postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הפגנה נגד החלטת הממשלה לאשר צמצום יעדי הפחתת הפליטות של גזי חממה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנה נגד החלטת הממשלה לאשר צמצום יעדי הפחתת הפליטות של גזי חממה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 19.09.15 22:27

ההפגנה תתקיים ביום ראשון 20 בספטמבר בשעה 8.30 בבוקר מול משרד ראש הממשלה בירושלים

מחר צפויה ממשלת ישראל להצביע על יעדים מצומצמים משתוכננו באשר להפחתת הפליטות של גזי חממה. ההכרעה הצפויה, לקראת ועידת האקלים שתתקיים בפריז בנובמבר הקרוב, מותירה את ישראל הרחק מאחור בעולם ההתייעלות האנרגטית, בזמן שיתר מדינות העולם קובעות  יעדים ברורים ומאתגרים בניסיון להתמודד עם אחד המשברים העמוקים שפקד אותנו- משבר האקלים.

על פי דו"ח משרד הגנת הסביבה היעד הוא רמת פליטות של 7.7 טון לנפש בשנה, התייעלות אנרגטית של 17% ואנרגיות מתחדשות – 17%. יעד זה אינו מספיק שאפתני ותרומתו קטנה מדי כדי לעורר שינוי אמיתי- היעד שיביא לשינוי הוא הורדת הפליטות ב30% תוך 15 שנים.

אלעד לרנר, מוביל המאבק במשבר האקלים מטעם מגמה ירוקה: "ההצעה להפחתת פליטות גזי חממה וייעול אנרגטי באה בעקבות מגמה כלל עולמית לחקיקה סביבתית לקראת וועידת האקלים של האו"ם בפריז.

בוועידות הקודמות ישראל הוגדרה כ"מתפתחת" ולכן לא הייתה שותפה לאמנות שנחתמו בעבר. בוועידה הקרובה כל המדינות, בלי קשר למצבם הכלכלי, הולכות להראות מה הן עשו עד כה ומה המטרות שלהן לעתיד.

המסמך שמונח כרגע על שולחן הממשלה מתאר את מה שישראל מוכנה לעשות בנושא. היעדים שהמשרד להגנת הסביבה הציב עד 2030 מתונים, ולא עומדים בקנה אחד עם הצהרות מקבילות מאירופה וארה"ב. במסמך ישנם מספר סעיפים שמראים התקדמות, כמו הגדלת אחוז ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת, והסרת חסמים ביורוקראטיים מאנשים פרטיים שמעוניינים לייצר לעצמם חשמל באופן סולארי. אך למרות שמדובר על הפחתת כמות הפליטות לנפש, אם מתחשבים בגידול האוכלוסייה, לא תהיה הפחתה בפליטות גזי חממה בפועל.

אנחנו תומכים בהתייעלות אנרגטית, אבל בטוחים שרק התחייבות של מדינת ישראל למול מדינות העולם והצבת יעדים קונקרטיים להפחתת הפליטות יחייבו אותה להתמודד עם המשבר העמוק שרק משום שהוא לא נגלה לעין נוח לנו להתעלם ממנו. ארה"ב עשתה את זה, האיחוד האירופאי עשה זאת וישראל לא צריכה להישאר מאחור.

הלחצים שמפעיל המשרד להגנת הסביבה ואבי גבאי לא מצליחים לגבור על הלחצים שמופעלים מנגד, על ידי משרד רה"מ ומשרד התשתיות. ראינו לא פעם שלחץ ציבורי יכול לחולל שינוי, שינוי שאנחנו כל-כך זקוקים לו כדי להבטיח שהאוויר שאנחנו נושמים יהיה אוויר נקי, כדי שהכלכלה שלנו לא תהיה הרסנית אלא יעילה וחסכונית, בשביל שחשבון החשמל שלנו לא ימשיך לעלות פלאים וגם בשביל שלא נחריב את מה שעוד נותר ונשאיר משהו גם לדורות הבאים".

הודעה מטעם "מגמה ירוקה"

צילום מגמה ירוקה

הפגנה נגד צמצום יעדי הפחתת הפליטות, ת"א, שבוע שעבר (קרדיט צילום: ארגון מגמה ירוקה).

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

2 תגובות

  1. אורן אמתי :

    לא יתכן

    לא יתכן שהממשלה תצמצם יעדים.
    למה? האם אנשים הפסיקו למות מסרטן? האם כדור הארץ הפסיק להתחמם?

  2. דליה :

    לממשלה לא אכפת מבריאות אזרחיה. הכסף יותר חשוב מהאדם. משרד ראש הממשלה הוא הלוחץ להפחת את יעדי הפליטות. המשרד שראש הממשלה עומד בראשו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.