postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » דואר מופרט, משרד הפנים, אזרחית וותיקה – מפגש מסוכן לבריאות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דואר מופרט, משרד הפנים, אזרחית וותיקה – מפגש מסוכן לבריאות

נושאים מכתבים ב 8.09.15 0:51

אזרחית וותיקה כותבת למנכ"ל הדואר על חוויותיה הלא כל כך מוצלחות עם השירות המופרט

זה לא ייגמר עם הדואר, וגם המחשב לא יועיל. הדואר הוא רק המשל. הנמשל – שיטה פוליטית שביודעין מנסה לזרוק את כולנו לזירת קרב, שבה ננהל כולנו מאבק זה בזה על כל פיסת הישרדות ועל כל טיפת כבוד אנושי. הזכות להיכנס לזירה תעלה לנו במיטב כספנו – למימון הזאבים שלא שמעו על כבוד האדם ומזלזלים בקיומה של חברה וסולידריות.

את הדברים כפי שמפורסמים כאן מנסה הכותבת לשלוח למנכ"ל הדואר – באמצעות הדואר. האם תצליח? (שמה המלא של הכותבת מצוי במערכת).

 

לכבוד מנכ"ל דואר ישראל

החתומה מטה – אזרחת ותיקה, ילידת 1948 , רק בת 67, ממש ילדונת.  חולה בעצמה ומטופלת באמא  בת 93 , היא מכלה את זמנה בין הדואר המושחת לבין משרד הפנים שממשיך כמו שאר משרדי הממשלה לשלוח מסמכים חשובים דרך שירות הדואר שצולע אפילו יותר ממנה. או  – בבקשה לבוא למקום – לעמוד בתור  ולשלם סכום גזל עבור חניה. אין הנחות לנכים. אין דרך לקבל בפאקס.

כבר שנים רבות שלאורטופדים אין הסבר לשאלה איך היא מתנועעת בכלל במצבה האוביקטיבי. מומחה אחד אבחן אותה כחולת פיברומיאלגיה. במצבה זה היא מטפלת באמא בת 93 , על כל הכרוך בכך – כולל המגע עם כל הרשויות – מחברות כוח אדם, דרך הרווחה ועד למשרד הפנים.

לפני שלוש שנים עברה אמה לגור לידה בירושלים. היא לא החליפה את כתובתה במשרד הפנים מהסיבות הבאות:  קודם כל רצונה להיקבר בלי בעיות בעיר מגוריה שם העבירה ברציפות 75 שנים מחייה. כמו כן ידעה שלא תוכל לידע את כל  מי שצריך בכתובתה החדשה ופחדה לאבד קשרים. המעבר בגיל 90 אינו ברור מאליו ואיננו קל, אבל לא היתה ברירה.

עכשיו הגיעה  האם למצב בו עליה להעסיק עובדת זרה ופנתה למשרד הפנים. בטופס הבקשה ציינה הבת במפורש את הכתובת הנוכחית, אבל המחשב של משרד הפנים פלט אוטומאטית את הכתובת הישנה והרשיון נשלח לשם – ונעלם!

במשך שלוש שנים הם משלמים לדואר סכום גזל עבור "עקוב אחרי". בחודשים האחרונים מגיע רק חלק מהדואר וגם זה באיחור רב. רשיון ההעסקה לעובד זר שהונפק ב- 30.7.15 ולפי המידע בטלפון נשלח באותו היום – עדיין מבלה לו אי שם במרתפי הדואר – הצב ישראל, וספק אם יגיע אי פעם ליעדו. ללא הרשיון ביד אין דרך להעסיק את העובדת הזרה, גם מסירת מספר הרשיון לא תועיל. הביטוח הלאומי קיבל למחשביו את המידע אודות הרשיון כולל כל פרטיו – אבל בלי הנייר ביד אין מה לעשות!

וכך היום בעת כתיבת הדברים 7.9.15 , רודפת האזרחית הוותיקה אחר הרשיון והדואר אוסף את כספי ה"עקוב אחרי" בעזות מצח ומשלם משכורת נאה למנכ"ל שיש לו ממש חוצפה להבטיח הבטחות על שירות משופר – כל מי שנזקק ל"שיפור" הזה יודע בדיוק איך הוא נראה.

בירושלים דרך אגב, ביטלו את כל תיבות הדואר ואי אפשר לשלוח דואר אלא דרך הסניפים שמספרם קוצץ באופן דרסטי.  זעם האזרחים  זורם לרינו צרור ולתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל – שם לפחות יודעים לעשות "עקוב אחרי"  ובחינם – כל הכבוד להם, אבל ללא טיפול בשיטה, מה יצליחו להועיל?

נראה שמישהו החליט להרוג אותנו צעירים יותר. תיזהרו. כי זה לא ייגמר עם הדואר, שמהווה תמרור אזהרה לחיים שמצפים לנו כאן. מי שמאמין שהמחשב יפתור את כל הבעיות כדאי שיפנים – הדואר הוא רק המשל.

הנמשל – שיטה פוליטית שביודעין מנסה לזרוק את כולנו לזירת קרב שבה ננהל כולנו מאבק זה בזה על כל פיסת הישרדות ועל כל טיפת כבוד אנושי.  הזכות להיכנס לזירה תעלה לנו במיטב כספנו, למימון  הרווחים של הזאבים – אלה שמאמינים שאין דבר כזה חברה ואין דבר כזה סולידריות וכבוד אנושי. יספרו לנו שמורידים מיסים – בלוף בפני עצמו. יגידו לנו שהשירות הציבורי איננו יעיל. אבל אנחנו נשלם יותר ויותר ונקבל  פחות ופחות.

מי שלא מתגעגע היום לדואר "הלא יעיל" של טרם ההפרטה : שיקום. ומי שלא קם היום יגלה שמחר – מאוחר מדי.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

6 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הזמנתי מונית ממרכז כלל בירושלים. קבענו שיחכה לי ליד סניף הדואר למטה.
  נראה רעיון טוב. הנחתי שיהיה שם מזגן.
  השומר הצביע על מאוורר גדול בקצה הרחוק של הסניף והסביר: "המזגן בקושי סוחב".

  מזל שזה לא הסניף שלי.
  מצד שני אולי זה ככה בכל הסניפים.
  הרי ירושלים נבחרה להיות מעבדת הניסויים של הדואר "החדש".
  (ר' סגירת תיבות הדואר המוזכרת במכתב).

 2. אלונה :

  כל מילה חקוקה בסלע ומה שכתבו כאן זה רק קצה הקרחון

 3. אלונה :

  דואר ישראל מזייף

 4. עבודה שחורה » יבש הפרט – עוד על ההפרטה הזוחלת בדואר :

  […] נוספת: דואר מופרט, משרד הפנים, אזרחית וותיקה – מפגש מסוכן לברי…היכונו להפרטת הדואר חברות ממשלתיות – הפרטה או גמישות […]

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  יבש הפרט – עוד על ההפרטה הזוחלת בדואר

  http://www.blacklabor.org/?p=57138

 6. לקסי :

  עוד אחת

  http://www.blacklabor.org/?p=56342

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.