חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"אם מרצ תשאר רק נציגות פרלמנטרית בלי שטח – היא תיעלם"

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 13.10.15 1:04

ביום חמישי תבחר ועידת מרצ מזכ"ל למפלגה. תומר רזניק, יו"ר צעירי מרצ, מתמודד על התפקיד. ראיון עמו והדרך שהוא מציע כדי להגדיל את השפעת מרצ בציבור

מאת אלי ביתאן

"מרצ צריכה להסביר לציבור איך סיום הכיבוש יתרום לביטחון המדינה"

ביום חמישי הקרוב תקיים ועידת מרצ בחירות למזכ"ל המפלגה. מוסי רז, ח"כ לשעבר, הציג מועמדותו. לדעתו, מרצ צריכה שינוי: להתרחק מהעבודה, לדבר על ביטחון ולאמץ את שיח הזהויות. השאיפה: לחזור ל-12 מנדטים. ראיון עמו מאת אדי ז'נסקר

לקריאה נוספת

תומר רזניק חושב שיש למרצ שתי אפשרויות: לתחזק את המצב הקיים ולהימחק, או להתחבר לקהלים חדשים, צעירים ושכונות, לצמוח וגם להשתנות. בבחירות למזכ"ל התנועה השבוע, הוא ינסה לגייס את המצביעים לאפשרות השנייה

ביום חמישי הקרוב תבחר ועידת מרצ מזכ"ל למפלגה. המתמודדים על התפקיד הם מוסי רז, מספר 5 ברשימת מרצ לכנסת ומוותיקי המפלגה, ותומר רזניק – יו"ר צעירי מרצ. דור ב' מול דור א', העתיד מול העבר.

הבחירות הללו הן למעשה הפעם הראשונה שבה מרצ מתמודדת עם השאלה לאן מועדות פני המפלגה מאז הבחירות בתחילת הקיץ, בהן היא עמדה על סף אחוז החסימה. שני המועמדים, כל אחד בדרכו ובשפתו, עושים את חשבון הנפש הזה ומציעים מזור למרצ, אך בעוד שמוסי רז ("אני מרצ הקלאסית") מציב את היעד – לחזור אל ההישג ב-92', רזניק מדבר על מרצ 2020, קהלים חדשים ושפה פוליטית שונה. בדיוק ההיפך.

למה בכלל זה קשור למזכ"ל?

רזניק: "יש שתי אופציות – או שמזכ"ל עסוק בניהול טכני של ענייני המפלגה, או שהוא עסוק בניהול והובלת מוסדות התנועה, ובעיקר התנועה האזרחית שמתוכה צומחת המפלגה. אם מרצ תישאר נציגות פרלמנטרית ותו לא, היא תיעלם – זה מה שלמדנו בבחירות האחרונות. צריך שטח, וזה המצע שלי לתפקיד המזכ"ל – לבנות שטח".

דם חדש

תומר רזניק הוא בן 25 בסך הכול. מאחוריו עבר פעיל מאד במוסדות המפלגה – יו"ר נוער מרצ, יו"ר צעירי מרצ, מנהל מטה מתנדבים בבחירות 2013, מטה מוניציפלי בירושלים ועוזר פרלמנטרי. רזניק נטל חלק בלא מעט מאבקים חברתיים בשנים האחרונות, ובמרצ רווחת הדעה שאין בקיא ממנו במסדרונות המפלגה. בבחירות הקודמות לתפקיד המזכ"ל התייצב לצדו של המזכ"ל המכהן דרור מורג, והוא נחשב לאיש אמונו של מס' 2 במפלגה, הח"כ הפופולרי אילן גילאון.

אולי לכן היו"ר זהבה גלאון רואה איום בהתמודדותך, כאילו זה 'אילן מול זהבה'.

"אני לא חושב ולא מסכים", מבהיר רזניק בתוקף, "האמירה הזו כאילו הבחירות למזכ"ל הן בסך הכול קדימון לקראת הפריימריז, חוטאת פעמיים – ראשית המציאות היא כי הבחירות ליו"ר המפלגה ייערכו עוד שלוש וחצי שנים, נצח במושגים פוליטיים, מי שרואה את כל מרצ כזירת התגוששות בין מועמד כזה או אחר, מפספס את המפלגה והפעילות שהיא יומיומית. שנית, הרעיון – אני בפירוש לא מתמודד לתפקיד סטטי ומנהלתי, הרעיון והרצון שלי ושל קבוצת התומכים הרחבה מאד שאיתי, מכל המחנות במרצ, הוא לבנות תשתית אזרחית שהח"כים בכנסת הם רק נציגים שלה, מתוך האמונה כי אם לא תהיה תשתית כזו, לא יישאר לאף אחד על מה לריב".

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    אני מאוד מקווה שתומר יבחר ואני מקווה שזאת תהיה הסנונית הראשונה בדרך לבחירת אילן גילאון ליור התנועה. אם דברים אלו לא יקרו מרצ תעלם כי אם כל הכבוד לחריצות ויושרה היא לא באמת מציעה אלטרנטיבה שמעניינת בוחרים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.