חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יואב גלנט, העלה שכר המאבטחים במזרח ירושלים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 19.10.15 0:49

הסתדרות הלאומית המייצגת את 200 המאבטחים במזרח ירושלים וברובע המוסלמי בעיר פנתה בתחילת השבוע לשר הבינוי בדרישה לשפר את תנאי העסקתם של המאבטחים במזרח ירושלים. יצוין כי במשימות  אבטחה בעלות סיכון נמוך בהרבה זוכים המאבטחים לתנאים משופרים באופן משמעותי

לכב' כבוד השר יואב גלנט
משרד הבינוי והשיכון

מכובדי, שלום רב,

הנדון: פנייה דחופה ביותר – תנאי העסקתם של מאבטחי פרויקט מזרח ירושלים

בשם ההסתדרות הלאומית, הריני לפנות אליך בעניין שבנדון כדלהלן:

  1. ההסתדרות הלאומית הינה ארגון עובדים יציג בקרב חברות "מודיעין אזרחי בע"מ" ו-"טי.אנד.אם בע"מ", אשר מספקות שירותי אבטחה למשרד השיכון באזור מזרח ירושלים.
  2. פרויקט אבטחת מזרח ירושלים (להלן: "הפרויקט") הינו פרויקט אבטחה ייחודי מסוגו הכולל ליווי, סיור ואבטחה צמודה של תושבי הרובע המוסלמי, סילוואן ורכס הר הזיתים בכל ימות השנה.
  3. סביבת עבודתם של עובדי הפרויקט מצויה באזור סיכון גבוה ביותר, הם חשופים באופן קבוע לירי חי, בקבוקי תבערה, ירי זיקוקים, יידוי אבנים וחפצים ולעימותים פיזיים ומילוליים.
  4. בשבועיים האחרונים חלה הסלמה במצב הביטחוני באזור, וכידוע, נרצח הרב נחמיה לביא ז"ל, אשר משפחתו הינה בין המשפחות המאובטחות על ידי עובדי הפרויקט.
  5. חשוב לציין, כי עובדי הפרויקט הם הראשונים להגיע לזירת האירוע והם משמשים כמגן אנושי תוך סיכון ממשי של חייהם וזאת מתוקף אחריותם לביטחון ושלום התושבים בפרויקט.
  6. על אף זאת, שכרם של עובדי הפרויקט אינו הולם את רמת הסיכון אליה הם חשופים ואת כישוריהם.
  7. עובדי הפרויקט פונים אלינו חדשות לבקרים בטענה כי אינם יכולים לשאת את כובד האחריות אל מול שכרם המועט תוך כדי סיכון חייהם בכל משמרת .
  8. בפרויקטים אחרים בענף שמירה ואבטחה ובייחוד בעיר ירושלים, בעלי סיכון נמוך כגון : משרדי הממשלה השונים , משתכרים העובדים בשכר גבוה מזה של עובדי הפרויקט.
  9. בימים קשים אלו לנוכח החשיבות, גודל האחריות והנאמנות שעובדים אלו מייחסים למקום עבודתם אנו מאמינים כי יש צורך להטיב עימם ולהשוות את שכרם לפרויקטים רבים אחרים בירושלים.
  10. אבקש לתאם ישיבה ,בהקדם האפשרי, במסגרתה נדון בתנאי העבודה הפיזיים והסוציאליים של העובדים בפרויקט ובחינת האמצעים לשיפורם.

 

בכבוד רב,

עדי קוסטה דואק

מנהלת חטיבת נותני שירותים

ההסתדרות הלאומית

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.