חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אולי לשם שינוי תנסה לעבוד עם העם? – יוחאי לעמיר פרץ

נושאים מכתבים ב 6.05.07 9:46

לכבוד שר הבטחון עמיר פרץ

בעקבות הגשת מסקנות הביניים של ועדת וינוגרד, קראתי את הראיון איתך, והשתכנעתי שתפקדת בצורה הכי טובה שיכולת בזמן המלחמה. אני מקבל את טענותיך שהפרסומים מתוך הדו"ח בתקשורת משמיטים במכוון חלקים מחמיאים אודותיך. בתווך בין הרמטכ"ל לראש הממשלה, יכולתך להשפיע היתה מוגבלת ביותר.

הרמטכ"ל התפטר, אך ראש הממשלה נשאר. לאחר שנה של שלטון, אין ספק שעם אולמרט בלתי אפשרי לעבוד. לא בתחום המדיני, ולא בתחום החברתי כלכלי. מלחמת לבנון השניה היא דוגמא מובהקת לכך. יותר מדי ספינים ויותר מדי שחיתות מעסיקים את ראש הממשלה. אין לו זמן או רצון לקדם סדר יום כלשהו, בטח לא יוזמות מדיניות שאתה כה חפץ בקידומן. כדי לקדם את עצמו או להכשיל אותך הוא הכשיל צעדים חיוביים שלך, או ניסה להציג הישגים שלך כהישגים שלו.

אל תהיה חלק ממערך ההגנה על אולמרט. הוא אינו ראוי. עזור לאזרחי ישראל להפיל אותו. זה יועיל לך ויועיל לנו. אם תחכה יותר מדי הזעם על אולמרט יופנה גם כלפיך, מה שישרת גם את יריביך בפריימריז.

תאר לך את התסריט הרצוי מבחינתך: אתה לוקח את ראשות העבודה ומקבל את תיק האוצר בממשלת אולמרט. אם בין חלוץ לאולמרט היהיר לא יכולת לעשות הרבה, ניתן רק לדמיין כמה מעט תוכל לשנות עם כוחך הפוליטי המוגבל (חבריך למפלגה לא נותנים גיבוי) במשרד האוצר, כשכל בכירי הפקידים ירצו במפלתך. חוסר שיתוף הפעולה שפגשת בצבא יהיה כאין וכאפס לעומת מה שתפגוש במשרד האוצר, ולבסוף אתה עלול למצוא עצמך חתום על עשייה (או אי עשייה) שאינה תואמת את עמדותיך והבטחותיך.

הצבעתי ועבדתי עבורך בבחירות הכללית, רק לפני שנה. הייתי מאוד רוצה להצביע עבורך בפריימריז, אבל הישארותך בממשלת אולמרט עושים את ההצבעה עבורך לבלתי אפשרית עבורי.

לכן, אני קורא לך לעזוב כבר עכשיו את משרד הבטחון, ולהוביל את מפלגת העבודה אל מחוץ לממשלה.

תודה,
יוחאי עילם
חבר מפלגת העבודה,
תל אביב.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. יהושע בן משה :

  יוחאי היקר
  תשתדל לא להיות תמים.לא לנו להחליט מי צריך לעמוד בראש קדימה.תן להם להתבשל במיץ של עצמם.הרי זה ברור לך שפרץ לא שייך למערך ההגנה על אולמרט.לאחר הפריימריס נקיים בירור מחודש גם במפלגה וגם בקשר להמשך הממשלה.
  לעזוב עכשיו על שום מה?בגלל הזעם המפוברק של התקשורת ?,או הימין?,או פוליטיקאי כושל כמו עוזי דיין שלא הצליח להיבחר לכנסת ולכן תופש טרמפ על כל תרגיל של יחסי ציבור(מי משלם ?)
  לעזוב עכשיו את משרד הביטחון או הממשלה, זה חוסר אחריות ואני מצפה מעמיר פרץ לא להיכנע ללחצי המתמודדים מולו על ראשות המפלגה.
  כך אמרתי לו אישית וכך אמרתי לבועז שפירא מערוץ 1 ,לא יודע אם ראיתם.

 2. חבר מפלגה מתלבט :

  התירוץ שנותן פרץ שהוא רוצה להתחלף באופן מסודר לא משכנע. כך הוא עדיין מצטייר כדבק בכסא ונאמן לאולמרט ויהי מה.

  חשוב הצהרתית שיודיע שהוא פורש מממשלת אולמרט, ולא בגלל שבמקרה יש פריימריס.

 3. ירדן :

  איזה חוסר אחריות אני לא מבין. השיקול הטוב ביותר כרגע בשביל פרץ הוא להתפטר. ככה התקשורת תפסיק לדבר על האפשרות שהוא יתפטר ותתמקד באולמרט.
  אני לא רואה מה יש להפסיד מזה.

 4. אלעד הן :

  השאלה הפשוטה היא זו: האם ללכת עכשיו לבחירות יביא למצב יותר טוב או יותר רע. אני מניח שזאת ההתלבטות של פרץ. כל מי שעושה את עצמו יודע את התשובה, או מעמיד פנים שהתשובה אינה חשובה הוא חסר אחריות.

 5. מתלבט :

  אלעד
  הטיעון על הבחירות הוא מפלטם של הנבלים. זוכר את זה? פעם לא היית באותו צד עם פואד …

  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=264271&blogcode=5148543

  לכולם ברור שרוב הכנסת לא רוצה בחירות ולכן לא יהיו בחירות.

 6. שקדיה :

  אני מסופקת, אלעד, אם זו השאלה שבה מתלבט פרץ. סביר יותר להניח שהוא שואל את עצמו מהי ההחלטה שתביא לפרץ יותר קולות בפריימריז.
  עם זאת, השאלה בהחלט חשובה – לנו האזרחים, אם כי לי לפחות אין תשובה חד משמעית. מצד אחד, אנחנו חיים בשפל מנהיגותי נורא, שמאיים על המשך קיומה של המדינה. מצד שני, מספר פעמים בעבר אמרתי שגרוע יותר לא יכול להיות, והתבדיתי.

 7. אלעד הן :

  פרץ בטוח חושב מה יביא לו יותר קולות בפריימריז. זה נתון.

  בעניין "מפלטם של נבלים", אני כמובן לא מסכים לחלוטין. אם כל צורה של ניסיון לקחת אחריות על תוצאות המעשים שלך הוא מעשה נבלה, וצדיק צריך לפעול רק לפי מה שמקס ובר קורא לו "מוסר הכוונה הטובה", ולא מוסר האחריות אז אין לצדיקים מה לחפש בפוליטיקה. העובדה שגם נבלים משתמשים בטיעונים מהסוג הזה לא פוטר אותנו מלשקול את השיקול הזה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.