עמיר פרץ: פתחו מיד בהידברות עם עובדי גן המדע

בעקבות התקריות האלימות במכון וייצמן, שולח ח"כ עמיר פרץ מכתב חריף לנשיא מכון וייצמן, דניאל זייפמן. פרץ מוחה על האלימות שהופעלה כלפי הפעיל יוני ויינרב, השוכב פצוע בביתו, וקורא למכון להתנצל ולפתוח מייד במו"מ מול העובדים

יום שני יח' בכסלו תשס"ט

15 בדצמבר                   2008

לכבוד:

פרופסור דניאל זייפמן – נשיא מכון ויצמן למדע

ת.ד. 26

רחובות 76100

הנדון: אלימות בלתי מתקבלת כלפי התארגנות עובדים

שלום רב,

מצאתי לנכון לכתוב לך מכתב זה לאחר ששוחחתי ארוכות עם פעיל המחנה החברתי, יוני ויינרב, שסובל עד עתה מפגיעה חמורה בברך, לאחר שזו רוסקה על ידי מאבטחים המועסקים על ידי מכון ויצמן ביום 18/11, עת הפגין יוני יחד עם עובדי גן המדע על תנאי העסקתם.

הדבר החמור ביותר הינו מצב בו ניתן לקבל שימוש באלימות, כפי שנעשתה בתוך מכון ויצמן נגד הפגנת העובדים, ואת  סירובו של המכון להכיר בהתארגנות העובדים וניסיונותיה החוזרים והנשנים של הנהלת המכון למנוע את הזכויות הבסיסיות של העובדים במקום, כגון זכות העובדים להיכנס למקום עבודתם בעת סכסוך עבודה. יתרה מזו, הנני מופתע כי טרם ניתנה התנצלות רשמית מן המכון ליוני ויינרב השוכב במיטתו.

מכון ויצמן הוא מן המובילים בתחומו בעולם, ואין לי אלא להצטער שבמוסד מכובד זה אין נוהגים בהגינות בסיסית כלפי העובדים המשקיעים ממרצם ונשמתם בהצלחתו, ותורמים לשמו הטוב. אני פונה אליך ולהנהלת מכון דוידסון להתנצל בפומבי בפני יוני ויינרב, ולפתוח באופן מיידי בהידברות עם נציגי עובדי גן המדע על בסיס של רצון טוב וכבוד הדדי. הנני סמוך ובטוח כי רק בדרך של הידברות תוך הפגנת יחס הוגן לעובדים ניתן יהיה למצוא פיתרון לסוגיה

אודה לתשובתך בהקדם.

ב   ב    ר    כ    ה

ח"כ   עמיר  פרץ

 

Tags: , , , , ,

3 Responses to “עמיר פרץ: פתחו מיד בהידברות עם עובדי גן המדע”

 1. יובל רוזין הגיב:

  אי אפשר להאמין שהסיפור הזה עוד לא נגמר. אין דין ואין דיין במדינה הזאת. הזכות להתאגד הקבועה בחוק מופרת כאן על בסיס יומיומי, חברי כנסת מתרעמים, אך דבר לא קורה.

  שלטון החוק שוב תקף למעמד הגבוהה בלבד.

 2. ירדן הגיב:

  כל הכבוד. מצליחים להשיג מכתבים מאוד ועוד חברי כנסת. פרץ עשה הרבה טעויות אבל את המכתב הזה נזכור לטובה.

 3. לירדן הגיב:

  זה אכן מעודד אך משרד התמת הוא האמון על אכיפת חוקי העבודה, אני מציע שתכתוב לאלי ישי – הוא ממש יכול להטיל סנקציות על גן המדע אם הם אכן מפרים את החוק במניעת התאגדות. הייתי מתייעץ באנשי כוח לעובדים כדי לצטט את הסעיף הרלוונטי.

Leave a Reply