת: תמיר מנצור כרמל

לכבוד

יו"ר מפלגת העבודה

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג

 הנדון: התנגדות לצירוף 450 צירים לועידת מפלגת העבודה

מכובדי,

ביום א', ה-8 בנובמבר יתקיים כינוס של ועידת מפלגת העבודה שעל סדר יומה עומד אישור צירוף 450 צירים חדשים לועידה. אני חבר/ת מפלגת העבודה קורא לך להסיר הצעה זו מסדר היום ולהביא במקומה הצעה לביטול מעתה ואילך של נוהג הצירופים בכל מוסדות המפלגה (והועידה בראשם).

ארגון דמוקרטי אינו יכול לסבול שבגופים הנבחרים בו יכהנו מאות חברים שלא נבחרו לתפקידם ולא זכו באמון הציבור אלא נבחרו ע"י ועדה שאין לדעת מהם שיקוליה.

הועידה התשיעית ביום היבחרה כללה 1200 צירים נבחרים, 250 מצורפים מכח תפקידם ו-400 מצורפים. ההצעה שעל סדר היום תביא לכך שקרוב ל-40% מחברי המוסד העליון המפלגה – הפרלמנט שלה, יורכב מצירים שלא נבחרו בבחירות דמוקרטיות. יש בכך כדי לרוקן את הדמוקרטיה מתוכנה, לערער אמון הציבור בועידה ובלגיטימיות של החלטותיה.

לא ניתן לתלות את סבב הצירופים הזה בצורך "לתקן עיוותים" ולא בטענה שגם היו"רית הקודמת ביצעה צירופים. מוסד הצירופים אינו דמוקרטי וראוי שיעבור מן העולם. בוודאי שבמפלגה שחרטה על דגלה את ערכי הדמוקרטיה והשקיפות. איך נוכל לזכות באמון העם אם בבית אנו מיישמים פרקטיקות בלתי דמוקרטיות שלא היינו מקבלים בכל גוף אחר?

אדוני, אם ברצונך להתמודד עם העיוות שיצר סבב הצירופים הקודם יש בפנייך מספר אפשרויות שישפרו את הדמוקרטיה המפלגתית שלנו ולא ידרדרו אותה. ביכולתך לשנות את החוקה כך שבועידה הבאה לא יהיו צירופים; אם ביטול העיוות אינו סובל דיחוי, ביכולתך להקדים את הבחירות לועידה העשירית; ואם אין בכך די, ניתן לבטל בדיעבד את חברותם של הצירים שצורפו בסבב הקודם.

אני סמוך ובטוח כי תעשה את הדבר הנכון למפלגה, תקבע תקדים דמוקרטי מהמעלה הראשונה ותפטור את מפלגת העבודה מהגיבנת של מוסד הצירופים הקלוקל.

בברכה,

תמיר מנצור כרמל' חבר מפלגת העבודה

העתקים:

מזכ"ל המפלגה, ח"כ חיליק בר

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. מיכאל לינדנבאום :

    צירופים משמעותם דיקטטורה של המנגנון שממנה את "חייליו" לגוף הבוחר -ועידת המפלגה

    צירופים משמעותם דיקטטורה של המנגנון שממנה את "חייליו" לגוף הבוחר,שהוא ועידת המפלגה.

    הדבר דומה למצב שביבי וממשלתו יחליטו מי הם האנשים שיבחרו בבחירות הכלליות…..

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.